Minimalizmas dabar yra labai madingas ir populiarus. Žmonės dabar trokšta supaprastinti ir susisteminti interjerą. Minimalizmas nėra tik toks interjeras, kuriame yra kuo įmanoma mažiau baldų, bet ir toks, kuris spinduliuoja skoningumu, kur yra daug erdvės namų gyventojams.

 

minimalizmas

8 patarimai, kaip prisijaukinti minimalizmą namuose:

 
  • Suprasti stiliaus esmę. Minimalizmas interjere yra geometrijos paprastumas, lakoniškumas, žaidimas su formomis ir tūriais. Pagrindinė užduotis – sukurti funkcionalų interjerą, naudoti paprastas priemones, teisingai susidėlioti prioritetus, kad būtų pasiektas trokštamas tikslas. Tuo pačiu metu minimalizmas neturi būti nuobodus, greičiau priešingai: išraiškos priemonės minimalizme yra tokios paprastos ir aiškios, kad, tinkamai pritaikius net su minimaliomis priemonėmis, galima pasiekti maksimalų rezultatą.
 
  • Kuo paprasčiau. Auksinė minimalizmo taisyklė yra stengtis, kad viskas būtų kuo paprasčiau. Lengviau derinti spalvas ir medžiagas, kai nereikia kurti kokių nors labai sudėtingų kompozicijų. Pakanka dėmesį koncentruoti į kokį nors ryškų objektą ir visa kita tarnaus jam kaip aplinkos fonas. Dėmesio centre turi atsidurti tai, kas yra svarbu ir intriguoja. Erdvė pabrėžia jo vertę ir parodo jo reikšmingumą interjere.
 
  • Tai, ką nebūtina visiems matyti, galima paslėpti. Tai, ką galima paslėpti ar užmaskuoti, ir reikia slėpti ir maskuoti. Drabužines galima įmontuoti į sieną, paslėpti buitinę techniką, apšvietimo įrangą ir pan. Ši technika padės pasiekti maksimalių rezultatų. Tačiau paslėpti reikia taip, kad namų gyventojams tais daiktais būtų patogu naudotis, nors jie ir nekristų į akis.
 
  • Skirti pakankamai dėmesio apšvietimui įrengti. Minimalistiniame interjere svarbiau nei kituose stiliuose yra tinkamas apšvietimas. Tinkamo šviestuvo pasirinkimas gali padėti iki galo išreikšti minimalistinio interjero idėją. Šviesos šaltiniai namuose turėtų skleisti linijinę arba taškinę šviesą, šviesti tam tikra kryptimi. Apšvietimas gali pabrėžti tam tikrą namų elementą, suteikti namams tūrio ir vizualios erdvės.
 
  • Pasirinkti tinkamas tekstūras. Minimalistinis interjeras bus patogesnis, pasirinkus minkštus ir kokybiškus audinius baldų apmušalams, pavyzdžiui, veliūrą, šenilą, floką. Nepamiršti kilimų ir užuolaidų. Pakanka naudoti kokybišką audinį ir pasirinkti tinkamą spalvą, kad atsiskleistų tekstilės gaminių grožis. Dekoruojant patalpas rinktis natūralias medžiagas, pavyzdžiui, akmenį arba medį. Jie padės sukurti tinkamą namų atmosferą. Medinės, natūralių atspalvių grindys namams suteiks jaukumo.
 
  • Naudoti paprastas spalvas. Kuriant minimalistinių stilių dažnai naudojama monochrominė paletė. Interjeras gali būti beveik vien tik baltos ar pilkos spalvos. Nebijokite, kad patalpos atrodys šaltos ir nejaukios, jei pasirinksite tinkamus akcentus, tokio jausmo tikrai nebus.
 
  • Atkreipti dėmesį į detales. Dėl detalių interjeras atrodo ryškesnis, patogesnis ir funkcionalesnis. Detalės turi papildyti interjerą, bet jo neužgožti. Taip pat jos turėtų būti tokios pat stilistikos kaip ir interjeras. Tai gali būti lempos, vazos, kiti dekoro elementai.
 
  • Naudoti naujausias technologijas. Minimalistinis stilius yra labai modernus, todėl prie jo labai dera pačios naujausios technologijos. Modernūs židiniai, stiklo konstrukcijos, nauja namų įranga, šiuolaikiniai baldai ir pan.