Išvaizda gali būti apgaulinga. Todėl net jei augalas atrodo miręs, gali būti, kad jis visai toks nėra. Išbandykite šiuos patarimus, kaip atgaivinti nugeibusius augalus, prieš išmesdami juos į komposto dėžę!

 

augalai

8 patarimai, kaip atgaivinti beveik mirusius augalus:

 
  • Paieškoti gyvybės ženklų. Jeigu kambariniai augalai parudavo ir numetė dalį lapų, nereikėtų iš karto nuleisti rankų, net nepabandžius jų atgaivinti. Yra vilties, kad iš pažiūros mirusius augalus pavyks atgaivinti, jeigu yra bent keli žali lapeliai ir stiebai yra lankstūs. Augalų gaivinimas reikalauja nemažai kantrybės.
 
  • Nepamiršti palaistyti, bet nepulti ir į kitą kraštutinumą – neperlaistyti. Perlaistyti kambariniai augalai atrodo apvytę, gali turėti parudavusių ar pageltusių lapų ir gali atrodyti kaip mirę. Žemė vazonuose būna labai drėgna, net šlapia. Pamiršus palaistyti augalo lapai gali paruduoti, o jų kraštai apdžiūti ir susigarbanoti. Įtarus, kad augalas geibsta dėl perlaistymo, reikėtų nedelsiant jį persodinti į sausą dirvožemį. O jeigu jūsų augalas ištroškęs, palaistykite jį! Tačiau reikėtų susilaikyti nuo tręšimo iki tol, kol augalo sveikata pagerės. Šiuo atveju tręšimas gali pažeisti labai jautrias atsigaunančio augalo šaknis.
 
  • Naikinti augalų kenkėjus. Voratinklines erkutes galima panaikinti augalu lapus purškiant vandeniui ir gerai vėdinant patalpas. Šie ir kiti kambarinių augalų kenkėjai neretai naikinami žibalo emulsija. O, pavyzdžiui, kirmėles nematodas reikia naikinti orinę augalo dalį panardinant į karštą vandenį. Po kelių dienų augalas vėl pradeda leisti naujus ūglius ir lapelius.
 
  • Pasirūpinti tinkamu apšvietimu. Jeigu neseniai perkėlėte augalą į naują vietą, gali būti, kad jis nebegauna pakankamai šviesos, todėl pradėti džiūti. Net jeigu jo nejudinote, gali būti, kad pasikvietė apšvietimas. Galbūt neseniai įsigijote sunkesnes užuolaidas ar žaliuzes? Lauke pasodinote medelį, kuris dabar užstoja pagrindinį šviesos šaltinį kambariniams augalams. Tas pats galioja augalams, kurie gauna per daug saulės: tuomet reikėtų pabandyti juos perkelti į kitą vietą namuose.
 
  • Rasti drėgną vietą. Augalai absorbuoja vandenį per lapus taip pat, kaip per šaknis. Todėl augalus rekomenduojama laikyti vietoje, kur oras yra gana drėgnas. Atsigauti greičiau augalams pavyksta vietoje, kuri nėra labai saulėta ir nėra labai sausa.
 
  • Naudoti bio-organines trąšas. Žmonės ir naminiai gyvūnai nėra vieninteliai, kuriems kasdien reikia maisto. Kambariniai augalai taip pat gali kentėti dėl prasto maitinimo. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti bio-organines trąšas, kurios aprūpins augalą visais reikalingas mikro ir makroelementais. Priklausomai nuo maistinių medžiagų trūkumo, augalas gali atsigauti jau po kelių dienų po tręšimo. Jeigu trūkumas yra didesnis, gali prireikti šiek tiek daugiau dienų, kad augalas visiškai atsigautų. Tačiau kambariniams augalams taip būna retai.
 
  • Naudoti skystas trąšas. Dar vienas būdas, padedantis atgaivinti augalus, kuriems trūksta maistinių medžiagų – tai vandenyje tirpių trąšų naudojimas. Tokios trąšos lėtai išskiria maistines medžiagas ir sumažina riziką, kad nudegs augalų šaknys. Tačiau tokias trąšas reikėtų naudoti tik tada, kai augalas intensyviai auga – kovo ir rugsėjo mėnesiais. Pertręšti augalų nereikėtų, nes trąšos gali nudeginti augalų šaknis.
 
  • Kompostuoti. Jeigu jau viską išbandėte, bet augalas vis tiek neatsigauna, laikas jį paleisti. Nebegyvus kambarinius augalus rekomenduojama kompostuoti. Suirę augalų likučiai taps puikia trąša naujiems augalams. Nereikėtų savęs kaltinti, jei nepavyko nieko padaryti. Jeigu supratote, kad itin lepių kambarinių augalų priežiūra ne jums, kitą kartą galite įsigyti beveik viskam atsparų kaktusą.