Statistiniai duomenys rodo, kad skyrybų skaičius daugelyje pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvą, viršija 50 %. Taigi, grubiai kalbant, išsiskiria vos ne kas antra pora. Šiais laikais išsiskirti nėra labai sudėtinga. Daug sunkiau bandyti išsaugoti gerus santykius, laimingą šeimą ir kartu įveikti sunkumus. Kai kurie iš šių patarimų padės nedaryti santykiuose klaidų, pataisyti situaciją, kai viskas klostosi blogai ir išvengti drastiško sprendimo – skyrybų!

 

seima

Geri patarimai laimingai šeimai:

 
  • Girdėti ir klausytis. Psichologijoje yra toks reiškinys kaip aktyvus klausymasis – būdas palaikyti pokalbį, kai klausytojas nuoširdžiai užjaučia ir simpatizuoja pašnekovui, girdi ir supranta jo jausmus. Santuokoje labai svarbu mokėti klausytis partnerio, leisti jam kalbėti (nepertraukinėti) ir tuo pačiu metu girdėti, ką jis šneka: jo mintis, jausmus, norus. Reikia būti aktyviu klausytoju; kalbantysis žmogus neturi jaustis tarsi būtų kalbėjęs su siena.
 
  • Gerbti vienas kitą. Visi mes turime savo požiūrį į gyvenimą ir savo nuomones apie tam tikras situacijas. Ir tai yra visiškai normalu, nes visi mes esame skirtingi, net jei kažkuo ir esame panašūs. Labai svarbu atsižvelgti į partnerio požiūrį, mintis, nesmerkiant ir neišreiškiant nepasitenkinimo. Santykiuose reikia būti brandiems, suprasti ir priimti vienas kitą net tada, kai nuomonės išsiskiria!
 
  • Mokytis tikėti ir pasitikėti vienas kitu. Labai dažnai poros per mažai tiki ir pasitiki vienas kitu, o kartas net visai nepasitiki. Tai labai siaubinga! Tačiau nuo mūsų gebėjimo pasitikėti antrąja puse priklauso tai, kaip mes įveiksime kliūtis, problemas, pasieksime bendrus tikslus, augsime ir tobulėsime! Mylinčios, karštos širdys ir pasitikėjimas vienas kitu gali nuversti kalnus! Daugelis žmonių nepakankamai pasitiki partneriu, nes per daug bijo neištikimybės, būti apgauti, apleisti ir pan., o bijo dėlto, kad per mažai pasitiki patys savimi, turi žemą savivertę. Todėl pirmiausia reikia ją stiprinti.
 
  • Mokėti atleisti. Nereikėtų laikyti pykčio, nuoskaudų ir nusivylimų užantyje. Vieną dieną užgniaužti jausmai gali prasiveržti baisiu pykčiu, durų trankymais, rėkimu ir t. t. Jeigu jums kažkas nepatinka, jūsų jausmai sužeisti, jaučiatės įskaudinti, netylėkite, neatidėliokite, o pasikalbėkite su partneriu, pakalbėkite apie tai, kas yra blogai, išsiaiškinkite, kodėl jis arba ji taip pasielgė. Tokį pokalbį pradėti gali būti labai sunku, bet verta dėl geresnių poros santykių.
 
  • Būti dėkingiems. Šeimoms labai svarbu išsiugdyti įprotį būti džiaugsmingiems ir kupiniems meilės! Būti dėkingiems vieni kitiems už viską: už prikaltą lentyną, išplautus indus, supratingumą, gerą patarimą, nupirktą duoną, pasivaikščiojimą su vaikais parke – už viską, kas supa jus gyvenime, gyvenančius kartu! Mokėjimas padėkoti, vertinti tai, ką turime, leidžia pažvelgti į pasaulį kitomis, pilnomis meilės, akimis. Pagalba vienas kitam padeda išsaugoti meilę daugybę metų, įveikti sunkumus ir problemas. Vertėtų dažniau kartoti tokias frazes kaip: „Aš esu dėkingas“, „Ačiū“, „Labai džiaugiuosi, kad šiandien tu…“, „Jaučiuosi pamalonintas, kad šiandien tu…“, „Kaip šaunu, kad šiandien tu…“ ir t. t.