Sausio mėnesį įvyksta daugiausiai porų skyrybų. Pasaulyje pastebima tendencija, kad ypač daug pareiškimų skirtis pateikiama sausio 8 dieną, kai baigiasi įtemptas šventinis periodas. Kokios priežastys tai lemia ir kaip būtų galima jų išvengti? Manoma, kad pagrindinė šios liūdnos tendencijos priežastis yra ta, kad, sutikę Naujuosius metus, žmonės nori naujos pradžios ir savo asmeniniuose gyvenimuose.

 

skyrybos

4 pagrindinės priežastys, kodėl daugiausiai skyrybų įvyksta sausio mėnesį:

 
  • Šventiška dvasia. Niekas nenori būti apkaltintas tuo, kad sugadino šv. Kalėdas, Naujuosius metus ir kitas didžiąsias metų šventes, pranešdamas apie planuojamas skyrybas, ypač, jei pora turi vaikų. Šventinis laikotarpis taip pat yra vienas labiausiai užimtų metuose tiek šeimoje, tiek teismuose. Štai kodėl dauguma susituokusių porų lieka būti kartu per šventes, o apie skyrybas praneša jau po Naujųjų metų.
 
  • Naujųjų metų pradžia. Naujieji metai daugeliui žmonių siejasi su nauja pradžia, tarsi švaraus, balto popieriaus lapu, ant kurio galima pradėti rašyti naują, geresnę savo gyvenimo istoriją, negailestingai nubraukus viską, kas iki tol nepavyko. Kai kurie žmonės net susidaro Naujųjų metų tikslų sąrašus, į kuriuos įtraukia tokius punktus, kaip nutraukti nelaimingą ir nesveiką santuoką, todėl natūraliai prieinamas sprendimas pranešti apie skyrybas jau sausio mėnesį.
 
  • Mokesčiai. Pasirodo, daug porų gali laukti iki Naujųjų metų, kol ryšis užpildyti skyrybų dokumentus dėl mokesčių. Pateikus dokumentus skyryboms sausio mėnesį, išsaugomas teisinis sutuoktinio statusas ir Naujaisiais metais, o tai finansiškai naudinga abiem žmonėms, nusprendusiems nutraukti santuoką.
 
  • Padidėjęs stresas. Šventės nemažai šeimų yra didelio streso ir įtampos metas, tiek emociškai, tiek finansiškai. Jeigu santuoka nėra tvirta, turi problemų, šeima gali patirti dar didesnį stresą, todėl tai gali ilgainiui (galbūt net sausio mėnesį – iš karto po švenčių) baigtis skyrybomis. Tai būna tarsi paskutinės kantrybės lašas, kai apsisprendžiama daugiau nebekentėti, nors iki švenčių, nepaisant banguojančių santykių, apie skyrybas galbūt nė nebuvo labai rimtai galvojama.
 

Nors daug porų mano, kad sausį paduoti pareiškimus skyryboms yra tinkamas laikas, realybė yra tokia, kad tai nėra pats geriausias metas skirtis. Kiekviena šeima turi savų priežasčių skyryboms ir jie turėtų patys nutarti, kada geriausias metas pasukti skirtingais keliais. Nebūtinai tai turi būti sausio mėnesis. Galbūt kartais reikėtų palaukti dar šiek tiek, kai atslūgs šventinė karštligė ir galėsite ramiai įvertinti savo santykius, nejausdami visuomenės spaudimo būtinai keisti gyvenimą, suskambus dvylikai Naujųjų metų laikrodžio dūžiams.

 

Įdomu

 
  • Vienas amerikiečių tyrimas, kuriame dalyvavo vyrai ir moterys nuo 15 iki 44 metų parodė, kad poros, kurios apsigyveno kartu iki santuokos, dažniau skiriasi.
  • JAV surašymo biuro duomenimis, pirmosios santuokos, kurios baigiasi skyryboms, vidutiniškai trunka 8 metus.
  • Skyrybų statistika Indijos subkontinente yra mažesnė negu kitose Azijos šalyse.
  • Žmonės, susituokę antrą kartą, rečiau skiriasi, nes turi daugiau gyvenimiškos patirties iš pirmosios santuokos.
  • Filipinai yra vienintelė valstybė, kurioje skyrybos yra nelegalios, neskaitant, Vatikano.
  • Japonijoje Mantokuji šventykloje nelaimingos ištekėjusios moterys galėdavo užrašyti savo norus išsiskirti ir nuleisti juos į tualetą. Šiandien ši šventykla yra muziejus.
  • 2012 metais Italijoje žmona padavė dokumentus skyryboms už tai, kad jos vyras švęsti jų medaus mėnesį pasikvietė savo mamą.
  • Albertos universiteto Kanadoje tyrimai parodė, kad vaikai, kurių tėvai išsiskyrė, turi didesnę riziką nebaigti mokyklos.