Nors šaltomis žiemos dienomis labiausiai norisi leisti laiką šiltuose namuose, žiūrint televizorių, skaitant knygas ar tiesiog snaudžiant ant sofos, bet nereikėtų pramiegoti pačių gražiausių šaltojo metų sezono dienų. Žiemą galima išbandyti žiemos sportą! Tai puikus sportas gryname ore, padedantis stiprinti raumenis, didinti ištvermę ir gerinti pusiausvyrą.

 

ziema

5 geriausios žiemos sporto rūšys:

 
  • Lygumų slidinėjimas. Tai viena geriausių žiemos sporto rūšių, norint lavinti ištvermę. Slidinėjant lygumų slidėmis sudeginama daugiau kalorijų negu užsiimant beveik bet kokia kita veikla. Lygumų slidinėjimas – tai aerobinis sportas. Tai reiškia, kad ilgą laiką reikia judėti be sustojimo, kol širdis pumpuoja deguonį į kraujotaką ir taip tiekia energiją. Labiausiai stiprinami šlaunų, sėdmenų, blauzdų raumenys, bicepsai ir tricepsai. Per valandą 70 kg sveriantis žmogus gali sudeginti nuo 500 iki 640 kcal.
 
  • Kalnų slidinėjimas. Priešingai nei lygumų slidinėjimas, kalnų slidinėjimas susidaro iš trumpų intervalų (dažniausiai 2 – 3 min.), kurie pareikalauja daug energijos. Labiausiai stiprinami kelių sausgyslės, šlaunų, blauzdų, klubų ir pėdų raumenys. Šiek tiek mažiau, bet vis dėlto treniruojami pilvo, dubens bei rankų raumenys, naudojantis slidžių lazdomis. Per valandą 70 kg sveriantis žmogus gali sudeginti nuo 360 iki 570 kcal. Pradedantiems aukštikalnėse gali svaigti galva. Daugumoje kalnų kurortų lankytojams nerekomenduojama pakilti į didesnį nei 3,35 km aukštį ir prie jo pratintis pamažu.
 
  • Snieglenčių sportas. Šis žiemos sportas stiprina blauzdų, šlaunų raumenis, kelių sausgysles (naudojami išjudinti snieglentę), kulkšnių ir pėdų raumenis (naudojami vairuoti snieglentę), pilvo ir dubens sritį (išlaikyti pusiausvyrai ant snieglentės). Per valandą 70 kg sveriantis žmogus gali sudeginti nuo 480 kcal. Pastebima, kad snieglenčių sportas, kaip ir daugelis kitų sporto rūšių, teigiamai veikia ne tik fizinę, bet ir psichinę sportuojančio asmens savijautą.
 
  • Čiuožinėjimas su pačiūžomis ant ledo. Čiuožimas ant ledo, jei neatliekami sudėtingi šuoliukai, nėra labai didelio intensyvumo fizinė veikla. Šis žiemos sportas tinka, norint sustiprinti apatinės kūno dalies raumenis (klubų raumenis, kelių sausgysles, šlaunų bei blauzdų raumenis). Atliekant šuoliukus gali padidėti kaulų masė. Čiuožinėjimas ant ledo taip pat gerina pusiausvyrą, lankstumą, greitumą ir vikrumą. Skirtingo stiliaus čiuožėjai lavina skirtingus raumenis. Praktikuojantys greitąjį čiuožimą turi didesnius šlaunų raumenis; vyrai, kurie čiuoždami kilnoja partnerę, turi stipresnę viršutinę kūno dalį, o čiuožėjai, kurie atlieka labai daug šuoliukų, turi mažiau raumeningą viršutinę kūno dalį. Labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio pačiūžas: jos turi idealiai tikti, nespausti.
 
  • Ledo ritulys. Labiausiai tinka tiems, kurie ir žiemą mėgsta komandinį sportą. Prieš rungtynes, per jas ir po jų visada kyla labai daug emocijų. Kaip ir pačiūžų sporte, taip ir ledo ritulyje lavinamos tos pačios raumenų grupės: apatinė kūno dalis, pilvo ir dubens sritis (padeda išlaikyti pusiausvyrą ant ledo) ir viršutinė kūno dalis, kuri naudojama judinti ledo ritulio lazdą. Dauguma žaidėjų ant ledo praleidžia nuo 1 iki 1,5 min., o paskui 2 – 3 min. ilsisi nuošalėje. Žaidimo metu sportininko širdis gali plakti 190 greičiu, todėl, nei, kai ledo ritulininkas, ilsisi, jo organizmas ir toliau degina kalorijas, kad greičiau atgautų jėgas. Kadangi ledo ritulys labai apkrauna širdį, tie, kurie kenčia nuo aukšto kraujo spaudimo ar turi širdies sutrikimų, turėtų žaidimo metu nešioti širdies ritmo monitorių, kad žinotų, kada reikia sulėtinti tempą. Beje, užsiimant bet kokiu žiemos ar ne žiemos sportu, reikėtų nepamiršti gerti pakankamai skysčių.