Kažkas jau sulaukęs 40 metų jaučiasi praradęs susidomėjimą gyvenimu, o kiti net 80-ies ar vyresni jaučiasi jauni ir pilni entuziazmo. Kodėl taip yra? Jeigu nekamuoja sunkios ligos, viskas priklauso tik nuo žmogaus požiūrio į gyvenimą.

 

jaunystė

Tikriausiai visi turi pažįstamų moterų, kurios yra viskuo nepatenkintos, visada skundžiasi ir atrodo tarsi prieš laiką susenusios. Ir atvirkščiai – yra tokių žmonių, kurie iš tikrųjų myli gyvenimą ir domisi kiekviena naujove. Nepaisant raukšlių nuo jų sklinda laime ir jaunyste.

 

Mokslininkai išsiaiškino, kad vidinė mūsų būsena priklauso ne tik nuo lėtinių ligų, kuriomis sergame, bet daugiausiai nuo mūsų senų baimių. Rytojaus baimė ir visos kitos, naujų ir nežinomų dalykų baimės – dalykai, seni kaip pasaulis. Galbūt atrodo ne taip, bet šios baimės kamuoja daugybę žmonių aplinkui dabar, tolimoje praeityje ir greičiausiai kamuos ir ateityje.

 

Aštuoniasdešimtąją vasarą skaičiuojantys žmonės išduoda savo jaunystės paslaptį: Nebijokite! Būkite atviri įvairioms gyvenimo patirtims. Priimkite kitus žmones, tokius, kokie jie yra ir kurie galbūt gyvena visiškai kitokį nei jūsų gyvenimą. Domėkitės. Užduokite klausimus. Susitikite su naujais žmonėmis. Klausykitės, ką kalba jaunesni. Darykite tai, kas jums patinka. Išbandykite naujus dalykus. Nežiūrėkite į save per daug rimtai.

 

Neseniai atliktas amerikiečių tyrimas parodė įdomius rezultatus: tie, kurie senėjimą supranta kaip naują galimybę, yra aktyvesni ir sėkmingesni negu tie, kurie nuolankiai laukia pensijos. Mokslininkai mano, kad toks dalykas kaip gyvenimo tikslas ir pozityvus požiūris gali pailginti gyvenimo trukmę iki 5 metų, lyginant su standartu.

 

Tad jei norite jaustis jauni ir laimingi kiekvieną dieną, pabandykite pakeisti požiūrį jau dabar! Štai keli patarimai.

 

7 dalykai, kurie padeda jaustis jauniems, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus:

 
  • Stenkitės žiūrėti į pozityvią pusę tų dalykų, kurie jums nepatinka. Mes dažnai nesuprantame jaunesnės kartos. Tačiau viskas, ko reikia, tai atidžiau pažiūrėti vieniems į kitus. Jie klausosi kitokios muzikos, turi kitus didvyrius ir hobius. Kodėl labiau nesusipažinus su tuo, ką jie mėgsta? Negalvokite, kad jūs visada teisūs, galbūt jaunesni asmenys neturi daug patirties, bet turi gyvą protą, kuris gali padėti praturtinti jūsų požiūrį. Pabandykite į tai pažiūrėti kitu kampu: juk jūs taip pat kažkada darėte beprotiškus dalykus.
 
  • Susitikite ir kalbėkitės su žmonėmis. Žmonės – tai neįkainojama informacijos ir patirčių saugykla. Net mažasis sūnėnas ar anūkas gali papasakoti kažką, kas jus nustebins. O ką jau kalbėti apie nepažįstamus žmones, kuriuos sutinkate savo gyvenimo kelyje. Nebūkite įkyrūs ar pernelyg familiarūs – tiesiog būkite atviri ir draugiški. Su tokiais žmonėmis niekas neatsisakys pašnekėti. Nevenkite naujų pažinčių ir susipažinkite su naujais žmonėmis parke, renginiuose ar net stovėdama ilgoje eilėje. Žmonėms patinka, kai kiti jiems parodo dėmesį. Jeigu galite kuo nors padėti, taip ir padarykite. Nebūtina apsikeisti telefono numeriais. Dažnai užtenka pasidalyti informacija ir pozityvumu.
 
  • Domėkitės naujais dalykais. Išsikelkite tikslą domėtis tuo, kuo ir jauni. Kas žino, galbūt kartą pabandę, pamėgsite kompiuterinius žaidimus ar atrasite labai gerą, naują serialą, o galbūt patiks galimybė bendrauti su bendraminčiais, gyvenančiais už kelių tūkstančių kilometrų.
 
  • Apsilankykite naujose, įdomiose vietose. Išdrįskite apsilankyti ne tik tradicinėse vietose, kurios lankosi vyresnio amžiaus žmonės, pensininkai. Eikite į nemokamus koncertus, parodas, žygius ir pan. Gražūs dalykai įkvepia ir grąžina gyvenimui skonį.
 
  • Stenkitės išlaikyti pusiausvyrą tarp to, kas džiugina sielą ir naujovių. Pavyzdžiui, galima visada sodinti tuos pačius pomidorus, o galima pabandyti rasti „geriausią iš geriausių“ veislę. Jei mėgstate siūti ar siuvinėti, galite išbandyti naujus, neįprastus modelius. Jei patinka dirbti sode, gali išbandyti daug naujų gėlių sėklų. Viso to esmė – neapsiriboti tik vienu dalyku. Pasaulyje gyventi yra daug smagiau, kai yra daug naujų atradimų.
 
  • Paklausykite naujos muzikos. Ne visa nauja muzika yra tokia bloga, kad jos būtų gėda klausytis. Daug jaunų muzikantų mokosi iš senų šedevrų (nesvarbu, ką jūs laikote šedevru) ir renkasi retro stilių. Geriausiai atverti širdį ir įsiklausyti labiau – tada pajėgsite geriau suprasti šiuolaikinę muziką.
 
  • Išeikite iš savo komforto zonos. Jeigu turite pakankamai laisvo laiko ir dėl neteisybės pasaulyje skauda širdį, galite tapti savanoriu. Atrinkite drabužius ir žaislus labdarai, pasirūpinkite vaistais ir medicininėmis priemonėmis vargingiau gyvenantiems arba pašerkite gyvūnus prieglaudose. Įsitraukite į kokią nors didelę veiklą, kur galite atskleisti savo potencialą. Jums reikės daug kalbėti su kitais žmonėmis, išklausyti skirtingą požiūrį ir argumentus. O tai reiškia, kad jūsų širdis ir protas bus užimtas.