Aukščiausios kokybės mezginiai gali būti nešiojami kad ir 10 metų! Tikriausiai visi turi bent porą megztinių, kuriuos norėtų dėvėti ilgiau nei vieną sezoną. Norėtųsi, kad jie net po kelerių metų jie atrodytų kaip nauji. Tinkama priežiūra pailgins bet kurio nešiojimo trukmę.

 

"megztiniai"

6 naudingi patarimai, kaip atnaujinti megztinius:

 
  • Pašalinti pūkų ir siūlų „suveltukus“. Naudoti pūkų rinkiklį arba paprastą skutimosi peiliuką, kuriuo galima pašalinti ilgainiui ant megztų drabužių susidarančius burbuliukus ir kyšančius pūkus. Seni megztiniai ilgainiui apsipūkuoja ir susivelia ir tampa nebegražūs. Juos atnaujinti nėra labai sudėtinga. Nebūtina pirkti brangių pūkų rinkimo aparatų, galima panaudoti paprasčiausią vienkartinį skustuvą. Stambesnius pūkų „suveltukus“ galima nukirpti žirklėmis. Tačiau reikia būti atsargiems – vienas neatsargus judesys ir galima įkirpti medžiagą.
 
  • Sutaisyti sutrauktą siūlą megztuose drabužiuose. Kartais už ko nors užkliūnama, megztinio siūlas užsikabina ir susitraukia. Megztinis nebeatrodo patraukliai. Ką tuomet daryti? Reikėtų tiesiog švelniai patempti medžiagą į savo vietą. Tada su siuvimo adata užkabinti iš išvirkščios pusės užkabinti siūlą. Stengtis viską išsaugoti taip, kaip buvo ir likusį siūlą surišti į mazgą. Jeigu megztinis iš storų siūlų, tą mazgą galima užlakuoti skaidriu, bespalviu nagų laku, kad jis tikrai neiširtų. Svarbu niekada nenukirpti surišto siūlo, nes jis padarys skylę megztuose drabužiuose.
 
  • Megztų drabužių nekabinti ant pakabų. Pakabinti megzti drabužiai neretai negražiai ištįsta ir praranda formą dėl savo pačių svorio. Megztus drabužius rekomenduojama tvarkingai sulankstyti ir laikyti drabužių lentynose ar stalčiuose. Jeigu vietos spintoje labai mažai, galima megztinius perlenkti išilgai (nuo peties iki peties) ir taip užkabinti ant pakabų. Taip pakabintų mezginių svoris tolygiai pasiskirstys ant pakabų ir drabužiai nesideformuosis.
 
  • Megztinius skalbti rankomis. Kaip ir kiekvienu daiktu, kurį norisi ilgiau išlaikyti gražų ir nepasikeitusį, taip ir megztiniai reikia rūpintis pagal tai, kaip nurodyta ant drabužio priežiūros instrukcijose. Pavyzdžiui, kašmyrinius megztinius, kuriuos rekomenduojama skalbti rankomis, reikėtų skalbti taip: pripildyti dubenį šiek tiek šilto vandens (apie 30 °C) ir įpilti nedidelį kiekį švelnios skalbiamosios priemonės, pavyzdžiui, vaikiško šampūno. Į dubenį įmerkti megztinį ir skalauti jį sukamaisiais judesiais. Niekada kašmyrinių mezginių netempti, netraukti ir smarkiai netrinti medžiagos. Lengvai sukti vandenyje 2 – 5 minutes. Nupilti pamuiles ir vėl užpilti vos šiltu vandeniu. Vengti, kad vanduo bėgtų tiesiai ant megztinio, nes medžiaga gali pasitempti ir deformuotis. Skalauti, kol vanduo bus švarus. Tuomet išpilti vandenį. megztinį lengvai susukti ir nestipriai prispausti prie dubens krašto, kad nubėgtų vandens perteklius. Negręžti, nes gręžimas gali pakenkti taip pat, kaip skalbimas mašinoje. Tada ant lygaus paviršiaus patiesti rankšluostį ir ant jo megztinį. Išlyginti visas drabužio raukšles. Pradedant nuo megztinio viršaus suvynioti megztinį į rankšluostį, švelniai spaudžiant, kad rankšluostis sugertų kuo daugiau drėgmės. Išvynioti ir patiesti džiūti ant grotelių toliau nuo radiatorių ir tiesioginės saulės šviesos, kol visiškai išdžius.
 
  • Niekada neišmesti nereikalingų sagų. Visas laisvas megztinių sagas verta saugoti ten, kur jas būtų galima lengvai rasti prireikus. Pavyzdžiui, sagas, siūlus, medžiagos atraižėlės ir etiketes su nuorodomis, kaip prižiūrėti audinius, laikyti vienoje dėžutėje. Kai viskas bus vienoje vietoje, bus nesunku rasti ir iš karto sutaisyti drabužį.
 
  • Saugiai laikyti megztinius. Žiema nesitęsia amžinai. Ateina šiltas pavasaris ir vasara, kai šių drabužių nebereikia. Tačiau norint, kad jie būtų tokie patys, kaip ir prieš paliekant spintoje, jais reikia tinkamai laikyti. Iš pradžių reikėtų įsitikinti, ar visi megztiniai yra švarūs ir, jei reikia, tinkamai išskalbti. Net jei megztiniai atrodo švarūs, tačiau maisto likučiai, prakaitas ir kvepalai gali privilioti kandžius. Tada megztus drabužius suvynioti į baltą popierinį rankšluostį (spalvotas popierius gali nudažyti drabužius). Megztinius laikyti tamsioje patalpoje (spintoje), kad nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.