Tikriausiai nerastume nė vienos moters, kuriai patiktų plaukai kitose kūno vietose, o ne ant galvos. Deja, labai dažnai pasitaiko, kad, regis, plaukai ant kūno želia greičiau ir tvirtesni. Būdų, kaip juos pašalinti yra ne vienas. Rinktis tikrai yra iš ko! Jei netinka vienas plaukų šalinimo būdas, galima išbandyti kitą, kol rasite geriausią.

 

8 būdai, kaip pašalinti nepageidaujamus kūno plaukelius:

 

"depiliacija"

  • Pešiojimas pincetu. Nepageidaujamų kūno plaukelių šalinimas atliekamas kiekvieną plaukelį išraunant pincetu. Geriausiai tinka veido sričiai. Poveikis paprastai trunka nuo 3 iki 8 savaičių. Prieš plaukelių pešiojimą pincetą rekomenduojama dezinfekuoti alkoholiu, kad sumažėtų infekcijų rizika. Galimas šalutinis poveikis: jei plaukas nebus išraunamas su šaknimis, bet nutrūks, jis gali įaugti po oda.
 
  • Skutimas. Naudojantis skutimosi peiliuku arba elektriniu skustuvu galima pašalinti plauką prie pat odos. Iki šiol vis dar gajus mitas, kad skutant plaukai atauga ilgesni ir tankesni. Tačiau tai nėra tiesa. Nenuskusto plauko viršūnėlė yra šiek tiek smailėjanti ir minkšta. Nuskutus plauką, pašalinama ir ta minkštoji dalis, todėl ataugę plaukai atrodo storesni ir šiukštesni. Jeigu naudojote vienkartinius skutimosi peiliukus, prieš depiliaciją reikėtų sušlapinti odą ir ją išmuiluoti arba ištepti skutimosi kremu. Skusti reikėtų plaukų augimo kryptimi. Skutimosi peiliuką rekomenduojama dažnai keisti, nes su senu ir atšipusiu galima įsipjauti. Tinka beveik visoms kūno sritims. Rezultatas trunka 1 – 3 dienas. Galimas šalutinis poveikis: įaugę plaukai, ypač bikinio zonoje.
 
  • Šalinimas vašku. Specialistas tolygiai užtepa lipnų vašką ant odos ir uždengia juostelėmis. Kai vaškas išdžiūsta, juostelės vienu, staigiu judesiu nuplėšiamos. Tinka bet kurioje kūno vietoje, įskaitant veidą, pažastis, kojas ir bikinio sritį. Rezultatas trunka nuo 3 iki 6 savaičių. Galimas šalutinis poveikis: paraudimas ir spuogeliai. Prie plaukų folikulų taip pat gali kilti infekcija. Kuo dažniau atliekama plaukelių šalinimo vašku procedūra, tuo mažesnė infekcijų rizika. Prieš šalinimą vašku plaukeliai neturėtų būti trumpesni nei 6 mm, priešingu atveju ji gali būti neefektyvi. Todėl prieš depiliaciją rekomenduojama palūkėti, kol plaukai užaugs iki reikiamo ilgio.
 
  • Plaukų šalinimas lazeriu arba intensyvia pulsine šviesa. Šviesos spinduliai sunaikina net stipriausius plaukus. Tai pat efektyviausias būdas, siekiant ilgalaikio plaukų pašalinimo. Tinka bet kurioje kūno vietoje. Labiausiai tinka moterims, turinčioms tamsius plaukus ir šviesią odą. Baltų ar šviesių plaukų toks plaukų šalinimo būdas gali ir nepašalinti. Norint pamatyti rezultatus, reikia atlikti 6 – 12 procedūrų. Po to gali reikėti apsilankyti kartą per 6 – 12 mėnesių, kai būtų pašalimi iki galo nesunaikinti plaukeliai. Galimas šalutinis poveikis: patinimas ir paraudimas. Taip pat yra nudegimo ir randų susidarymo rizika, todėl geriausia, jei šią procedūrą atlieka ar prižiūri medicininį išsilavinimą turintis asmuo.
 
  • Elektroepiliacija (elektrolizė). Specialistas į kiekvieno plauko folikulą įveda labai mažytę adatą ir sunaikina jo šaknį su elektros srove. Elektroepiliacija užtrunka ilgai, todėl labiausiai tinka nedideliems plotams (viršutinei lūpai ir smakrui). Moterims su baltais arba šviesiais plaukais šis plaukų šalinimo metodas nerekomenduojamas, nes greičiausiai bus neefektyvus. Iš pradžių gali reikėtų lankytis procedūrose 1 – 2 kartus per savaitę, kol galiausiai nepageidaujami kūno plaukai beveik išnyks.
 
  • Depiliaciniai kremai ir losjonai. Veikia ištirpdydami baltymą, sudarantį plaukus. Labiausiai tinka kojoms, pažastims, bikinio sričiai, yra sukurta kremų ir veido odai, tačiau šiurkštesnių plaukelių gali ir nepašalinti. Poveikis trunka nuo poros dienų iki poros savaičių. Galimas šalutinis poveikis: kremų veikliosios medžiagos gali ne tik ištirpdyti plaukus, bet ir viršutinį odos sluoksnį, todėl ji taps jautresnė. Problemų galima išvengti, tiksliai laikantis nurodymų ant pakuotės.
 
  • Kai kurie receptiniai kremai, kuriuos reikia tepti kasdien. Jie nepašalina plaukų, bet sulėtina jų augimą. Plaukeliai tampa plonesni ir švelnesni. Labai dažnai šie kremai naudojami su lazerio procedūromis arba skutimu. Kremas padeda pailginti trukmę tarp vienos ir kitos plaukų šalinimo procedūros.
 
  • Hormonų terapija. Kartais padidėjusį plaukuotumą sukelia menopauzė, policistinis kiaušidžių sindromas ar kt. Jei tai yra problema, gydytojas gali paskirti vartoti kontraceptinių tablečių, kurios sureguliuoja hormonus, susijusius su kūno plaukų augimu.