Mokytis sekso kultūros reikia ne tik todėl, kad būtų galima labiau patenkinti partnerį. Pozityvus ir atviras požiūris į intymiąją gyvenimo pusę padeda partneriams išlikti ištikimiems ir visuomenėje išvengti negatyvių stereotipų. Lytinis švietimas reikalingas ne tik tam, kad žmonės elementariai suprastų apie fiziologiją ir mūsų pačių intymias patirtis. Štai keletas būdų, kaip įgyti sveikesnį požiūrį į seksą ir savo kūną.

 

seksas

9 patarimai, kaip įgyti sveiką požiūrį į seksą:

 
  • Domėtis kitų žmonių patirtimis. Dalis pozityvaus požiūrio į seksą yra ta, kad jį derėtų vertinti kaip žmogišką aktą. Rekomenduojama netgi skirti laiko tam, kad susipažintumėte su kitų žmonių, turinčių kitokių pomėgių, patirtimis. Galima pakalbėti su žmonėmis, kurie pasirinko poliamoriją, kurie yra biseksualūs arba turi fetišą. Nebūtina visų šių dalykų išbandyti praktiškai. Tačiau geresnis suvokimas, kaip skirtingi žmonės gali suprasti seksualumą, gali padėti ne tik labiau juos suprasti, bet ir atskleisti savo pačių seksualumą.
 
  • Nesmerkti kitų žmonių dėl jų pasirinkimų lytiniame gyvenime. Vienintelis dalykas, kuris yra svarbus, kalbant apie pozityvų požiūrį į seksą, yra saugumas ir harmonija. Kaip ir su kuo kiti žmonės pasiekia orgazmą, neturėtų keisti požiūrio į juos. Nereikėtų skirstyti visko tik į dvi kategorijas: „Normalu“, „Gėdinga, vulgaru“. Tai nepadeda tapti laimingesniems ir suprasti sudėtingus žmonių santykius. Reikėtų pasistengti suprasti, kodėl žmonių galvose gimsta tokių minčių.
 
  • Kalbėti apie sutikimą mylėtis. Žmonės turėtų suprasti, kas yra sutikimas seksui ir kodėl yra taip svarbu jį gauti. Šiandien dauguma žmonių nemano, kad reikia oficialiai prašyti sutikimo, bet tokią nuomonę reikia keisti. Apie būtinybę sulaukti pritarimo reikėtų kalbėti su partneriu, draugais, šeima, broliais. Jeigu žmonės pradėtų daugiau kalbėti apie tai, kokie pavojai gresia, neatsiklausus, ar galima, ir pritarimo svarbumo, merginos daugiau nesigėdytų atsisakyti mylėtis ir vaikinai labiau gerbtų kito žmogaus sprendimą.
 
  • Niekada neatsiprašinėti dėlto, kaip jaučiatės. Labiau norėtumėte pažiūrėti romantišką filmą, o ne aistringai mylėtis? Tai normalu. Jau dvi dienas nesimylėjote ir jaučiatės, kaip žvėris? Tai irgi normalu. Reikėtų nustoti apgailestauti dėl to, ką jaučiate. Intymi patirtis ir temperamentas, pomėgiai lovoje nėra kažkas, ko reikėtų gėdytis. Svarbiausia jausti patogiai dėl savo seksualinio gyvenimo ritmo.
 
  • Skatinti sveiką lytinį švietimą. Pabaigus mokyklą mokytis ir kalbėti apie lytinį švietimą nereikėtų nustoti. Suaugę žmonės gali išmokti pozityvaus požiūrio į seksą, net, jei prieš tai jo neturėjo. Skatinti kitus suaugusiuosius kalbėti apie seksą su paaugliais ir nebijoti atsakyti į intymius klausimus jaunesniems broliams ir seserims.
 
  • Pamilti savo kūną. Neįmanoma pozityviai žvelgti į seksą, kai nekenčiate savo pačių kūno. Nustokite gėdytis savęs. Tai nereiškia, kad reikia apsilankyti nudistų paplūdimyje, bet teigiamai vertinti savo atspindį veidrodyje.
 
  • Nekritikuoti kitų moterų seksualinės elgsenos bei išvaizdos. Daugelis moterų nevengia apkalbėti kitų moterų, smerkti ir teisti jų elgesio. Dažniausiai apkalbas jos skleidžia socialiniuose tinkluose arba susitikusios prie kavos puodelio, nėra linkusios padėti nukentėjusioms moterims. Reikėtų stengtis nekaltinti kitų žmonių dėl kitokio elgesio, išvaizdos ir pasirinkimų.
 
  • Rūpintis savo lytine sveikata. Sveikatos specialistai rekomenduoja reguliariai tikrintis dėl lytiškai plintančių ligų, ŽIV, skatinti partnerį taip pat apsilankyti pas venerologą, atkreipti dėmesį į savo problemas lytiniame gyvenime: sumažėjusį libido, negalėjimą patirti orgazmo, mylintis su partneriu. Kilus abejonėms ir problemoms, neatidėlioti apsilankyti pas ginekologą ir seksologą.
 
  • Būti sąžiningiems su artimaisiais. Tikrai nebūtina kalbėti apie mėgstamiausias sekso pozas per šeimos vakarienę su tėvais. Tačiau aptarti kai kurias intymaus gyvenimo detales su draugais arba partneriu yra visiškai normalu. Kalbėjimas intymiomis temomis stiprina ryšį su partneriu, daro mus sąžiningesniais ir nuoširdesniais bei gali padėti įveikti seksualines traumas.