Susirgę ir išbandę visas priemones, kurias siūlo šiuolaikinė medicina, bet nesulaukę sveikatos pagerėjimo, daug žmonių nusprendžia išbandyti alternatyviąją mediciną. Kai kurie gydymo metodai ir terapijos, taikomi visame pasaulyje nuo seniausių laikų, atrodo labai neįprasti ir net keisti. Štai keletas iš jų.

 

pasaulis

7 keisčiausi gydymo metodai ir terapijos visame pasaulyje:

 
  • Žvakės ausims. Specialių žvakių statymas į ausis (dar vadinama termine ausų terapija) gali būti taikomas, siekiant pagerinti bendrą savijautą. Terapijai naudojama iš drobės susukta, vaške ir specialiuose aliejuose išmirkyta tuščiavidurė žvakė, kurios vienas galas įstatomas į ausies kanalą, o kitas uždegamas.
 
  • Alaus vonia. Daugeliui pilnamečių asmenų tokia vonia atrodytų lyg svajonės išsipildymas. Alaus spa – tai yra vonia, pilna alaus. Tokia paslauga grožio ir sveikatos centruose siūlome Čekijoje Respublikoje, Vokietijoje ir Austrijoje. Teigiama, kad alaus vonios turi atjauninantį poveikį.
 
  • Psichinė chirurgija. Tai vienas keisčiausių gydymo metodų, nes, atliekant operacijas, nenaudojamas skalpelis, žirklės, chirurginiai segikliai, anestezija. Operacijos atliejamos spaudžiant ir liečiant sergančią vietą ir esą to pakanka, kad organizmas pagytų.
 
  • Virtuali delfinų terapija. Norint praktikuoti šią terapiją, niekur toli vykti nereikės, bus galima gulėti net ant sofos savo namuose. Viskas, ko reikia, tai stebėti delfinus, nardančius gilioje, žydroje jūroje, girdėti bangų ir vandenyno garsus. Teigiama, kad gydymas panardina protą į gilaus atsipalaidavimo būseną ir skatina atsinaujinimo procesus organizme.
 
  • Regresinė terapija. Ko gero, pati keisčiausia gydymo technika yra regresinė terapija, kai žmogus grąžinamas į praėjusį gyvenimą. Terapijos metu praktikai klientus užhipnotizuoja, kad padėtų jiems prisiminti patirtį ir išgyvenimus iš praėjusių gyvenimų. Šie „gydytojai“ tvirtina, galintys išgydyti pačias ligos užuomazgas, kurios atsirado net ne šiame, o ankstesniame gyvenime, padėti išspręsti problemas, kurios nebuvo išspręstos ankstesniame gyvenime ir todėl sukelia sveikatos problemas šiame gyvenime.
 
  • Dėlių terapija. Dėlės istorijoje naudotos gydyti įvairiems sveikatos sutrikimams. Medicininės dėlės pirmiausiai buvo naudotos tada, kai prireikdavo nuleisti kraują. Dėlės dedamos ant pažeistos vietos, kur šios kirmėlaitės išsiurbia kraują, sumažina tinimą ir taip pagreitina gijimą. Taip pat jos išskiria antikoaguliantą, kuris neleidžia kraujui krešėti. 2004 metais JAV maisto ir vaistų administracija patvirtino dėlių naudojimą šiuolaikinėje medicinoje. Dėlės dabar dažniausiai naudojamos plastinėje ir rekonstrukcinėje chirurgijoje.
 
  • Taurių statymas. Tai vienas tradicinės kinų medicinos gydymo būdų. Iš pradžių taures pradėjo statyti žmonės, norėdami greičiau pašalinti gyvačių nuodus iš organizmo. Specialaus dizaino žvakės yra kaitinamos ir po to dedamos ant kūno, dažniausiai nugaros, kur susidaro vakuumas (oda įtraukiama į taurės vidų). Po procedūros paciento nugara būna nusėta apskritų žymių, likusių nuo medicininių taurių kraštų. Ugnimi kaitintos žvakės pacientams nesukelia skausmo, o nudegimai yra labai nedideli – tokie, kokie būna, šiek tiek nusvilus saulėje. Taurių statymas yra vienas iš masažo tipų, naudojamas atsipalaidavimui ir stresui mažinti. Tikima, kad šios procedūros gydo bronchitą, astmą, peršalimą, virškinimo ir ginekologinius sutrikimus. Tačiau Amerikos vėžio labdaros organizacija teigia, kad nėra jokių patvirtintų mokslinių įrodymų, kad taurių statymas turėtų realios naudos.