Ar pastebėjote, kad jaučiatės geriau, kai šalia yra naminių gyvūnų? Tai ne įsivaizdavimas, o tiesa! Laikas, kokybiškai leidžiamas su šunimi, kate ar kitu naminiu gyvūnu, daro teigiamą poveikį nuotaikai ir sveikatai. Gyvūnai gali padėti kovoti su stresu, raminti. Aktyviems žmonės geriausiai savijautą veikia energingai su augintiniais leidžiamas laikas (žaidimai su kamuoliu ir pan.), o turintiems judėjimo negalią teigiamai veikia tiesiog buvimas šalia gyvūnų, glostymas ir pan.

 

gyvunai

6 būdai, kaip gyvūnai padeda žmonėms:

 
  • Sveikesnė širdis. Šunų augintojai turi mažesnę riziką sirgti širdies ligomis. Kodėl? Paprasčiausiai dėlto, kad šunų savininkai daugiau vaikšto ir turi žemesnį kraujo spaudimą negu tie, kurie šuns neaugina. Naminiai gyvūnai taip pat gali būti naudingi, net jei jau sergama širdies ligomis. Žmonėms po širdies priepuolio arba kenčiantiems nuo širdies ritmo sutrikimų, naminiai gyvūnai gali padėti gyventi ilgiau negu tie, kurie augintinių neturi.
 
  • Mažiau streso. Žaisti ir glostyti katę ar šunį yra gera. Tai net gali sumažinti kraujo spaudimą, padeda kūnui išskirti atsipalaidavimo hormoną ir sumažinti streso hormonų lygį. Purdue universiteto (JAV) tyrėjai sako, kad tai ramina ne tik žmones, bet ir pačius gyvūnus.
 
  • Jie – socialiniai magnetai. Naminiai gyvūnai, ypač šunys, gali padėti užmegzti ryšį su kitais žmonėmis. Pavyzdžiui, užkalbinti nepažįstamąjį gatvėje gali būti nejauku, jei esate vienas, tačiau jeigu turite šunį – gali būti paprasčiau ir natūraliau. Žmonės, prikaustyti prie neįgaliųjų vežimėlių, sako, kad aplinkiniai dažniau užmezga su jais akių kontaktą ir pasiteirauja, ar jiems nereikia kokios nors pagalbos, kai šalia jų yra naminių gyvūnų.
 
  • Geresnė nuotaika, daugiau prasmės gyvenime. Žmonės, auginantys gyvūnų, apskritai yra laimingesni, labiau pasitikintys savimi ir mažiau vieniši negu tie, kurie jų neaugina. Taip pat jie rečiau lankosi pas gydytojus dėl nedidelių sveikatos nusiskundimų. Viena iš priežasčių, kodėl taip vyksta, yra ta, naminiai gyvūnai padeda nesijausti vieniems ir suteikia kasdienei egzistencijai daugiau prasmės. Naminių gyvūnų augintojai jaučiasi taip, tarsi labiau kontroliuotų gyvenimą.
 
  • Teigiamai veikia kūdikių imuninę sistemą. Kai kurie tyrimai rodo, kad kūdikiai, auginami šeimose, kuriose yra naminių gyvūnų, yra mažiau linkę turėti alergijų ir sirgti astma. Idealiu atveju naminių gyvūnų namie turėtų atsirasti iki mažyliui, sukankant 6 mėnesiams. Kūdikiai, augdami namuose, kuriuose yra naminių gyvūnų, rečiau serga peršalimo ligomis ir ausų infekcijomis pirmaisiais gyvenimo metais, negu tie, kurie auga namuose be gyvūnų.
 
  • Socialinė parama vaikams autistams. Vaikai linkę geriau sutarti su klasės draugais, turinčiais autizmą, kuomet klasėje yra naminių gyvūnų. Gyvūnai keičia aplinką klasėje ir padeda geriau integruotis klasėje vaikams, kurie yra kitokie. Kai vaikai bendrauja su gyvūnais, jie pradeda žiūrėti vienas į kitą pozityviau ir jiems geriau tada sekasi mokytis, žaisti ir dirbti kartu.