Šiandien, 12 val., Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatre susirinks apie 300 šeimos gydytojų bei akušerių ginekologų iš visos Lietuvos. Jie diskutuos mūsų visuomenėje ypač aktualiomis temomis, koks turėtų būti bendradarbiavimas tarp šeimos gydytojo ir akušerio-ginekologo, kad moterų sveikatos priežiūra būtų kokybiškai užtikrinama?

 

Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas zurnalas (Small)

 

Pasak konferencijos organizatorių, ši neeilinė konferencija surengta minint mokslinių medicininių žurnalų „Lietuvos akušerija ir ginekologija“ bei „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ 20-ies leidybos metų sukaktį.

 

Lietuvos moteru sveikata (Small)

 

Anot Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Šeimos medicinos klinikos vadovo vyriausiojo žurnalo „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ redaktoriaus prof. Leono Valiaus, ši konferencija aktuali mūsų šalies gydytojams, nes jos metu bus kalbama apie gerąsias praktikas šeimos gydytojams drauge su akušeriais-ginekologais rūpinantis moterų sveikata. „Diskutuosime apie šeimos gydytojo ir akušerio-ginekologo bendradarbiavimą, prižiūrint nėščiąsias, ypatingai kai nėštumas yra komplikuotas arba laukiamasi vyresniame amžiuje. Taip pat daug bus kalbama apie diabetą nėštumo metu, moterų menopauzę ir kaip išvien turėtų veikti minėtų skirtingų specializacijų gydytojai, kad moterys gautų vienodą informaciją apie savo būklę ir kokybiškiausią gydymą“, – sakė  profesorius.

 

Lietuvos-akuserija-ir-ginekologija (Small)

 

Jam antrino ir LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė „Lietuvos akušerija ir ginekologija“ vyriausioji redaktorė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė teigdama, kad šių skirtingų specialybių gydytojams svarbu susikalbėti. „Pagimdžiusios ar kitų sveikatos nusiskundimų turinčios moterys iš šeimos gydytojo ir akušerio-ginekologo turėtų gauti tęstinį mokslu bei gerąja klinikine praktika pagrįstą priežiūrą, vienodą informaciją. Jau seniai moksliniai tyrimai įrodė, kad gerėjant moterų sveikatai, gerėja ir visos visuomenės sveikata, todėl šiandienos konferencija mums visiems tokia aktuali“, – kalbėjo prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė.

 

Abiejų mokslinių medicininių žurnalų redaktoriai tvirtino besidžiaugiantys, kad pavyko išsaugoti ir kokybiškai net 20 metų publikuoti Lietuvos mokslininkų darbus. „Per 20 metų išleista 200 žurnalo  „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ tomų, atspausdinta daugiau nei 800 mokslinių, 500 apžvalginių ir beveik 1000 klinikinės praktikos straipsnių. Visa tai rodo, kad žurnalas įgyvendino savo tikslus – plėtoti šeimos mediciną kaip akademinę ir klinikinę discipliną, ugdyti jaunuosius mokslininkus, skatinti mokslinius tyrinėjimus pirminėje sveikatos priežiūros srityje, kelti šeimos gydytojų profesinę kompetenciją“, – mintimis dalijosi prof. Leonas Valius. Jis taip pat pabrėžė, kad nuo pat pirmųjų leidybos metų žurnalas įtrauktas į Lietuvos mokslų tarybos recenzuojamų periodinių leidinių sąrašą, o nuo 2004 m. – indeksuojamas „Index Copernicus” tarptautinėje duomenų bazėje.

 

Žurnalo „Lietuvos akušerija ir ginekologija“ vyriausioji redaktorė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė taip pat neslėpė besidžiaugianti, kad praėję 20 metų žurnalui buvo prasmingi, neatnešę dramatiškų  pokyčių, skatinę profesinį tobulėjimą, mokslo raidą bei discipliną. „Manau, kad kalbant apie mokslinių medicininių žurnalų leidybą, didžiausias iššūkis yra tąsa. Mūsų žurnalo auditorija nėra didelė, todėl turėti tokį leidinį yra savotiška prabanga. Nuolatos turime galvoti apie skaitytojus, profesionalaus turinio išlaikymą, jaunųjų mokslininkų edukavimą ir skatinimą rašyti, šiuolaikines komunikavimo priemones, rėmėjų paiešką ir pan.“, – įžvalgas pateikė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė.