Adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis, bet jį neretai užgožia prieššventinis stresas, skubėjimas padaryti visus darbus iki šv. Kalėdų. Adventas trumpesnis ir ne toks intensyvus periodas kaip Gavėnia, bet gražus ir ramus laikas, kurį verta paminėti net tiems, kurie nėra itin uolūs katalikai. Laikantis krikščioniškų tradicijų keturi Advento sekmadienius reikia apsilankyti bažnyčioje ir namuose uždegti po vieną žvakę ant Advento vainiko. Ką dar galima padaryti per šį laukimo laikotarpį?

 

Adventas

9 patarimai, kaip švęsti Adventą:

 
  • Laikytis pasninko. Prasidėjus Adventui rekomenduojama nuo 14 metų susilaikyti nuo mėsiškų patiekalų, valgyti mažiau negu paprastai. Pasninkauti rekomenduojama per šv. Kūčias, Pelenų trečiadienį ir kiekvieną metų penktadienį, išskyrus tuos, kurie sutampa su šventėmis. Įdomu tai, kad jei šv. Kūčios yra sekmadienį, nuo mėsos susilaikyti neprivaloma.
 
  • Skaityti religinę ir dvasinę literatūrą. Tokios knygos skatina susimąstyti, suteikia paguodos, gyvenimiškos išminties, pažeria vertingų patarimų, kuriuos galima pritaikyti kiekvienai dienai. Nebūtina perskaityti labai daug knygų, nes religinė ir dvasinė literatūra yra sunki. Tačiau kiekvieną dieną galima skirti šiek tiek laiko paskaityti bent keliems puslapiams geros literatūros, kuri tarsi užaugintų sparnus.
 
  • Pabūti ramiai. Adventas yra liturginis ramybės ir tamsos periodas, belaukiant kūdikėlio Kristaus gimimo. Šiais laikais per Adventą žmonės jaučia per daug nerimo ir streso: jie laksto po parduotuves, ieško dovanų artimiesiems, dekoracijų namams ir maisto produktų vaišių stalui. Per Adventą rengiami vakarėliai, groja triukšminga muzika, visi šoka, linksminasi. Tačiau reikėtų susilaikyti nuo linksmybių arba bent jau rasti kasdien valandėlę pabūti ramiai, tyloje, tik su savimi. Galima melstis, medituoti, praktikuoti gilų kvėpavimą užmerktomis akimis.
 
  • Nebijoti pasakyti: „Ne!“. Reikėtų suprasti, kad neprivalote dalyvauti kiekviename vakarėlyje, eiti į žmonių perpildytus prekybos centrus paskutinį šeštadienį iki švenčių ar žiūrėti begalines žiemiškas, kalėdines reklamas per televizorių. Žinoma, žmonėms, turintiems mažų vaikų, tai padaryti gali būti sunkiau, bet net ir jie neprivalo visada sakyti: „Taip!“. Reikėtų išmokti teisingai susidėlioti prioritetus ir atsirinkti vertingas bei įdomias veiklas nuo nieko vertų.
 
  • Klausytis Advento muzikos. Tai gali būti bažnytinė muzika, giesmės, skirtis Advento laikotarpiui, bet taip ir rimtoji muzika, kuri paliečia muziką, suteikia vilties, ramybės, atpalaiduoja (pavyzdžiui, „O Come, O Come Emmanuel“, „O Come Divine Messiah“, Dabo Schutte „Christ Circle Round Us“. Galima klausytis ir lietuviškų Advento liaudies dainų arba net jas dainuoti vieniems arba su kitais.
 
  • Bent šiek tiek papuošti namus. Advento simbolinė puošmena – Advento vainikas iš eglišakių, kankorėžių, bugienio šakelių ir pan. su 4 žvakėmis (trys violetinės ir viena – balta), simbolizuojančiomis 4 Advento sekmadienius. Kitos Advento dekoracijos – prakartėlė, kalėdiniai namų kvapai, varpeliai, vitražai.
 
  • Vaikams prieš miegą skaityti kalėdines pasakas. Vaikai mielai klausosi pasakų jau nuo dviejų metų. Jie labai imlūs naujoms žinioms, todėl labai greitai įsimena pasakų personažus ir istoriją. Pasakos – tai puikus būdas mažuosius supažindinti su krikščioniškomis Kalėdų tradicijomis, papasakoti apie kūdikėlio Kristaus gimimą ėdžiose ir pan.
 
  • Aukoti. Adventas ir šv. Kalėdos yra gerumo metas. Tai laikas, kai norisi dalytis gerumu, aukoti kilniems tikslams, daryti gerus darbus. Pasidomėkite, kuo galite padėti savo bendruomenei, kam galėtų praversti jūsų pagalba, nesvarbu, materiali ar nemateriali, ir padarykite kažką gražaus.
 
  • Gaminti rankų darbų kalėdinius atvirukus. Šiuos rankdarbius galima daryti visai šeimai kartu. Tai rami veikla, skatinanti susikaupti. To kaip tik ir reikia per Adventą.