Vyrai dažnai nerimauja ir netiki savimi, kad jiems gali pasisekti darbe, bendrauti su kolegomis ir pan. Vyrai neretai nustoja tikėti savo jėgomis ir užduoda sau tokius klausimus kaip: „Ar man pavyks, ar ne?“, „Ar susitvarkysiu, ar nesugebėsiu?“. Deja, kartais vyriškiai nuleidžia rankas, ima pernelyg kritiškai save vertinti, apima apatija. Ką moterys galėtų padarytų, kad sustiprintų mylimų vyrų pasitikėjimą savimi ir juos palaikytų?

 

santykiai

8 patarimai moterims, kaip sustiprinti vyrų savivertę:

 
  • Visų pirma moterys turėtų suvokti, kad partneris turi visišką teisę nerimauti. Vyrai yra tokie pat emocionalūs kaip ir moterys. Tačiau jie linkę slėpti savo mintis ir jausmus giliai viduje. Tik tokiu būdu jie gali nuo kitų paslėpti savo dvasines kančias.
 
  • Kiekvienas vyras nori sulaukti pagyrų ir komplimentų. Tai svarbu apskritai bet kokio žmogaus savivertei. Jeigu partneris šiuo metu yra labai apatiškas, jis turėtų girdėti šiltus ir padrąsinančius žodžius net dar dažniau nei įprastai. Vis dėlto svarbu atsiminti, kad girti reikėtų ne partnerio gerą išvaizdą, o už jo vyriškas savybes ar už pagalbą tam tikruose reikaluose.
 
  • Vyras turėtų turėti stiprų užnugarį ir tas užnugaris turėtų būti jo moteris. Namo grįžtančio vyro jokia mylima moteris neturėtų jo pasitikti ant durų slenksčio rėkdama ir apiberdama klausimais, kodėl jis grįžo taip vėlai iš darbo (kodėl neprikalė lentynos arba kodėl nepaskambino paklausti, ar grįžtant namo, nereikia nupirkti duonos). Užuot bėrusi priekaištus moteris grįžusi namo vyrą turėtų pakviesti į virtuvę, kur jo jau laukia paruošta vakarienė. Klausimus ir skundus rekomenduojama atidėti vėlesniam laikui, bet reikėtų paklausti, kaip praėjo diena.
 
  • Moterys turi daug pareigų namuose, bet vis dėlto namuose jos neturėtų pradėti komanduoti vyrams ir kalbėti pakeltu balsu, nes tai gali tik dar labiau pabloginti situaciją.
 
  • Būtina padėti vyrui ieškoti būdų, kaip papildomai jis galėtų save realizuoti. Paskatinimas save realizuoti bet kurioje veikloje vyrą veikia kone magiškai. Jam būtinai reikia moters palaikymo. Tačiau skatinti realizuoti save reikėtų neįkyriai. Be to, moterys turėtų atsiminti, kad vyro 100 % pakeisti nepavyks. Tačiau kiekviena kompetentinga moteris gali pakreipti savo vyrą tinkama linkme.
 
  • Moterys niekada neturėtų lyginti savo vyro su kitais. Lyginant vyrų savivertė dar labiau krenta, nes jausmas, kad kažkoks kitas vyras yra geresnis ir sėkmingesnis, tik dar labiau pablogins situaciją.
 
  • Vienas geriausių būdų padidinti vyro savivertę yra mankšta ir sportas. Fiziniai pratimai vyrui padės išmesti iš galvos visą negatyvą, be to, pagerins jo fizinę būklę, todėl ilgainiui jis pradės labiau mylėti save. Dar geriau, jei moteris nuspręs palaikyti vyrui kompaniją, ir sportuoti kartu. Tuomet vyras turės dar daugiau motyvacijos stengtis.
 
  • Labai svarbu bent retsykiais pakeisti žmonių, su kuriais dažniausiai bendraujama, ratą: labai svarbu pradėti bendrauti su sėkmingais ir daug gyvenime pasiekusiais asmenimis. Labai dažnai vyrą gniuždo ir tempia žemyn nepalanki aplinka. Ilgainiui jis gali pradėti plaukti pasroviui ir net nebesistengti siekti naujų tikslų. Pažintys su naujais žmonėmis gali padėti išbristi iš įgrisusios pelkės ir gyvenimas nusidažys naujomis spalvomis.