Kas nors galbūt gali buvusį partnerį pamiršti per savaitę, bet jei meilė buvo tikra ir santykiai truko ilgai, dažniausiai taip greitai to padaryti nepavyks. Dauguma moterų ilgai prisimena jas įskaudinusius vyrus. Kartais tam prireikia net kelių metų. Štai kelios priežastys, kodėl tai taip sunku padaryti.

 

santykiai

5 priežastys, kodėl pamiršti buvusįjį taip sunku:

 
  • Buvusį mylimąjį prisimenate ilgiau nei dvejus metus. Kartais labai ilgai nepavyksta užmiršti mylėto žmogaus. Negalima tiesiog liepti sau imti ir nebemylėti. Kartais reikia tiesiog išlaukti šį periodą ir tikėtis, kad laikas geriausiai gydo žaizdas.
 
  • Jausmas, kad dar ne viskas baigta. Tas jausmas, kad atrodo, tarsi kažkas neužbaigta, iki galo neišsiaiškinta, skatina grįžti ir grįžti prie to paties. Todėl taip sunku užmiršti nutrūkusius santykius.
 
  • Visas pasaulis. Tai nutinka, kai vienas poroje pradeda galvoti ir elgtis taip, kad tik santykiuose su vaikinu ar mergina, yra jo gyvenimo prasmė. Jie turi viską, ką turėjo anksčiau, tačiau pradėjus naujus santykius viskas pasitraukė į antrą planą. Antroji pusė tapo visu pasauliu: praeitimi ir dabartimi. Kai tokia pora išsiskiria, pasaulis sugriūva. Natūrali šios situacijos reakcija yra išgelbėti jį nuo griūties. Todėl buvusįjį taip sunku pamiršti.
 
  • Kas nors ne taip su nauju vaikinu. Kai problemos prasideda naujuose santykiuose, tada prisimenami ankstesni ir pradedami lyginti. Be to, jūs galite pradėti stebėti jo veiklą internete. Todėl psichologai pataria paprasčiausiai paanalizuoti ir pabandyti suprasti, kas yra negerai jūsų dabartiniuose santykiuose.
 
  • Komforto zona. Jeigu santykiai su ankstesniu partneriu truko ilgai, tada niekada nuostabaus, kad negalite ilgai jų pamiršti. Psichologai prisimena: jei jūs buvote kartu su partneriu kelerius metus, tada automatiškai buvo susidariusi komforto zona. Gyvenimas buvo patogus, jaukus, bendri draugai ir interesai. Be abejo, per vieną naktį su visu tuo atsisveikinti sunku visiems. Nenuostabu, kad ilgai gyvendami komforto zonoje, pamiršote, ką reiškia iš jos ištrūkti ir gyvenime būti atsakingiems tik patiems už save. Svarbu suprasti, kad asmenybė pradeda augti tik tada, kai išeinama iš komforto zonos ribų.