Kai kartą įkanda gyvatė, pradedama bijoti visų roplių. Vieną kartą nusvilus sparnus, pradedama į viską žiūrėti labai atsargiai; moterys gali pradėti bijoti vyrų ir santykių su jais. Psichologai patologinę vyrų baimę vadina androfobija.

 

vyrai

7 įdomūs faktai ir patarimai apie androfobiją:

 
  • Žodis androfobija kilęs iš graikų kalbos žodžių „andras“, reiškiančio vyro, ir „phobia“, reiškiančio baimę. Androfobija paprastai yra perdėta ir nepagrįsta vyrų baimė. Žmonės, kenčiantys nuo šios fobijos, beveik visus vyrus laiko pavojingais. Kai kurios moterys gali laisvai bendrauti su šeimos vyrais, tačiau vengti nepažįstamųjų, o kai kurios – vengti apskritai visų.
 
  • Baimė iš niekur neatsiranda. Dažniausiai fobijos atsiranda po traumuojančių įvykių. Paprastai tokia fobija atsiranda moterims po seksualinio priekabiavimo arba išprievartavimo.  Neigiama patirtis su vyrais lemia fobijos atsiradimą. Kita priežastis – išmoktas elgesys. Jeigu moteris gyvena aplinkoje, kuriose dominuoja agresyvūs vyrai, taip pat gali ilgainiui atsirasti vyrų baimė. Trečia priežastis – fobija gali būti paveldėta. Jeigu šeimos istorijoje buvo žmonių, kenčiančių nuo nerimo ar fobijų, yra didesnė tikimybė, kad savo nerimą ir baimes jie galėjo perduoti ir vaikams.
 
  • Androfobija atpažinti nėra taip paprasta, kaip atrodo. Tačiau ją išduoda fiziniai ženklai: prakaitavimas, pykinimas, galvos skausmas, pagreitėjęs kvėpavimas, skausmas krūtinės srityje. Mentaliniai ženklai: dažnai įsivaizduojamos baisios situacijos, kuriose dalyvauja vyrai. Didelė vyrų baimė. Išgąstis, kai tenka būti tarp vyrų. Emociniai ženklai: noras pabėgti iš situacijos, kurioje yra vyrų. Atsidūrusios šalia vyro jaučiatės nesaugios ir išsigandusios. Kada kalbate su vyrais arba apie juos galvojate, nuolat įsivaizduojate blogiausius scenarijus.
 
  • Androfobija trukdo gyventi pilnavertį gyvenimą. Moterys, kamuojamos šios baimės, praranda šansą sutikti savo svajonių vyrą, ištekėti ir susilaukti vaikų. Dauguma tokių moterų taip ir lieka niekada nesukūrusios šeimos.
 
  • Androfobija gali sukelti depresiją, žmogus jaučiasi sumišęs ir pasimetęs gyvenime. Ši baimė gali sukelti miego, valgymo ir bendravimo su kitais žmonėmis sutrikimus. Kai kuriais atvejais tai gali reikšti norą atsiriboti nuo išorinio pasaulio ir užsidaryti tarp keturių namų sienų.
 
  • Jeigu androfobija pradeda kenkti asmeniniam gyvenimui, reikėtų nesidrovėti ieškoti profesionalios pagalbos. Įvairios psichoterapijos ir gydymo būdai gali padėti atsikratyti nepagrįstos baimės ir išmokyti normaliai, nekeliant panikos bendrauti su stipriosios lyties atstovais.
 
  • Būti kantriems. Gali prireikti laiko, kol rasite terapiją, kuri jums tinka geriausia. Nenuleiskite rankų net, jei kol kas atrodo, kad niekas nepadeda. Visi gyja skirtingai. Būkite kantrūs, tam reikia laiko, tačiau stengtis pasveikti nuo fobijų yra verta. Juk norite gyventi visavertį gyvenimą, ar ne?