Moteriškos liemenėlės egzistavo nuo senovės graikų laikų. Šiandien beveik visos moteris jas dėvi ir yra įsitikinusios, kad nešioti šį apatinį drabužėlį yra labai naudinga dėl įvairių priežasčių. Todėl gali būti staigmena, sužinojus, kad atsisakyti liemenėlės iš tiesų gali būti net dar geriau. Štai kelios priežastys, kodėl kartais galima pamiršti liemenėlę namuose!

 

liemenele

5 priežastys, kodėl vaikščioti be liemenėlės naudinga:

 
  • Pagerės kraujotaka. Merginos ir moterys nori, kad drabužiai, kuriais jos vilki, būtų patogūs, bet dauguma iš jų renkasi dėvėti tokias liemenėles, kurios per daug veržia, suspaudžia krūtis. Netinkamo dydžio liemenėlės kaip ir per maži, ankšti drabužiai gali pradėti spausti krūtų audinius, užspausti kraujagysles ir pabloginti kraujotaką. Vaikščiojant be liemenėles kraujas gali laisvai pratekėti kraujagyslėmis, todėl krūtys atrodo sveikiau. Be to, pagerėja ir viso kūno kraujotaka.
 
  • Pavyks geriau išsimiegoti. Nemažai moterų, ypač tų, kurios turi didesnę krūtinę, liemenėlę dėvi ir nakties metu, kai miega. Tačiau tai nėra sveika. Tyrimai rodo, kad nuolatos suvaržytos krūtys gali net sukelti paros ritmo sutrikimus. Todėl, prieš einant miegoti, liemenėlę visuomet reikėtų nusisegti, jei norite geriau išsimiegoti per visą naktį.
 
  • Krūtys atrodys apvalesnės. Moterys dažnai nešioja krūtinę pakeliančias liemenėles, kai nori, kad jų krūtys atrodytų pilnesnės ir apvalesnės. Tačiau tiesa ta, kad norint turėti gražiai apvalainą krūtinę, reikėtų visiškai atsisakyti liemenėlės. Taip yra dėlto, kad, kai krūtys natūraliai kabo, krūtinės raumenims reikia dirbti intensyviau, kad įveiktų gravitaciją. Taigi, nors krūtys ir nepaauga, bet dėl sutvirtėjusių raumenų, krūtinė atrodo apvalesnė ir dailesnė.
 
  • Krūtinė taps stipresnė ir stangresnė. Bezansono universiteto Prancūzijoje profesorius Jeanas – Denisas Rouillonas praleido 15 metų, studijuodamas moters anatomiją. Jo tyrimų rezultatai rodo, kad po metų liemenėlės nedėvėjimo krūtys nukąra maždaug 7 mm mažiau negu tų moterų, kurios kasdien segi liemenėlę. Panašius rezultatus gavo ir japonų mokslininkai, nagrinėjantys krūtų anatomiją.
 
  • Pagerės bendra krūtų sveikata. Liemenėlės atsisakymas gali pagerinti odos ir raumenų sveikatą, gali pagerėti kraujotaką, raumenų tonusas, o prakaitas ir nešvarumai nesikaups ant odos po liemenėle, kas nutinka, nešiojant liemenėles, pasiūtas iš audinių, kurie neleidžia odai kvėpuoti. Dėl netinkamos liemenėlės ant krūtų gali net atsirasti tamsių dėmių.