Ar žinojote, kad pirmąjį rugpjūčio sekmadienį (šįmet – rugpjūčio 5 d.) pasaulyje minima sesių diena? Tai, ko gero, puiki proga būti dėkingiems už tai, kad jaučiate unikalų ryšį, kurį gali suprasti tik kitos seserys. Tarp brolių ir seserų dažnai įvyksta konfliktų tiek vaikystėje, tiek suaugus, bet, nepaisant to, jie jaučia prigimtinį ryšį. Reikėtų branginti atsiminimus su seserimis ir kurti naujus planus, ką galėtumėte kartu nuveikti, apie ką pakalbėti ir pan. Reikėtų pasistengti iš naujo atrasti tarpusavio ryšį, kuris kartais suaugus kiek išblėsta ir išspręsti nesutarimus, kurie dažniausiai kyla dėl paprasčiausio nesusikalbėjimo arba neteisingai supratus vienai kitą. Draugai gali keistis, bet sesės amžinai lieka sesėmis.

 

seses

8 priežastys, kodėl gerai turėti seserį:

 
  • Dėl seserų mes tampame geresni. 2010 metų tyrimai parodė, kad žmonės, kurie turėjo seserų, buvo iš esmės malonesni ir daugiau duodantys, net jeigu tarp jų dažnai kildavo barnių. Tyrime dalyvavo 395 šeimos, turinčios daugiau nei 1 vaiką nuo 10 – 14 metų. Rezultatai parodė, kad seserys didžiausią įtaką daro paauglystėje.
 
  • Sesės padeda mums jausti mažiau negatyvių emocijų. Seserys, tiek jaunesnės, tiek jaunesnės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kodėl žmonės jaučia daugiau pozityvių emocijų. Birgamo Jango universitete nustatyta, kad žmonės, turintys seserų, rečiau patiria kaltės, vienišumo jausmus, baimę negu žmonės, neturintis sesių. Kuo žmonės vyresni, tuo dažniau jie pradeda šnekėti su seserimis apie tai, apie ką nenorėtų šnekėtis su tėvais. Amžiaus skirtumas tarp sesių nėra svarbus – jos visada padeda sumažinti negatyvių emocijų kiekį.
 
  • Sesės padeda mums jaustis mylimiems. Birgamo Jango universitete taip pat nustatyta, kad žmonės, turintys seserų, jaučiasi labiau mylimi negu tie, kurie jų neturi. Ypač tai aktualu paauglystėje, kurią dažnas išgyvena labai sunkiai ir skausmingai.
 
  • Žmonės, turintys seserį, turi mažesnę riziką išsiskirti su savo gyvenimo partneriu. Tyrimai rodo, kad kuo daugiau žmogus turi brolių ir seserų, tuo didesnė tikimybė, kad jam pavyks įveikti santykių problemas ir sunkumus, ir išvengti skyrybų. Sociologijos profesorė Donna Bobbit-Zeher teigia, kad kiekvienas papildomas brolis ar sesuo, mažina skyrybų riziką maždaug 2 %. Galimas paaiškinimas yra tas, kad kuo daugiau brolių ir seserų, tuo geriau išmokstama spręsti konfliktus.
 
  • Sesės išmoko mus būti labiau bendraujantiems, komunikabilesniems. Ne tik broliams ir seserims naudinga turėti seserį, bet ir visai šeimai. Šeimos, turinčios daugiau nei vieną dukterį, yra labiau linkusios kalbėtis ir išreikšti emocijas, o sūnūs turi priešingą poveikį.
 
  • Sesės išmoko brolius gražesnio bendravimo su moterimis. Dauguma moterų, kurioms teko susitikinėti su vyrais, turinčiais seserų, patvirtins, kad tokie vyrai labiau žino, kaip bendrauti su moterimis, mažiau nerimauja ir turi daugiau empatijos, kai tampa vyresni.
 
  • Sesės skatina mus būti nepriklausomais ir atkakliai siekti tikslų. Ulsterio universitete Šiaurės Airijoje nustatyta, kad seserų turėjimas taip pat padeda žmonėms tapti labiau nepriklausomiems ir atkakliai siekti tikslų. Tai ypač galioja tose šeimose, kur tėvai yra išsiskyrę arba nesutaria, nes tada seserims tenka labiau pasikliauti ne jais, o vienai kita ir jos tarsi sukuria tam tikrą palaikymo sistemą.
 
  • Sesės padeda mums neprarasti pusiausvyros gyvenime. Ulsterio universiteto tyrėjas Tony Cassidy teigia: „Emocinė išraiška yra svarbiausias dalykas gerai fiziologinei būklei“, o seserys natūraliai tai įneša į šeimą ir padeda šeimoje sumažinti streso lygį bei atkurti pusiausvyrą tarp brolių ir seserų.