Vieni žmonės kiekvieną rytą pradeda nuo puodelio karštos kavos, o kiti linkę ją keisti kitais gėrimais dėl įvairių priežasčių. Kai kuriems asmenims didelis kofeino kiekis kavoje (95 mg viename puodelyje kavos) gali didinti nervingumą ar net sukelti drebulį. Kitiems kava gali sukelti virškinimo sutrikimus arba galvos skausmus. Tretiems tiesiog nepatinka kartus kavos skonis arba tiesiog atsibodo kas rytą gerti vis tą pačią kavą. Štai kelios alternatyvos kavai, kurias verta išmėginti visiems!

 

kava

9 alternatyvos kavai:

 
  • Cikorijų kava. Kaip ir kavos pupelės, cikorijos šaknis gali būti skrudinama, malama ir plikoma. Skoniu gėrimas primena įprastą kavą, tik yra be kofeino. Cikorijų kava yra puikus inulino šaltinis. Inulinas – tai tirpios skaidulos, gerinančios virškinimą ir palaikančios žarnyno sveikatą. skatindamos daugintis gerąsias žarnyno bakterijas – Bifidobacteria ir Lactobacilli.
 
  • Mačia arbata. Mačia – tai yra ypatinga žaliosios arbatos rūšis, išgaunama garinant, džiovinanti ir malant kininio arbatmedžio (Camelia sinensis) lapus į smulkius miltelius. Priešingai nei žaliajai, mačia arbatai gaminti naudojamos visos augalų lapų dalys, todėl joje yra daugiau antioksidantų – ypač epigalokatechino galato. Tyrimai rodo, kad mačia arbata gali padėti sumažinti aukštą kraujo spaudimą, sumažinti kūno riebalų kiekį, numesti svorio ir sumažinti II tipo diabeto riziką.
 
  • Auksinis pienas su ciberžole. Šis gėrimas ruošiamas iš šilto karvių arba augalinio pieno (rekomenduojama rinktis riebų, o ne liesą pienas, nes riebalai gerina ciberžolės ir juodųjų pipirų įsisavinimą). Po to jis pagardinamas imbieru, cinamonu, ciberžole, juodaisiais pipirais. Papildomai galima dėti kardamono, vanilės ir medaus. Auksinis pienas pasižymi priešuždegiminiu poveikiu.
 
  • Vanduo su citrina. Mitybos specialistai rekomenduoja dieną pradėti nuo stiklinės vandens su citrina. Toks gėrimas yra nekaloringas, be kofeino ir turi daug vitamino C. Vitaminas C stiprina imuninę sistemą ir apsaugo odą nuo žalingų saulės spindulių. Be to, skatina kolageno gamybą, kuris yra būtinas odai, sausgyslėms ir raiščiams.
 
  • Matė. Žolelių arbata gaminama iš džiovintų paragvajinio bugienio (Ilex paraguriensis) lapų. Viename matės puodelyje yra 78 mg kofeino – beveik tiek pat, kiek kavoje. Manoma, kad antioksidantų matėje gali būti net daugiau nei žaliojoje arbatoje. Be to, šiame Pietų Amerikoje populiariame gėrime yra kai kurių vitaminų ir mineralų, tarp jų riboflavino, tiamino, fosforo, geležies, kalcio, vitaminų C ir E.
 
  • Tulsi arbata su prieskoniais „Chai masala“. Iš principo tai yra stipri juodoji arbata su žolelėmis ir prieskoniais. Manoma, kad intensyvaus skonio ir malonaus skonio arbata yra naudinga sveikatai, gali net mažinti širdies ligų riziką.
 
  • Raudonoji arbata. Roobos arbata gaminama iš Pietų Afrikoje augančių augalų lapų, turi daug antioksidantų, gali apsaugoti nuo širdies ligų, net vėžio.
 
  • Obuolių sidro actas. Gėrimas, kuriam paruošti reikės 240 ml šilto vandens sumaišyti su 1 – 2 šaukštais nefiltruoto obuolių sidro acto ir 1 – 2 šaukštais medaus. Toks gėrimas gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, padėti numesti svorio.
 
  • Kombuča arba arbatos grybas. Kombučos gėrimas pagaminamas, fermentuojant juodąją arbatą su gerosiomis bakterijomis, mielėmis ir cukrumi. Tokia gėrime ne tik daug antioksidantų, bet ir probiotikų. Teigiama, kad kombuča stiprina imuninę sistemą, mažina cholesterolio ir cukraus kraujyje lygį.