Vasarą gali kilti įvairių problemų: nuo bėrimų iki nudegimų saulėje. Ar kada susimąstėte, kad sprendimą joms siūlo pati gamta? Nebūtina skubėti į artimiausią vaistinę ar kosmetikos parduotuvę ir įsigyti brangių produktų. Kai kurios natūralios priemonės yra ne mažiau veiksmingos, be to, jas naudoti smagu. Ant veido dedami švieži produktai, kuriuos net galima valgyti, priešingai nei populiarios kosmetines priemones, kuriose gausu įvairių nenatūralių ir net galimai pavojingų priedų.

 

grožis

 

Vasarą gausu gamtos gėrybių, iš kurių galima pasigaminti veiksmingų grožio priemonių. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kai kurie produktai gali sukelti alergiją, dirginti odą. Todėl prieš naudojant tokias priemones, reikėtų atlikti testą ant nedidelio odos plotelio, siekiant išsiaiškinti, ar nesukels nepageidaujamų reiškinių. Be to, reikėtų nepamiršti, kad odą prieš tepant kaukę reikėtų kruopščiai nuvalyti, tik taip galima tikėtis geriausių rezultatų.

 

8 natūralūs grožio receptai vasarai:

 
  • Garų vonelė – nuo seniausių laikų žinoma natūrali grožio priemonė. Praleidus dieną lauke, veido poros užsikemša nuo prakaito ir kremo nuo saulės. Tiesiog užvirti vandenį ir palaikyti veidą virš garų. Į vandenį galima įlašinti porą lašų mėgstamo eterinio aliejaus.
 
  • Papajų ir moliūgų kaukė – valo odą ir skatina jos atsinaujinimą. Ramiojo vandenyno salose papajos yra labai populiarus grožio priemonių ingredientas. Jose yra fermentų, kurie švelniai, bet gerai valo odą. Šiek tiek papajos minkštimo sumaišyti su moliūgo minkštimu ir kiaušinio baltymu. Kaukę tepti ant švariai nuvalytos veido ir iškirptės srities odos ir po 15 – 20 minučių nuplauti vėsiu vandeniu.
 
  • Saldus arbūzų veido ir kūno serumas. Šis receptas padeda drėkinti ir gydyti odą, gali padėti išvengti neigiamo, ilgalaikio saulės poveikio odai arba sumažinti diskomfortą, nudegus saulėje. Reikės šaukšto arbūzų sulčių ir šaukšto medaus. Ingredientus gerai sumaišyti. Tepti ant švarių, saulės nubučiuotų kūno vietų švelniais sukamaisiais judesiais. Palaukti 20 minučių ir tada nuplauti su vėsiu vandeniu.
 
  • Kūno odą šviesinantis citrininis šveitiklis. Jis padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, suteikia odai skaistumo ir natūralaus švytėjimo. Reikės citrinos, 50 g cukraus, šaukšto šalto spaudimo kokosų aliejaus. Citriną perpjauti pusiau, išspausti po pusę sulčių iš kiekvienos puselės. Tada tomis puselėmis pašveisti odą, ypač ten, kur yra daugiau išsausėjusių, sukietėjusių odos plotų. Didesnį dėmesį skirti alkūnėms, keliams ir kulnams. Po to į citrinos sultis supilti cukrų. Maišyti, kol jis ištirps. Tepti šveitiklį ant odos ir sukamaisiais judesiais įtrinti į odą. Po to šiltu drungnu vandeniu. Dar šiek tiek drėgną odą ištepti kokosų aliejumi.
 
  • Tropinių vaisių veido šveitiklis. Tai gana stipraus poveikio šveitiklis, todėl jis nėra tinkamas labai jautriai ar saulėje nudegusiai odai. Tačiau jeigu praėjo bent pora dienų po to, kai atsirado paraudimas nuo saulės, šis šveitiklis gali pagreitinti odos gijimo procesą. Jogurte yra pieno rūgšties, kuri padeda greičiau pasišalinti negyvoms odos ląstelėms, probiotikai padeda atkurti bakterijų pusiausvyrą ant odos. Braškėse gausu vitamino C, stipraus antioksidanto, o papajose – vitamino A, kuris reikalingas, kad oda būtų sveika. Medus yra natūralus drėkiklis ir tai reiškia, kad jis drėkina net giliuosius odos sluoksnius, turi antibakterinį poveikį ir saugo nuo bėrimų. Šaukštą graikiško jogurto sumaišyti su šaukšteliu papajos minkštimo, šaukštelių trintų braškių, šaukšteliu medaus ir 2 šaukšteliais cukraus. Kaukę tepti ant veido odos, išskyrus paakių sritį. Palaikyti 8 – 10 minučių ir nuplauti vėsiu vandeniu.
 
  • Raminantis levandų valiklis. Šis paprastas ir visiškai natūralus valiklis tinka jautriai ir sausai odai. Avižos, sumaišytos su vandeniu, švelniai nušveičia odą, jos nepažeisdamos, migdolų aliejus puoselėja odą ir apsaugo nuo drėgmės praradimo. Levandos ramina odą ir dieviškai kvepia. 30 g avižinių dribsnių užpilti mineraliniu vandeniu, kad apsemtų. Palikti valandą, kad išbrinktų. Tuo metu išplakti kiaušinio trynį su šlakeliu migdolų aliejaus iki gana tirštos konsistencijos. Po to įpilti 1 – 2 lašus levandų aliejaus. Po to nukošti avižas, įmušti kiaušinį ir gerai išplakti, kad taptų pienelio konsistencijos. Supilti į stiklinį butelį ir sandariai uždaryti. Sunaudoti per 3 dienas.
 
  • Avokadų ir mangų kaukė. Karštas ir sausas oras odai gali būti toks pat negailestingas kaip žvarbi žiema. Natūralią drėgmę odai galima grąžinti namie turimomis priemonėmis. Pavyzdžiui, alyvuogių aliejus natūraliai drėkina odą ir ją švelnina. Jį galima naudoti ir vieną, be jokių priedų. Avokadai itin veiksmingai ir ilgam drėkina odą, tinka net jautriai odai, nes slopina uždegimą. 2 šaukštus medaus reikės sumaišyti su 2 šaukštais avokadų minkštimo, alyvuogių aliejaus ir mango minkštimu. Kaukę tepti ant švariai nuvalytos veido ir iškirptės srities odos ir po 15 – 20 minučių nuplauti vėsiu vandeniu.
 
  • Braškių kaukė. Karštas ir drėgnas oras suaktyvina riebalų gamybą liaukose, tačiau šią problemą galima išspręsti paprastomis priemonėmis. Braškės tinka visiems odos tipams, išskyrus labai jautriai, nes jos valo ir sutraukia poras, stangrina odą. Juose yra salicilo rūgšties, kuri šali negyvas odos ląsteles ir suteikia veidui skaistumo. Porą braškių reikia sumaišyti su šaukštu graikiško jogurto ir šiek tiek ryžių miltų. Kaukę tepti ant švariai nuvalytos veido ir iškirptės srities odos ir po 15 – 20 minučių nuplauti vėsiu vandeniu.