„Ką slepia žodis, kuriuo vadiname rožę? Kad ir kaip ją vadintume, ji nenustos nuostabiai kvepėti“, – rašė garsus anglų rašytojas, poetas ir dramaturgas V. Šekspyras (1564 – 1616). Trūksta žodžių apibūdinti svaiginantį rožių aromatą, nes juo norisi tik mėgautis. Rožių vanduo (kartais vadinamas rožių hidrolatu) arba rožių eterinis aliejus, išgaunamas iš šių gražuolių gėlių, duoda daugiau nei vieną akimirką įkvėpti puikaus jų aromato. Rožės taip pat labai naudingos sveikatai.

 

rozes

7 įdomūs faktai apie rožes ir sveikatą:

 
  • Odai. Raminančiu poveikiu pasižymintis rožių vanduo arba eterinis aliejus puoselėja odą. Tinka sausai, brandžiai, jautriai, į įvairius uždegimus likusiai odai. Tinka net vaikų odai. Be abejo, prieš naudojant eterinį aliejų reikia atskiesti su baziniu aliejumi santykiu 1 : 10, bet, jeigu oda yra labai jautri arba aliejų mišinys bus naudojamas vaikams, reikia eterinį aliejų atskiesti dar didesniu santykiu. Rožių vandens purškiklis atgaivina veido odą dieną, vėsina, gydo. Gali būti naudojamas vietoj toniko.
 
  • Hormonų balansui palaikyti. Rožių vanduo ir eterinis aliejus tradiciškai daugelį metų gydyti moterų hormonų veiklos sutrikimus, įskaitant PMS, menopauzės simptomus, reguliuoja mėnesines ir gerina reprodukcinę sveikatą. Moksliniame žurnale „International Journal of Gynecology and Obstetrics“ publikuotas tyrimas, kuris parodė, kad net du kartai aromaterapijos seansų, trunkančių tik 5 min. per 5 dienas gali padėti sumažinti PMS simptomus.
 
  • Atminčiai. Tyrimas moksliniame žurnale „International Journal of Preventative Medicine“ nustatė, kad rožės naudojamos kaip papildoma gydymo priemonė, sergantiems demencija. Be abejo, dar per anksti teigti, kad reikėtų įtraukti į Alzheimerio gydymą rožių vandenį ir eterinį aliejų, bet, įtraukus šiuos rožių produktus į dienos rutiną, gali pagerėti atmintis ir jie yra visiškai saugūs naudoti.
 
  • Nuo depresijos. Tie patys tyrimai parodė, kad rožės veikia panašiai kaip antidepresantai, todėl gali būti naudojami kaip papildoma priemonė, gydant depresiją.
 
  • Nuo migrenos. Rožės, našlaitės ir kalendros yra naudojamos kaip natūralus maisto papildas tradicinėje Irano medicinoje. Tyrėjai įvertino šių augalinių ekstraktų veiksmingumą, gydant migreną ir pastebėjo, kad rezultatai yra geri. Tik nepradėkite valgyti rožių žiedlapių, nes jie purkšti pesticidais ir jokios naudos neduos! Aromaterapeutai 1- 2 lašus rožių eterinio aliejaus dažnai naudoja padų ir delnų masažui, kurie gali padėti nuo migrenos. Skiestą su baziniu aliejumi rožių eterinį aliejų galima įmasažuoti smilkinių ir kaukolės srityje.
 
  • Nuo lytinės disfunkcijos. Aromaterapeutai ir kiti specialistai rožių eterinį aliejų laiko afrodiziaku. Tyrimai rodo, kad rožių aliejus gali pagerinti lytinę funkciją moterims, kuri nusilpo dėl depresijos. Žurnale „Pharmacopsychiatry“ tyrėjai nustatė, kad rožių vanduo sėkmingai grąžina lytinį potraukį, orgazmus ir pasitenkinimą seksu moterims. Manoma, kad vyrus rožių aliejus gali veikti panašiai kaip ir moteris.
 
  • Infekcijoms gydyti. Tyrimas publikuotas moksliniame žurnale „Journal of Traditional and Complementary Medicine“ nustatė, kad rožės turi antibakterinį poveikį, todėl gali padėti gydyti infekcijas. Kadangi grynas rožių eterinis aliejus yra labai koncentruotas ir brangus, jį reikia skiesti su baziniu aliejumi, pavyzdžiui, abrikosų kauliukų arba saldžiųjų migdolų. O štai rožių vandenį galima naudoti tiesiai ant odos. Tačiau, prieš pradedant naudoti naują produktą, pirmiausiai rekomenduojama atlikti alergijos testą: užtepti nedidelį kiekį priemonės ant odos ir stebėti, ar po 72 valandų, oda neparaus ar kitaip nesudirgs. Jeigu – ne, tai rožių aliejus bus tikras eliksyras kūnui, sielai ir protui!