Ananasas – tai daugiametis, atsparus sausroms, atogražų augalas. Ananasų medis gali užaugti nuo 1,5 iki 2,5 metro. Vienas ananasas subrandina tik vieną vaisių per metus. Egzotinių vaisių sezonas prasideda nuo gruodžio iki vasario mėnesio.

 

Anglakalbėse šalyse pušies kankorėžį primenantis vaisius vadinamas pušies obuoliu (angl. Pineapple). Kitose Europos šalyse vaisiaus pavadinimas kilęs iš paragvajietiško pavadinimo „nana“, kuris reiškia „puikus vaisius“. Pietų Amerikoje ananasas laikomas svetingumo simboliu, tačiau daugiausiai šių vaisių importuojama iš Havajų.

 

Parduotuvėje rinkitės didžiausią, apvaliausią ananasą. Prinokęs vaisius būna ryškios spalvos ir truputėlį minkštas, su traškiais, tamsžaliais lapais. Stenkitės nesirinkti ananasų, kurių odelelėje yra per daug suminkštėjusių ir patamsėjusių vietų arba kurių lapai pageltę ir parudavę. Tai pernokusio vaisiaus požymiai.

 

Sultingi, atogrąžų vaisiai specialiai nenokinami, todėl vaisių iš parduotuvės galima vartoti iškart. Aklinai įvyniotus vaisius galima laikyti šaldytuve iki trijų dienų prieš prapjovimą ir tris dienas po prapjovimo.

 

Kaip nulupti ananasą? Aštriu peiliu nupjaukite ananaso lapus ir apatinę dalį, nuo viršaus į apačią nuskuskite vaisiaus odelę. Juodas ananaso „akutes“ išskobkite peiliu, bet stenkitės išpjauti kuo mažiau vaisiaus minkštimo. Nulupę padalinkite ananasą į keturias dalis, kad lengviau išpjautumėte šerdį. Dabar galite supjaustyti ananasą riekelėmis ir valgyti arba paruošti gaivias vaisių salotas, įdėti į desertus ar mėsos patiekalus. Į patiekalą, kuriame yra želatinos, dėkite tik apvirtą ananasą.

 

Ananasuose gausu vitamino C, kuris apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio ir kataraktos, ir mangano, kuris padeda palaikyti stiprius kaulus. Be to, ananasuose yra fermentų, kurie padeda geriau suvirškinti maistą, todėl šis vaisius tinka lieknėjantiems.

Spausdinti