Kiekvienas žino, kad santykiai yra sunkus darbas: reikia dėti daug pastangų, norint juos išsaugoti ir kartais jie nuvilia. Žinoma, išskyrus jūsų santykius. Visi nori tikėti, kad jiems taip, kaip kitiems nebus, kad jų santykiai kitokie ir labai ypatingi. Štai keletas tiesų apie santykius, su kuriomis sunkiausia susitaikyti šiuolaikiniams pasaulio gyventojams. Išsklaidžius iliuzijas apie tai, kokie neva turėtų būti santykiai, jie kaipmat pagerėja.

 

santykiai

9 sunkios tiesos apie santykius:

 
  • Mus dažnai patraukia žmonės, kurie vėliau veda iš proto. Pastebimas įdomus fenomenas, kad maištauti mėgsta žmonės dažnai į porą renkasi partnerius, kurie paklūsta taisyklės ir gyvena tvarkingai. Iš pradžių juos traukia priešingybės, tačiau ilgainiui tos pačios savybės pradeda erzinti. Tokioms poroms sunku vienas kitą suprasti, nors jie labai žavi vienas kitą.
 
  • Greičiausiai tokio dalyko, kaip „tas vienintelis“ nėra. Kaip žinoti, kuris žmogus, iš daugybės patrauklių vienišių, yra tas vienintelis? Gali būti, kad to vienintelio net nėra. Yra vienas žmogus, kurį pasirenkate ir nusprendžiate kurti ateitį. Galėjo būti ir kitas žmogus: tiesiog taip susiklostė aplinkybės, kad esate būtent su šiuo. Jeigu kažką pasirinkote, tai turite ir stengtis, kad santykiai būtų sėkmingi.
 
  • Mažesnė tikimybė išsiskirti su partneriu, jei auginate naminių gyvūnų arba turite bendrą banko sąskaitą. Psichologai tai (namai, kurių bendrasavininkai abu esate, bendra banko sąskaita, šuo, katė ar kitas naminis gyvūnas, kuriuo abu rūpinatės) vadina materialiniu suvaržymu. 2011 metų tyrimas parodė, kad nesusituokę heteroseksualūs vyrai ir moterys, kurie turėjo naminį gyvūną arba bendrą sąskaitą, turėjo 10 %didesnę tikimybę likti kartu. Manoma, kad taip yra, nes sunkiau palikti kitą, su kuriuo kažkas sieja dar papildomai. Todėl išmintinga ir patogu pagalvoti apie kažką bendro, jei norite išsaugoti savo santykius.
 
  • Aistra santykiuose dyla ir auga kaip Mėnulio fazės. Santykiuose ne visada aistra bus tokia intensyvi kaip pradžioje. Svarbiausia, kai taip nutiks, neišsigąsti. Santykių konsultantai aiškina, kad aistros sumažėjimas ilgalaikiuose santykiuose yra visiškai normalus ir ji bet kada gali vėl padidėti. Viena strategija: planuoti seksą, kita: išbandyti ką nors naujo ir jaudinančio dviese. Tačiau svarbiausia išlikti kantriems.
 
  • Kartais santykiuose jausitės labai nelaimingi. Absoliutus laimės jausmas gyvenime ir meilėje vargiai įmanomas. Poros turėtų suprasti, kad santykiuose bus akimirkų, kai bus sunku, kai net negalėsite pakelti vienas kito žvilgsnio ir pan. Kai jausite nuobodulį, kai jausitės beviltiškai sužlugdyti, pikti, įsižeidę. Visa tai normalu.
 
  • Dauguma žmonių turi nerealistiškų lūkesčių dėl santykių. Porų konsultantai pastebi, kad dauguma porų turi per didelius lūkesčius dėl romantinio partnerio. Holivudo filmai ir populiariausios knygos mums įteigia, kad meilė turi kibirkščiuoti kiekvieną naktį. Žmonės per daug tikisi, kad antroji pusė kiekvieną naktį privalo užtikrinti daugybinius orgazmus, kad vyras visada turės stiprią erekciją ir bus lytiškai pajėgus. Realybė, deja, pasirodo, kitokia. Svarbu, kad abu poroje turėtų lytinio švietimo pagrindus ir kontroliuotų savo nepamatuotus lūkesčius.
 
  • Jūs galite ne visada būti suderinami su partneriu. Skaudi ir baisi tiesa: asmuo, su kuriuo esate laimingi šiandien, nebūtinai bus tas, su kuriuo jausitės laimingi amžinai. Net jei partneriai yra suderinami, nėra jokios garantijos, kad jie suderinamumas išliks labai stiprus visą laiką. Svarbesnis klausimas yra ne tas, ar jūs esate suderinami, bet ar esate pasiruošę stengtis dėl santykių, net jei antroji pusė ilgainiui pasikeis.
 
  • Didesnė tikimybė išsiskirti, jei esate mažiau išsilavinę. Žmonės, kurie santykinai yra mažiau išsilavinę, turi didesnę riziką išsiskirti, mažesnę tikimybę susituokti, o jeigu jau yra susituokę, tai santykiai kelia mažiau pasitenkinimo. Pew tyrimų centro duomenimis, 78 % koledžo studenčių, pirmą kartą ištekėjusių nuo 2006 iki 2010 metų, tikėjo, kad santuoka truks ne mažiau nei 20 metų, tačiau taip pat tuo tikėjo vos 40 % tik vidurinį išsilavinimą turinčių jaunų moterų. Psichologai tai aiškina taip, kad sunku turėti laimingą santuoką, kai kasdien reikia kovoti dėl duonos kąsnio, važiuoti žmonių prigrūstuose autobusuose valandą iki darbo ir atgal, kad išsaugotų darbo vietą ir pan.
 
  • Net santykių konsultantai vargsta spręsdami konfliktus santykiuose. Galite būti perskaitę begalę knygų ir mokslinių straipsnių apie santykius; galite lankyti pas porų konsultantą; galite net patys mokyti kitas poras gražių santykių. Tačiau vis tiek kartais ir asmeniniuose santykiuose kils konfliktų. Sutariama, kad norint sėkmingai spręsti konfliktus, reikia visada išlikti dėmesingiems ir, kilus ginčui, klausti, kodėl partneris taip jaučiasi, ką būtų galima padaryti, kad padėtis pagerėtų.