Be abejo, bent kartą gyvenime esate buvęs tokioje situacijoje, kai jaučiatės tarsi patekęs į aklavietę ir neveiksnus. Nepaisant to, ar tai buvo santykiai su artimaisiais, ar konfliktas su viršininku, pajutote, kad savarankiškai negalite susitvarkyti ir svajojate apie kažkokius universalius patarimus, kurie idealiai tiktų bet kokioje situacijoje. Pateikiame keletą vertingų psichologų rekomendacijų, kurios gali padėti užmegzti ryšį su savimi ir kitais, atsikratyti nevilties jausmo ir įveikti sunkumus.

 

patarimai

7 patarimai, kurie gali praversti kebliose situacijose:

 
  • Daugiau komplimentų ir malonių žodžių. Psichologai primena, kad, jeigu norite pritraukti žmogų prie savęs ir iš jo gauti tai, ko norite, tuomet negailėkite komplimentų ir padrąsinančių žodžių. Tik nepersistenkite! Komplimentai turi būti nuoširdūs, o ne bandymas padlaižiauti.
 
  • Yra kontaktas! Prieš „paimdami jautį už ragų“, pabandykite užmegzti ryšį su pašnekovu. Psichologai tvirtina, kad niekas nesujungia žmonių taip, kaip kažkokia bendra slapta informacija, kurios jokiu būdu negalima perduoti kam nors kitam. Todėl, norėdami pelnyti kokio nors žmogaus palankumą, pasidalykite su juo kažkokia paslaptimi. Tai pašnekovui įrodys, kad laikote jį reikšmingu asmeniu. Patikėkite, kad po to jis negalės jūsų ignoruoti ir tikrai įvykdys jūsų prašymą.
 
  • Tikras savo srities profesionalas. Šis punktas bus ypač naudingas tiems, kurie nori kruopščiai perduoti dalį savo atsakomybės kolegai, tačiau nenori, kad tas žmogus pagalvotų, jog tiesiog juo naudojasi. Ekspertai pataria tokiu atveju įtikinti žmogų, kad jis yra tikras savo srities profesionalas ir niekas, išskyrus jį, negalės atlikti užduoties. Ir kuo įtikinamiau tai išdėstysite, tuo greičiau jis jums atsakys ir sutiks padarys tai, ko prašote.
 
  • Nuo užuojautos ir neapykantos – vienas žingsnis. Tikrai yra buvę situacijų, kai norėjote išsiaiškinti, ar žmogus patinka, ar ne. Aišku, kad protingiausia būtų jo paklausti tiesiogiai, tačiau kartais gali būti sunku pergudrauti save ir užduoti šį iš pažiūros paprastą klausimą. Psichologai rekomenduoja, kalbant su šiuo konkrečiu asmeniu, išsirinkti kokią nors frazę ir šiltai šypsotis kaskart, kai pašnekovas ją pasako. Norėdamas vėl išvysti šypseną, pašnekovas vėl ir vėl kartos šią frazę. Kita vertus, jei nesate labai mielas pašnekovas, toks elgesys gali suerzinti, todėl visada atkreipkite dėmesį, kaip žmogus į jus reaguoja kalbėdamas.
 
  • Kartais geriau tylėti negu kalbėti. Galite nustebti, tačiau psichologai teigia, kad gumos kramtymas ne tik padeda išvalyti dantis nuo maisto likučių, bet ir ir sumažina kortizolio (streso hormono) kiekį kraujyje. Prieš bet kurį svarbų susitikimą, kai jaučiatės labai nervingas, kramtomoji guma gali padėti nusiraminti ir pasitempti. Tik nepersistenkite – pakanka gumą pakramtyti vos kelias minutes, kad atsikratytumėte jaudulio.
 
  • Niekada nevėlu prašyti pagalbos. Psichologai primena, kad yra daug lengviau sulaukti palaikymo iš asmens, kurio anksčiau paprašėte pagalbos. Tokiu atveju žmogui bus sunkiau atsisakyti, ir jis padarys tai, ko jums reikia. Tačiau nereikėtų ignoruoti ir nepažįstamų žmonių pagalbos. Net jei jums sunku prašyti kieno nors pagalbos, atminkite, kad daugeliu atvejų jūsų nebus atsakyta. Svarbiausia yra aiškiai pasakyti, kad jums to tikrai reikia.
 
  • Pasirinkimų įvairovė. Norėdami palenkti žmogų į savo pusę, neribokite jo galimybės rinktis, bet kaip tik sukurkite iliuziją, kad yra labai įvairių pasirinkimų. Iš kurių kai kurie yra naudingi ir jums. Jeigu vėliau paaiškėtų, kad jūsų pasiūlytas pasirinkimas nebuvo teisingas, visada galėsite pašnekovui priminti, kad tai buvo jo sąmoningas pasirinkimas, jūs pateikėte keletą variantų, o galutinis sprendimas jau buvo tik jo.