Antroms žmonos medaus mėnesio fazė gali labai greitai baigtis. Naujos išsiskyrusių arba našlių nuotakos gali susidurti su įvairiomis specifinėmis problemomis, nes joms reikia konkuruoti su pirmosios žmonos prisiminimu, rasti bendrą kalbą su posūniais ir podukromis, išspręsti finansinius sunkumus, kylančios dėl poreikio rūpintis dviem namų ūkiais. Be abejo, tai nereiškia, kad antroji santuoka negali būti nuostabi. Tai taip pat nereiškia, kad ji ilgai netruks. Tiesiog neišvengiamai kils daugybė iššūkių, bet, tinkamai reaguojant, visus juos galima įveikti!

   

8 zmonosiššūkiai, su kuriais susiduria antrosios žmonos:

 
  • Neigiama stigma. Dauguma žmonių į antrą žmoną žvelgia tarsi į kokį nors paguodos prizą, kažką, kas yra antroje vietoje. Kažkodėl aplinkiniai yra mažiau noriai priimti ir pripažinti antrąją žmoną. Panašiai kaip vaikystėje, kai turėjote vieną geriausią draugę, o, pradėjusios eiti į mokyklą, radote kitą geriausią draugę. Jūs patys suprantate, kad dabar geriausia draugė yra kita, bet kiti vis vien negali jūsų įsivaizduoti be pirmosios. Nuo šios stigmos sunku pabėgti.
 
  • Statistika nepalanki antroms žmonoms. Skyrybų šiais labai skaičius šiais laikais yra labai didelis. Maždaug 50 % pirmų ir 67 % antrų santuokų baigiasi skyrybomis. Kodėl antrą kartą rizika išsiskirti didesnė? Tai gali lemti daug įvairių veiksnių, bet vienas iš jų gali būti tas, kad kartą išsiskyręs žmogus jau žino, kad visada yra galimybė nutraukti santuoką, jeigu, kas nors yra blogai, ir tokia galimybė jo taip kaip pirmą kartą nebegąsdina. Be abejo, tai nereiškia, kad santuoka būtinai nutrūks, bet yra tokia rizika.
 
  • Pirmos santuokos bagažas. Jeigu pirmoje santuokoje žmogus nesusilaukė vaikų, tai didelė tikimybė, kad po skyrybų su buvusiu partneriu jis nepalaikys jokių santykių. Tačiau jie vis tiek gali jausti tam tikrų nuoskaudų iš ankstesnių santykių. Nenorėdami vėl būti sužeisti ir įskaudinti, jie gali pasistatyti sieną tarp savęs ir naujo sutuoktinio, stengtis save žūtbūt apsaugoti nuo nusivylimų. Toks bagažas iš praeities gali labai kenkti antrai santuokai.
 
  • Būti pamote. Būti tėvu ar motina yra sunku, bet būti pamote ar patėviu yra iš viso sunkiai įsivaizduojama patirtis, kuriems su tuo dar neteko susidurti. Kai kurie vaikai nelabai nori priimti naujosios pamotės ir kelia konfliktus. Santykiai šeimoje tampa kasdieniu iššūkiu. Net, jei vaikai priima pamotę normaliai, problemų gali kilti su buvusia vyro žmona. Seneliai, tetos, dėdės ir kiti giminaičiai taip pat gali nevertinti antros žmonos kaip tikros motinos.
 
  • Antra santuoka brandesnė. Dauguma pirmų santuokų sudaro jauni žmonės, turintis daug svajonių ir šiek tiek atitrūkę nuo realybės. Tačiau po 30 – 40 metų pagaliau suprantama, kad nepaisant gražių ir didelių svajonių, gyvenimas susiklosto taip, kaip susiklosto, nepriklausomai nuo planų, rožiniai akiniai nukrinta. Antra santuoka būna brandesnė, nes abu žmonės jau būna brandesni, gyvenimo vėtyti ir mėtyti, pasimokę daug ko gyvenime, supratę, kad realybė kartais būna skaudi ir neteisinga. Antroje santuokoje yra mažiau meilės svaigulio ir daugiau rimtų dalykų.
 
  • Finansiniai reikalai. Skyrybos gali daug kainuoti, įklampinti į skolas, todėl, sukūrus antrą šeimą, finansinė situacija bent iš pradžių gali būti labai nestabili ir sunki.
 
  • Netradicinės šventės. Kai kiti kalba apie Kalėdas, kai susirenka visa šeima kartu, žmonės, sukūrę antrą santuoką, sprendžia sudėtingas dilemas. Antroji žmona galvoja apie tai, kad pirmoji žmona pasiims vaikus Kalėdoms ir tai reikš, kad per šventes šeima nebus pilna ir kaip padaryti, kad visi būtų laimingi. Tokioms šeimoms tenka priimti netradicinius sprendimus, ypač kalbant apie šventes.
 
  • Visiems įprastos santykių problemos. Antra santuoka gali būti sėkminga, bet reikėtų nepamiršti, kad vis tiek tai yra dviejų netobulų žmonių santykiai. Kartais visiems tenka susidurti ir spręsti tam tikras santykių problemas. Tai gali būti gana sudėtinga, ypač, jei žaizdos iš ankstesnės santuokos, nėra užgijusios.