Išdavystė gali būti įvairių formų. Monogaminiuose santykiuose seksas su kitu skausmingai kerta per pasitikėjimą vienas kitu. Tačiau tai ne vienintelis būdas būti neištikimiems: išdavystė ir nesąžiningas elgesys gali būti labai skirtingų rūšių! Čia pateikiami 7 neseksualinio pobūdžio dalykai, kurie gali santykiams pakenkti ne mažiau nei fizinė neištikimybė.

 

santykiai

7 dalykai, kurie žeidžia ne mažiau nei neištikimybė:

 
  • Skųstis partneriu ir pasakoti apie santykių problemas žmogui, kuris jums atrodo patrauklus. Vienas dalykas papasakoti apie savo problemas ir sunkumus artimam žmogui, šeimos nariui, bet visai kas kita – atskleisti intymias santykių problemas patraukliam kolegai. Tokie skundai siunčia žinutę, kad nesate laimingi ir galbūt atviri naujiems santykiams. Ateityje gali užsimegzti romanas arba emocinė neištikimybė.
 
  • Darbui, pomėgiams ir kitiems dalykams, o ne santykiams, skirti pirmenybę. Sveikuose santykiuose abu partneriai turi interesų, veiklos ir draugų. Tačiau, jeigu tam skiriate daugiausiai laiko ir energijos, partneris gali pasijusti apleistas ir pamirštas, tad laikas persidėlioti prioritetus, jeigu norite išsaugoti santykius.
 
  • Atskleisti asmeninę informaciją apie partnerį be jo sutikimo. Turėtų būti savaime suprantama, kad, jeigu partneris kažką asmeniško jums pasako, tai reiškia, kad jumis visiškai pasitiki ir nenorėtų, kad apie tai išplepėtumėte kitiems. Nesvarbu, ar tai susiję su partnerio sveikata, karjera ar kitais svarbiais dalykais, tai partnerio sprendimas, ar jie norės apie tai kitiems pasakoti ir kada.
 
  • Meluoti arba nutylėti tikrąją informaciją apie jūsų finansus. Finansinė neištikimybė yra viena labiausiai destrukcinių išdavystės formų. Tai gali būti slaptų banko sąskaitų atsidarymas, maksimaliai išnaudotos kreditinės kortelės, azartiniai žaidimai, lošimai, įsiskolinimai didelėmis sumomis, didelės investicijos arba stambūs pirkiniai be partnerio žinios.
 
  • Turėjimas kitų paslapčių nuo partnerio. Kažką nuslėpti nuo partnerio gali kilti noras dėl gerų ketinimų, pavyzdžiui, norint jį apsaugoti nuo galimai nuliūdinsiančios informacijos (pavyzdžiui, nepasidalijimas medicininių tyrimų rezultatais, nes nenorite, kad partneris per daug nerimautų). Nuslėpti šį tą gali norėtis ir dėl savanaudiškų tikslų, pavyzdžiui, galima nenorėti, kad partneris sužinotų, jog retkarčiais paflirtuojate su žaviais nepažįstamaisiais.
 
  • Emocinė neištikimybė. Net jeigu emocinė neištikimybė nereiškia nieko fiziško, tačiau tokiems romanams išeikvojama daug energijos ir nutolstama nuo partnerio. Jeigu jūs fantazuojate, intymiai kalbatės, dalijatės kažkuo, kuo nesidalytumėte su kitais ar dabartiniu partneriu, tai tie santykiai nebėra nekalti ir jūsų pirminiams santykiams gresia pavojus.
 
  • Nepagarbus elgesys ir kritika savo partneriui kitų žmonių akivaizdoje. Pašiepti, kritikuoti antrąją pusę už uždarų durų yra vienas dalykas, tačiau tai daryti matant kitiems žmonėms skaudina dukart labiau. Reikėtų vengti vartyti akis, kai partneris kalba, kalbėti apie jo neigiamas savybes, išvaizdą ar netinkamą elgesį, girdint kitiems. Toks elgesys mažina pasitikėjimą vienas kitu, santykiuose nebelieka saugumo jausmo ir jie pamažu pradeda silpnėti, trūkinėti ir ateityje gali visiškai nutrūkti.