Ar žinojote, kad birželio 21-ąją minima tarptautinė jogos diena? Ar mokate bent vieną jogos asaną? Ne? Tai galbūt būtų pats laikas pasitiesti kilimėlį, plačiai praverti langus, užsidegti smilkalų ir pabandyti! Žinoma, geriausia, jeigu jogos pradmenų išmokytų patyręs mokytojas. Jogą naudinga užsiimti dėl daugelio priežasčių – mes radome net 21!

 

joga

21 priežastys pradėti užsiimti joga:

 
  • Padeda gyventi dabartimi. Daugelis žmonių yra linkę gyventi praeitimi (apgailestauja, nerimauja, planuoja) arba nuolat yra įkišę nosį į telefonus ir yra paskendę socialinėse medijose. Joga padeda nuo viso to atsitrūkti ir iš tikrųjų labiau gyventi čia ir dabar.
 
  • Mažina stresą. Joga padeda sumažinti streso hormono, kortizolio, išsiskyrimą.
 
  • Gerina miego kokybę. Joga mažina stresą, o, kai jaučiama mažiau streso, ir miegame ramiau ir giliau.
 
  • Gali padėti sumažinti lėtinį skausmą. Tyrimai rodo, kad joga gali sumažinti skausmą, sergant vėžiu, išsėtine skleroze, autoimuninėmis ligomis, hipertenzija, artritu, nugaros ir kaklo skausmais ir kitomis lėtinėmis būklėmis.
 
  • Tapsite stipresni. Joga yra viso kūno treniruotė, kai kūno raumenys išlaikomi statiški tam tikrą laiką ir lavinami dinamiški judesiai. Žmogus turi išlaikyti savo kūno svorį, didėja funkcinė jėga tose srityse, kuriose reikia.
 
  • Tapsite lankstesni ir judresni. Labai svarbu būti lankstiems, kad normaliai atliktume kasdienius veiksmus (atsiklaupti, susilenkti, siekti kokio nors daikto, susirangyti kėdėje).
 
  • Padeda detoksikuoti organizmą ir pagerina organų funkciją. Fizinė veikla skatina raumenų ir organų judėjimą ir mobilumą, o tai skatina natūralius detoksikacijos procesus.
 
  • Suteikia vidinės ramybės. Joga moka akimirką stabtelėti, nurimti, patylėti.
 
  • Primena, kad reikia taisyklingai kvėpuoti. Kvėpavimas ir emocijos yra labai glaudžiai susijusios. Joga moko pastebėti, kaip mūsų kvėpavimas veikia emocijas ir ramina, skatina priimti teisingesnius sprendimus net sudėtingose situacijose.
 
  • Padeda labiau justi kūno padėtį. Joga padeda pažinti kūną, kuriame gyvename. Kur yra kojos ir rankos? Ką jos daro? Kurie raumenys yra aktyvūs? Toks savo kūno stebėjimas ilgainiui lemia geresnę laikyseną ir pusiausvyros jausmą.
 
  • Pradėsite labiau pasitikėti savimi. Joga skatina kelti sau iššūkius. Jūs kovojate, prakaituoja ir kartojate pratimus iš naujo. Tačiau, kad ir kiek kartų krentate, niekas jūsų nesmerkia, nes galutinis rezultatas yra tas, kad galiausiai jums pavyksta. Dirbdami su savimi jūs matote pagerėjimą. Visos šios patirtys persikelia ir į kasdieninį gyvenimą.
 
  • Padeda kontroliuoti svorį. Joga yra mankšta, todėl per užsiėmimus deginamos kalorijos. Tačiau net mažiau energingi jogos pratimai gali padėti kontroliuoti svorį, nes sumažina stresą, lavina dėmesingą sąmoningumą, todėl pagerėja valgymo įpročiai.
 
  • Tapsite kelių tūkstančių metų senumo tradicijos dalimi. Mes visi esame kultūra, turinti gilias šaknis. Todėl turėtumėte būti atviri ne tik savo, bet kitoms praktikoms ir kultūroms. Kai užsiimame joga, tampame kelių tūkstančių metų senumo tradicijos dalimi, kuri praturtina mus dvasiškai ir filosofiškai, pagerina sveikatą.
 
  • Gerina laikyseną. Jogos pratimai stiprina stuburą ir raumenis, todėl ilgainiui pagerėja laikysena. Geresnė laikysena sumažina nerimą, gerina produktyvumą, mažina nugaros skausmą ir padeda laisviau kvėpuoti.
 
  • Gerina dėmesio koncentraciją. Išsiblaškymas ir obsesinis daug dalykų vienu metu darymas yra viena iš šių laikų neurozių. Kūno, kvėpavimo ir emocijų stebėjimas per jogos užsiėmimus moko sukoncentruoti dėmesį į vieną dalyką vienu metu. Įrodyta, kad stebint kvėpavimą, jis sulėtėja, o, kai kvėpavimas sulėtėja, nurimsta ir protas.
 
  • Išmoksite jaustis už viską dėkingi. Tapę sąmoningi, išvalę mintis, pamatysite tiek daug dalykų, už kuriuos turėtumėte būti dėkingi. Dauguma jogų užsiėmimus pradeda ir užbaigia, skirdami laiko pagalvoti apie kažką, kas jiems svarbu.
 
  • Gali sukelti katarsį ir išleisti užslopintas emocijas. Jogos kilimėlis gali tapti saugia erdve išlieti emocijas, kurių tiesiogiai lieti negalite, o gal nė patys nežinote, kad turėtumėte jas išlieti. Kartais tam tikroje jogos pozoje žmones apsiverkia ir negali liautis. Tai visiškai normalu, todėl nereikėtų savęs bandyti slopinti. Tai terapinis jogos poveikis!
 
  • Gilus kvėpavimas mažina stresą ir uždegimą. Be to, kad atpalaiduoja, gilus kvėpavimas daro teigiamą fiziologinį poveikį širdžiai, smegenims, virškinimui, imuninei sistemai, galbūt net genų išraiškai. Gilus kvėpavimas taip pat šarmina organizmą ir palaiko normalų rūgščių ir šarmų balansą.
 
  • Seksas bus karštesnis. Tyrimai rodo, kad reguliariai lankant jogą kraujyje padaugėja testosterono, kuris siejamas su didesniu lytiniu potraukiu tiek vyrams, tiek moterims. Kiti tyrimai parodė ryšį tarp jogos ir įvairių pasitenkinimo lovoje faktorių, įskaitant pasitikėjimą savimi ir atlikimo kokybę.
 
  • Tapsite žaismingesni. Jogos užsiėmimai skatina mus keisti požiūrį į iššūkius ir reaguoti į juos su smalsumu ir žaismingumu, o ne egoistiškai ir su nusivylimu. Suaugusieji retai bando pastovėti ant galvos, todėl joga pažadina vaikiškumą ir skatina naujai pažvelgti į įsisenėjusias problemas.
 
  • Tapsite bendruomenės dalimi. Pradėję lankyti jogos užsiėmimus susipažinsite su naujais mokytojais, rasite naujų draugų, labiau įsiliesite į miesto bendruomenę. Turėsite daugiau įkvėpimo!