Kėlimasis ankstyvą rytą gali prilygti Sizifo darbui. Tačiau atsikelti anksčiau ir nuveikti daugiau norėtųsi tikriausiai daugeliui. Prisipažinkite, juk tyliai žavitės žmonėmis, kurie keliasi penktą valandą ryto, padaro mankštą, išgeria puodelį kavos, susiplanuoja dienos darbus ir dalį iš jų atlieka, kol dauguma dar miega. Jie tikriausiai niekada nesako, kad paroje galėtų būti daugiau nei 24 valandos. Koks didelis skirtumas, kai atsikeliama vos viena valanda anksčiau nei paprastai!

 

9 patarimai, kaip atsikelti anksčiau ir nuveikti daugiau:

 

"rytas"

  • Sugalvoti įtikinamą priežastį, kodėl norite keltis anksti. Kas tai galėtų būti? Galėsite daugiau laiko skirti mėgstamai veiklai ar hobiui? Daugiau padarytumėte darbų? Tinkamai pasiruoštumėte naujai dienai? Dažniausiai visos pastangos keltis anksčiau būna nesėkmingos, nes pritrūksta motyvacijos. Tačiau jeigu priežastis yra iš tikrųjų svarbi, tai keltis net anksčiausią rytą nėra taip sunku.
 
  • Prie naujų įpročių pereiti palengva. Nepulti į kraštutinumus: jei norite keltis 5 valandą ryto, nors dabar keliatės pusę devynių, iš karto nesistatykite žadintuvo 5 valandai. Iš pradžių įpraskite keltis pusvalandžiu anksčiau ir palaipsniui paankstinkite kėlimosi laiką.
 
  • Jei pavyksta pasiekti tikslą keltis anksčiau, apdovanoti ar kitaip palepinti save. Tai veikia kaip motyvaciją skatinanti priemonė. Tačiau jeigu priežastis, dėl ko pradėjote keltis anksčiau yra iš tikrųjų svarbi, tai tokių motyvacinių priemonių net neprireiks.
 
  • Pakeisti žadintuvo melodiją į mėgstamą muziką. Kas gali būti geriau, jei ne pabusti rytą nuo mėgstamiausios dainos akordų. Kai pasibaigs daina, jūs jau būsite pabudę ir žvaliai kelsitės iš lovos.
 
  • Lipti iš lovos iš karto, kai tik suskamba žadintuvas. Kartais vilioja mintis dar truputėlį pagulėti lovoje, tačiau tas „truputėlį“ užsitęsia ir žmogus vėl užmiega. Tai reiškia, kad nors žadintuvas skambėjo anksti rytą, bet jūs atsikelsite kaip visada. Todėl reikėtų nugalėti pagundą nusnausti dar penkias minutes ir iš karto, kai suskamba žadintuvas, šokti iš lovos.
 
  • Prieš miegą nesinaudoti išmaniaisiais telefonais, kompiuteriu, nežiūrėti televizoriaus. Įrodyta, kad jie neleidžia visiškai atsipalaiduoti ir trikdo miego kokybę. Mėlyna elektroninių prietaisų šviesa gali sumažinti melatonino (miego hormono) išsiskyrimą.
 
  • Dažniau pakvėpuoti grynu oru ir pasportuoti. Gaivus oras ir saulės šviesa suteikia energijos, nes slopina melatonino išsiskyrimą. Sportas gali paveikti organizmo paros ritmą, sumažinti nerimo ir depresijos simptomus.
 
  • Susikurti tinkamą miegamojo aplinką. Vis daugiau žmonių atranda ir pamėgsta išmaniąsias lemputes, kurios leidžia reguliuoti šviesos ryškumą ir spalvą. Miegamajame rekomenduojama šviesas rekomenduojama pritemdyti, palaikyti vidutinę temperatūrą nuo 15, 5 iki 19 laipsnių Celsijaus. Rytinio nuovargio dėl dehidratacijos galima išvengti prie lovos pastačius stiklinę su vandeniu. Jį reikėtų išgerti iš karto po to, kai suskamba žadintuvas.
 
  • Suprasti, kiek miego jūsų organizmui iš tikrųjų reikia. Daug kalbama apie tai, kad kiekvieną naktį reikia miegoti 7 – 8 valandas. Tačiau ar tai tikrai tinka visiems? Mokslininkai pastebi, kad žmonės, kurie labai stengiasi save įsprausti į kažkokius rėmus ir miegoti tas rekomenduojamas 8 valandas, galiausiai tik pradeda labiau nervintis ir kurti įsivaizduojamas problemas, nes atsigulę į lovą negali užmigti. Jeigu žmogaus sveikata yra gera, jis dažniausiai jaučiasi gerai pailsėjęs, lengvai užmiega ir pabunda rytą maždaug visada tuo pačiu metu, tai galima daryti išvadą, kad jis miega pakankamai.