Gyvūnijos pasaulis įvairus, stebinantis ir keistas. Kai kurių gyvūnų gebėjimai iš tikrųjų priverčia iš nuostabos pakelti antakius. Štai 8 protingiausi gyvūnai pasaulyje.

 

8 protingiausi gyvūnai pasaulyje:

 

"gyvūnai"

  • Meškėnai moka atrakinti spynas. 1908 metais etologas H. B. Davidas atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad meškėnai gali atrakinti sudėtingas spynas per mažiau nei 10 bandymų, net jei spynos sukeistos arba apverstos aukštyn kojomis. Įvairūs tyrimai nuo XX amžiaus septintojo iki dešimtojo dešimtmečių pademonstravo tai, kad meškėnai turi pavydėtiną atmintį, jie gali prisiminti užduočių sprendimus iki 3 metų. Be to, dėl plataus klausos diapazono jie gali girdėti kaip sliekai rangosi po žeme.
 
  • Varnos išmano fiziką. Varnos ne tik gali atskirti veidus ir taip atskirti grobuonis ir piktybines veisles, jos taip pat supranta pagrindinius fizikos dėsnius (pavyzdžiui, kaip šis varnas sugalvoja išradingų būdų, kaip pasiimti skanėstą. Jie taip pat gali pakeisti savo migracijos maršrutą ir išvengti vietų, kuriose kažkada būdavo šaudamos varnos ir jie netgi gali prisiminti kelią iki vietų ir sąvartynų mieste, kur galima rasti maisto likučių. Šaltakraujiškos, viską apskaičiuojančios, pavydžios varnos neretai gali pergudrauti net ir žmones. Vaizdo įrašą galite pamatyti čia:

 

 

  • Kiaulės naudojasi veidrodžiais. Ne tik šunys yra geriausi žmonių draugai, jais taip pat galėtų būti ir kiaulės. Kaip ir šunys, kiaulės supranta emocijas, demonstruoja empatiją, sprendžia nesudėtingus galvosūkius, išmoksta simbolinę kalbą ir yra labai draugiškos. Kai kuriais atžvilgiais kiaulių jaunikliai pranoksta net mažus žmonių vaikus. Buvo atliktas eksperimentas, kuriame britų paršeliai turėjo naudodamiesi veidrodžiu surasti kelią iki paslėpto dubenėlio su maistu. Jau šešių mėnesių paršeliai sugebėjo perprasti atspindžio veikimo principą per porą valandų. Palyginimui: žmonių kūdikiai tą sugeba padaryti kur kas vėliau. Vaizdo įrašą galite pamatyti čia:

 

 

  • Aštuonkojai yra pabėgimo meistrai. Jei jūrose būtų kalėjimas, aštuonkojai iš jų nesunkiai sugebėtų pabėgti. Su savo čiuptuvais jie gali atsukti stiklainių dangtelius, sumažinti savo gremėzdišką kūną iki tokio dydžio, kad tilptų pro mažiausius tarpelius. Otto, aštuonkojis, gyvenantis Vokietijos muziejuje, garsėjo tuo, kad mėtydavo akmenukus į stiklą ir purkšdavo vandenį ant virš galvos esančių lempų, kad įvyktų trumpas sujungimas. O vandenyje radę kokoso kevalą šie galvakojai pasistato slėptuvę.
 
  • Voverės prisimena, kur paslepia riešutus. Jeigu kada nors bandėte atspėti slaptažodį iš antro karto, tai žinokite, kad jūsų intelektas nedaug kuo skiriasi nuo voverės. Prinstono universiteto tyrėjai nustatė, kad pilkosios voverės gali prisiminti, kur yra paslėpti tūkstančiai riešutų. Jos net gali bandyti suklaidinti galimus riešutų grobikus ir parodyti ne tą vietą, kur jie iš tikrųjų yra paslėpti. 2010 metų tyrimo metu voverės, kurios žinojo, kad jos bus stebimos, kasė netikras slėptuves žemėje ir apsimesdavo, kad užkasa riešutus, nors iš tikrųjų juos slėpdavo po pažastimis arba po žandais iki tol, kol ras visiškai saugią vietą ir jų niekas nestebės.
 
  • Delfinai moka sukčiauti. Delfinas dažnai laikomi antru protingiausiu gyvūnu Žemėje dėl santykinai didelio smegenų dydžio, mokėjimo išreikšti emocijas ir pamėgdžioti juos tiriančius žmones. Tačiau jie taip pat vieni iš klastingiausių gyvūnų pasaulyje. Kartą, kai delfinai buvo išmokyti atliekas baseine atnešti iš išsikeisti į žuvį, vienas delfinas vardu Kelly atrado būdą, kaip apgauti sistemą. Atliekas jis slėpdavo po uoliena baseine, o išsikeisti į žuvis atnešdavo slapta į skutelius suplėšytą išmestą popierių ir taip jis galėdavo gauti daugiau žuvų negu kiti. Tyrėjų nuomone, tai nebuvo atsitiktinumas – Kelly tai darė tyčia.
 
  • Bitės rengia šokių varžybas. Bitės turi vadinamąjį „spiečiaus intelektą“ – 50 tūkst. bičių darbininkų sudaro vieningą koloniją, pagrįstą demokratiniais principais. Kai pavasarį aviliai tampa perpildyti, kolonijos siunčia žvalgus ieškoti naujos vietos. Jeigu žvalgai nesutaria, kur reikėtų kurti naują avilį, jie pradeda ginčytis civilizuotu būdu: surengia šokių varžybas. Savo šokiu jie siekia įrodyti, kad išrinko tinkamiausią vietą gyventi. Kuo entuziastingesnis šokis, tuo didesnė tikimybė, kad žvalgas laimės šokių varžybas.
 
  • Drambliai turi nepaprastai gerą atmintį. Jie gali atsiminti specifinius maršrutus iki vandens telkinių ir juos prisiminti daugybę metų. Jie taip pat niekada nepamiršta draugų. 1999 metais dramblė Shirley atvyko į „Dramblių šventovę“ Tenesyje (JAV). Netrukus po to kita dramblė Jenny tapo guvesnė ir žaismingesnė. Tai nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio: Jenny prisiminė Shirley iš tų laikų, kai kartu trumpai pasirodė cirke (prieš 22 metus).