Jeigu nebūtų socialinių tinklų ir interneto, žmonės jaustųsi dar vienišesni, nei yra dabar. Apie 50 % pilnamečių asmenų patiria sunkumų, ieškodami to vienintelio. Yra kelios priežastys, kurios trukdo kai kuriems žmonėms kurti ilgus ir harmoningus santykius.

 

santykiai

6 priežastys, kodėl nerandate gyvenimo meilės:

 
  • Idealizuojate santykius. Visi žmonės turi įsivaizdavimą, kokie turėtų būti tobuli santykiai: vienus įkvepia romantiniai filmai, kitus – perskaitytos knygos. Visiems jiems bendra yra tai, kad jie tiki ir nori pabandyti paversti kokių nors personažų meilės istorijas realybe. Tačiau realybėje svajonės ir iliuzijos dažnai dūžta. Nėra tokių dalykų kaip idealūs santykiai ir tobulos poros. Ką reikėtų daryti? Santykių specialistai rekomenduotų pasistengti suprasti, kad jūsų partneris yra realus žmogus, o ne personažas iš knygos. Todėl stebėdami juos santykiuose, pasistenkite suprasti ir pripažinti, kad jie turi trūkumų taip pat, kaip ir bet kuris kitas žmogus.
 
  • Neturite savigarbos. Gerbti save ir kitus yra bet kokių, net romantinių, santykių pagrindas. Ar galite tikrai mylėti žmogų, kuris negerbia pats savęs? Toks ryšys bus pagrįstas labiausiai kaltės jausmu ir neduos santykiams nieko gero. Pavyzdžiui, kartais žmonės įsimyli žmogų, kuris akivaizdžiai juo naudojasi. Tačiau viskas pasikeistų, jei tas žmogus nuspręstų nutraukti tokius toksiškus santykius, pakeistų savo aplinką, susirastų naujų bendraminčių draugų ir galiausiai greičiausiai rastų savo tikrąją gyvenimo meilę. Pasistenkite rasti būdų, kaip sumažinti liūdną ir depresyvią nuotaiką. Tai gali būti jūsų pasiekimai, hobiai, žinios, kertiniai principai – viskas, kas jums svarbu ir padeda pamatyti savo pačių vertę. Neleiskite, kad kas nors priverstų jus suabejoti tuo, kad esate vertingas.
 
  • Įsiveržiate į kito žmogaus asmeninę erdvę. Dažnai manoma, kad manipuliacijomis galima pataisyti santykius. Tačiau iš tikrųjų niekam nepatinka būti manipuliuojamam ir tuo labiau, kai kas nors bando juos keisti. Ką daryti? Kiekvienuose santykiuose reikia nusistatyti ribas. Jos baigiasi ten, kur prasideda ribos su kitais žmonėmis. Jeigu jums nepatinka partnerio elgesys ir jie apie tai žino, bet vis tiek nenori nieko keisti, jūs turite priimti sprendimą: likti kartu arba išeiti. Keisti žmogų, kuris nenori nieko keisti, yra bergždžias darbas.
 
  • Negalite atleisti. Visi daro klaidų, galbūt ne jūs. Tačiau kartais, kai padarote klaidą, jūs negalite atgauti pasitikėjimo, nors patys esate visiškai tikri, kad tai daugiau niekada nebepasikartos. Labai dažnai mes per griežtai teisiame kitus žmones, o patys save esame linkę pateisinti. Ką daryti? Nebandykite priversti savęs sutikti su dalykais, su kuriais nesutinkate, bet stenkitės atsisakyti smerkimo. Net jei jus labai įžeidė tai, ką padarė kitas žmogus, bet jūs daug investavote į šiuos santykius, suteikite jam antrą galimybę.
 
  • Dar nesate pasiruošę santykiams. Mes esame linkę vertinti meilę kaip laimę ir džiaugsmą. Bet kartais žmonėms svarbiau susitvarkyti savo vidų, prieš pradedant kurti naujus santykius. Ką daryti? Kartais reikia pabūti vieniems, kad išspręstumėte savo problemas ir atrastumėte laimę, ypač prieš pradedant naujus santykius. Kartais tai geriau, negu išsiverkti kitam žmogui ant peties. Taip stiprinama valia.
 
  • Rūpinatės tik savimi. Manoma, kad pagrindinė priežastis, kodėl žmonės išsiskiria, yra tai, kad partneriai yra per daug egoistiški. Jeigu žmogus galvoja tik apie save ir savo poreikius, tai netrukus nužudo meilę. Net, jeigu tam žmogui atrodo, kad jis daro kažką gera dėl santykių. Egoistiški žmonės turėtų suvokti, kad pasaulis nesisuka tik aplink juos, ypač, jeigu jie nori sėkmingų santykių.