Sakoma, kad reikia pūdą druskos suvalgyti, kol žmogų pažintum. Taip ir santykiuose reikia pereiti per sunkiausius santykių etapus, kol pagaliau būtumėte kartu ir laimingi. Štai kokie etapai laukia įdomiame, nors ir kupiname išbandymų, kelyje į laimingus santykius.

 

santykiai

6 sunkiausi santykių etapai:

 
  • Kritikavimas. Ne visi moka priimti kritiką, kai ji yra labai tiesi ir primena puolimą, tai, ypač tarp partnerių, gali tapti didžiule problema. Amerikiečių psichologas dr. Johnas Gottmanas knygoje „The Four Horseman of Apocalypse“ rašo, kai, kai kritikuojate savo sutuoktinį, iš tiesų bandote apie jį pasakyti ką nors blogo. Labai dažnai sakomi tokie žodžiai: „Tu visada“ arba „Tu niekada“, nors jie niekada neduoda teigiamų pokyčių. Dažniausiai tik skatina partnerį gintis. Reikėtų tiesiai pasakyti, kas nepatinka, o ne bandyti užsipulti partnerį dėl jo asmeninių savybių.
 
  • Pasipriešinimas ir atsisakymas bendrauti. Daugumai žmonių, ko gero, pažįstama situacija, kai partneris tarsi pasistato sieną ir nenori bendrauti bei spręsti tarpusavio problemų. Atrodo, kad jiems jūs visiškai nerūpi arba, kad jie jus ignoruoja. Pasirodo, net 80 % žmonių taip elgiasi. Atrodo, kad jam nerūpi, bet iš tiesų – rūpi labai. Labai svarbu pastebėti ženklus, kai partneris tampa emociškai priblokštas ir jo nespausti. Jeigu reikia aptarti problemą, geriausia tam pasirinkti tinkamą laiką, kai abu esate ramūs.
 
  • Susižavėjimas kitu asmeniu. 70 % moterų prisipažįsta, kad, net būdamos įsipareigojusios, retsykiai susižavi kitais asmenimis. Tokie jausmai yra normalūs ir dažniausiai nereiškia, kad moteris ketina būti neištikima. Svarbiausia suvokti savo jausmus ir prieš ką nors darant pagalvoti apie laukiančias pasekmes. Neatsiribokite nuo partnerio, net, jei šiuo metu jaučiatės sumišusios. Gyvenime gali pasitaikyti daug pagundų, bet abipusis pasitikėjimas yra vienas vertingiausių dalykų santykiuose.
 
  • Panieka. Šis jausmas atsiranda, kai kažkuris iš partnerių jaučiasi morališkai pranašesnis. Panieka gali pasireikšti kaip sarkazmas, akių vartymas, priešiškas humoras ir toks elgesys visada griauna santykius. Partneriams reikia išmokti, kaip išreikšti savo dėkingumą ir šiltus jausmus. Kuo pozityvesnis jausitės, tuo mažiau skleisite panieką. Be abejo, sunku dirbti su savimi, bet verta. Partneris turi matyti ir jausti, kad jūs rodote meilę, o ne tik susierzinimą.
 
  • Sprogimas. Vaikai, finansinė krizė, toksiški šeimos nariai ir pan. gali varyti iš proto, kol galiausiai susikaupusios emocijos išsiverš sprogimu. Tada nieko kito nenorėsite – tik baigti šiuos santykius. Šis santykių etapas gali nutikti bet kuriuo poros gyvenimo kartu metu. Niekada neužmirškite, kad sunkumai yra dalis gyvenimo ir viskas yra laikina. Jeigu galėsite ištverti kartu sunkiausius laikus, jūsų ryšys sustiprės. Santuoka – tai ne tik apie dalijimąsi džiaugsmu ir laime, bet ir bendros problemos.
 
  • Susitaikymas ir atleidimas. Šiame santykių etape mes galiausiai suprantame, kad mes niekada neišspręsime kai kurių problemų ir teks išmokti taikiai sugyventi kartu. Kaip tai padaryti visi turi savų būdų: vieni kalbasi su artimais draugais ir šeima, kiti gilinasi į santykių peripetijas, skaitydami savipagalbos knygas. Dabar esame pasirengę atleisti savo sutuoktiniams už jų užsispyrimą. Susitaikę su viskuo, kas gera ir bloga, mes pakylėjame savo santykius į naują lygmenį. Rečiau kyla ginčų ir daugiau nebesame tokie emocionalūs kaip anksčiau.