Dirbti, dėvint pižamą, patiems nusistatyti savo darbo valandas, gerti savo namuose paruoštą kavą… Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės svajoja mesti savo dabartinį darbą tradicinėje darbovietėje ir tapti savo pačių bosais. Savarankiška veikla turi nemažai privalumų, kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad tai vis tiek – sunkus darbas. Tačiau, jeigu tikrai norite tapti savo paties bosu ir dirbti iš namų, štai keli patarimai, kaip tai padaryti!

 

bosas

8 patarimai, kaip tapti savo paties bosu:

 
  • Žinoti savo finansinę situaciją. Privaloma žinoti, kiek pinigų reikės, norint, kad verslas suktųsi ir užtektų pinigų kasdieniam gyvenimui. Svarbiau nei pertvarkyti darbo kabinetą namuose, yra įvertinti savo finansinę situaciją, kiek pinigų reikės verslo pradžiai ir pan.
 
  • Įvertinti apie savo stabilumą ir asmeninę discipliną. Pinigai nėra vienintelis veiksnys, kurį reikėtų įvertinti, norint tapti savo paties bosu. Taip pat labai svarbu emocinė būsena, asmeninė palaikymo sistema, laiko valdymo įgūdžiai.
 
  • Nuspręsti, ką norite daryti. Suprasti, kad tapę savo paties bosu, tapsite ir savo paties darbuotoju, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamiausią veiklos sritį. Kokia ji bus turėtų priklausyti ne tik nuo profesinių įgūdžių, bet ir nuo asmeninių pomėgių. Geriausia rasti tokią veiklą, kuri neštų pinigus ir būtų maloni asmeniškai.
 
  • Pradėti nuo darbo pusę dienos. Rekomenduojama pereiti prie savarankiško darbo pamažu: iš pradžių dirbti dvi dienas per savaitę arba tik vakarais. Jeigu verslo modelis bus sėkmingas, ateityje bus galima išeiti iš dabartinio darbo ir tapti savo paties bosu. Kodėl taip svarbu? Todėl, kad paprastai reikia nemažai laiko susikurti savo klientų duomenų bazę ir iš pradžių naujas verslas yra nuostolingas arba neša labai mažai pajamų. Tik verslui įsibėgėjus, galėsite visiškai save išlaikyti ir nebereikės plėšytis per du darbus.
 
  • Pagalvoti apie pereinamąjį periodą. Iš pradžių reikėtų darbą pilnu etapu pakeisti į darbą puse etatu. Taip neprarasite pajamų šaltinio, galėsite save išlaikyti, nejusite finansinio spaudimo, bet turėsite daugiau laiko asmeniniam verslui.
 
  • Įkurti parduotuvę. Legaliai įsteigti fizinę arba elektroninę parduotuvę, pasirūpinti visais reikalingais dokumentais, išanalizuoti trūkumus ir privalumus, išsiaiškinti reikalavimus naujam verslui ir sužinoti viską apie būtinus mokesčius.
 
  • Nesudeginti senų tiltų. Didelė tikimybė, kad buvusi darbovietė yra kaip nors susijusi su nauju verslu ir tais pačiais žmonėmis. Todėl nereikėtų nutraukti visų santykių arba išeiti iš darbo, paliekant kitus apie jus galvoti kaip apie neprofesionalų darbuotoją. Netrankyti durų, nekelti skandalų, neišeiti iš darbo su visais susipykus, nes tai gali atsiliepti naujo verslo pradžiai.
 
  • Stengtis palaikyti nuolatinį darbų srautą. Laisvai samdomų darbuotojų finansinė sėkmė priklauso nuo to, ar žmogus, kuris yra pats sau bosas, turi nuolatinį darbų srautą, kuris užtikrins, kad niekada nesėdėsite be darbo ir pinigų. Todėl dažnai naudinga priimti naujus užsakymus net tada, kai esate užsikasęs darbais.