Kartais sekant madų tendencijomis, galima pakenkti sau. Taip yra dėlto, kad visos naujovės šiais laikais yra orientuotos į jaunus žmones, kurių kūnas stiprus ir sveikas. Tačiau tiems, kurie serga bet kokiomis lėtinėmis ligomis ar turi kitų sutrikimų, turėtų būti labai atsargūs, bandydami šias naujoves.

 

sveikata

6 madingos tendencijos, kurios gali pakenkti:

 
  • Didelio intensyvumo intervalinės treniruotės. Manoma, kad tokios treniruotės padeda turėti svajonių kūną. Tačiau Rutgerso universitete atlikti tyrimai parodė, kad per tokio greito tempo treniruotes žmonės yra linkę dažniau susižeisti, kenčia nuo kelių ir pečių sąnarių uždegimo. Dažniausiai taip yra, todėl, kad šioms treniruotėms reikia išankstinio fizinio pasiruošimo. Pradedantiems, norintiems greitai numesti svorio, jos netinka. Intensyvumą rekomenduojama didinti palaipsniui.
 
  • Dantų pasta su anglimi. Neseniai medžio anglis buvo naudojama tik sunegalavus skrandžiui, bet ir kosmetiniams tikslams. Tačiau reikėtų prisiminti, kad tokios dantų pastos yra gana abrazyvios. Valydamos dantis jos nuvalo ir dantų emalio sluoksnį, kuris neatsinaujina. Todėl dantys sujautrėja ir tampa silpnesni. Anglies dalelės gali net užstrigti tarp dantų ir sukelti uždegimą. Odontologų nuomone, norint turėti sveikus ir baltus dantis, reikia tiesiog apsilankyti pas dantų gydytoją.
 
  • „IQOS“ produktai. Elektroninės cigaretės su keičiamomis kasetėmis tampa vis populiaresnės. Net tikima, kad jos mažiau kenkia nei įprastos. Tačiau, kadangi kaitinamos elektroninės cigaretės išskiria nikotino aerozolį, kuriame yra nikotino ir kitų cheminių medžiagų, jos gali būti net pavojingesnės sveikatai nei įprastos cigaretės. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie rūko „IQOS“ elektronines cigaretes, dažniau serga uždegiminėmis ligomis, patiria didesnį oksidacinį stresą ir kenkia savo plaučiams bei kvėpavimo takams. Ilgainiui tai gali sukelti obstrukcinę plaučių ligą arba vėžį.
 
  • Makšties plovimas. Plaunant makštį pasikeičia vidinių genitalijų organų mikroflora, atsiranda sudirginimas, niežulys ir bakterinė vaginozė. Labai dažnai reguliarus makšties plovimas gali net padidinti gimdos kaklelio vėžio riziką. Pajutus makšties diskomfortą, reikėtų nedelsiant apsilankyti pas ginekologą.
 
  • Vitaminų vartojimas, nepasitarus su gydytoju. Gydytojai dažnai mums primena, kad vitaminų ir maisto papildų vartojimas be recepto gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai. Pavyzdžiui, dėl vitamino C pertekliaus gali susidaryti inkstų akmenys. Jeigu manote, kad su maisto negaunate pakankamai vitaminų, reikėtų apsilankyti pas gydytoją ir pasitarti dėl mitybos bei vitaminų vartojimo.
 
  • Kėgelio pratimai. Šie pratimai skirti ne tik moterims, bet ir vyrams, ir, atliekant taisyklingai, gali sustiprinti dubens raumenis. Tačiau yra išlygų. Pavyzdžiui, jeigu skauda dubenį arba vargina šlapimo nelaikymas, tokie pratimai gali net pabloginti savijautą ir pakenkti šlapimo pūslei bei inkstams. Be to, žmonės dažnai šiuos pratimus atlieka netaisyklingai arba kartoja per daug kartų, tikėdamiesi greitesnio rezultato. Taigi, turint sveikatos problemų, prieš darant Kėgelio pratimus, pirmiausiai reikėtų pasitarti su gydytoju.