Mados sukasi ratu ir tai galioja ne tik drabužiams bei avalynei, bet ir dietoms. Tačiau kai kurioms madoms reikėtų nepasiduoti. Kraštutinės, labai griežtos dietos gali padaryti daugiau blogo, o ne gero. Laikantis kai kurių dietų negaunama visų reikalingų maistinių medžiagų, gali atsirasti nesveikas santykis su maistu ir rezultatas gali būti priešingas: ne tik nepavyks numesti svorio, bet įmanoma jo netgi priaugti. O blogiausias scenarijus gali būti tas, kad dėl išsekimo galima patekti į reanimacijos palatą ir negrįžtamai pažeisti vidaus organus. Ne madingos dietos padės numesti svorio, bet sveika mityba ir sportas!

 

8 dietų mados, kuriomis nereikėtų sekti:

 

dietos

  • Dieta, griežtai ribojanti riebalų suvartojimą. Daržovių dieta, kai vengiama mėsos ir net avokadų, nes juose daug riebalų, labai sekina organizmą. Sveika mityba – tai ne tik griežtos taisyklės, bet ir galimybė valgyti mėgstamą maistą.
 
  • Dieta, griežtai ribojanti angliavandenių suvartojimą. Angliavandenių atsisakymas dažniausiai reiškia, kad žmogus su maistu negauna pakankamai maistinių medžiagų, o vartodamas daug sočiųjų riebalų (jais rekomenduojama keisti angliavandenius) padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Sveikos mitybos specialistai rekomenduoja vartoti kuo natūralesnius, kuo mažiau perdirbtus maisto produktus. Tokie yra patys naudingiausi. O angliavandenių ir riebalų organizmui šiek tiek reikia.
 
  • Paleo arba pirmykščių žmonių dieta. Iš pirmo žvilgsnio maitintis kaip mūsų protėviai atrodo gera mintis. Juk tada jie nevalgė pusfabrikačių, perdirbtų maisto produktų, konservantų ir kitų maisto pramonės priedų. Tačiau nesubalansuota Paleo dieta dažniau padaro daugiau bėdos, negu teikia naudos. Nerekomenduojama eiti į kraštutinumus. Daug sveikiau ir naudingiau būtų tiesiog rinktis organinę produkciją ir ją ruošti, naudojant mažiau riebalų.
 
  • Skarsdeilo dieta. Bet koks mitybos planas, į kurį įtraukiami gazuoti, gaivieji gėrimai, nėra sveikas. Laikantis tokios dietos svorio galima kaip tik priaugti, o ne numesti. Skarsdeilo dietos pikas buvo 1970 – 1980 metais. Laikantis šios dietos rekomenduojama vengti baltymų ir riebalų per pusryčius, o tai reiškia, kad visą dieną gali kamuoti nuovargis ir mieguistumas. Skarsdeilo dietą rekomenduojama keisti sveikos mitybos principas ir stengtis valgyti kuo natūralesnį maistą.
 
  • Lašelinės dieta. Tai viena ekstremaliausių dietų pasaulyje. Lašelinės būdu pacientui į kraują gydytojai leidžia vien tik baltymus, riebalus ir vandenį (jokių angliavandenių). Ši dieta padeda per labai trumpą laiką numesti daug svorio. Tačiau tai yra drastiškas svorio metimo būdas, labai alinantis organizmą, todėl jokie gydytojai ir mitybos specialistai to daryti nerekomenduoja. Tokia dieta sekina organizmą, nes gali atsirasti maistinių medžiagų trūkumas, gali atsirasti raumenų nykimas ir nusilpti imuninė sistema. Rekomenduojama svorį mesti sveikai – tai yra laikytis dietos, kurios pagrindą sudaro augalinis maistas. Svarbiausia, kad mityba būtų subalansuota.
 
  • Detoksikacinės dietos. Žmonės, norintys greitai numesti svorio, pavyzdžiui, prieš svarbią šventę, vestuves ar atostogas šiltuose kraštuose, laikosi drastiškų dietų, kai rekomenduojama suvartoti iki 1000 kalorijų vien tik iš skysčių. Organizmo valymo dietos žada greitą svorio kritimą. Tačiau laikantis tokių dietų organizmui paprastai trūksta svarbių maistinių medžiagų, o vartojamuose skysčiuose, paprastai sultyse, yra daug cukraus. Sergantiems diabetu tai gali būti labai pavojinga. Sveika mityba, kai vartojami vaisiai, daržovės, liesi baltymai, neskaldyti grūdai ir pieno produktai, yra geresnis pasirinkimas negu detoksikacinės dietos.
 
  • Molio dieta. Laikantis šios dietos rekomenduojama kasdien išgerti stiklinę vandens, kurioje ištirpinta šiek tiek molio. Teigiama, kad molis detoksikuoja organizmą ir suteikia ilgai trunkantį sotumo jausmą. Tačiau molis gali pakenkti, pažeisti vidaus organus ir net gali sukelti maistinių medžiagų trūkumą. Molio dietą rekomenduojama keisti dieta, kurioje daug maistinių skaidulų, liesų baltymų ir širdžiai sveikų riebalų. Organizmo sistemos yra tobulos – jos pačios moka pašalinti kenksmingas medžiagas ir toksinus.
 
  • Žarnyno parazitų dieta. Nuo kada žarnyno parazitai gali padaryti ką nors gero? Taip, kai organizme atsiranda kirmėlių, pradeda sparčiai kristi svoris, tačiau tai sukelia aibę kitų negalavimų. Žmogus ilgainiui gali taip išsekti, kad net atsidurs ligoninėje. Parazitai iš žarnyno gali nukeliauti į kitus kūno organus ir sukelti daug sveikatos problemų. Viskas, ko reikia, norint džiaugtis puikiomis kūno formomis – tai sveika mityba ir aktyvus gyvenimo būdas. Jei patiems sunku mesti svorį, rekomenduojama kreiptis į mitybos specialistus, kurie sudarys mitybos planą ir duos vertingų patarimų, kaip efektyviai mesti svorį. Į dietų madas visada reikėtų žiūrėti šiek tiek skeptiškai ir neprarasti sveiko proto. Tai kas atrodo per gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai ir yra nieko vertas dalykas.