Ar žinojote, kad bambos nešvarumai kartais supainiojami su odos vėžiu? Arba kad ne visi žinduoliai turi bambą? Bamba – intriguojanti kūno dalis. Kartais į ją nekreipiama dėmesio, o kartais ji padaroma fetišu. Bamba – tai gimimo žymė, išliekanti visą gyvenimą.

 

bamba

16 įdomių faktų apie bambą:

 
  • Kai kurie žmonės neturi bambos! Tarkime, čekų supermodelis Karolína Kurková turi retą defektą, bambos išvaržą dėl kurios atrodo, kad ji neturi bambos. Dėl šios išvaržos kūdikio žarnos gali pradurti žarnyno sieneles ir todėl prireikia atlikti operaciją, kurios metu kūdikis lieka be bambos.
 
  • Kai kurie žinduoliai taip pat neturi bambos. Biologiniu požiūriu visi žinduoliai turėtų turėti bambą, bet, pavyzdžiui, kengūros ir ančiasnapiai jos neturi, rašo brightside.me.
 
  • Tačiau delfinai turi bambas! Nors delfinai gyvena vandenyje, bet jie taip pat yra žinduoliai, todėl ir turi bambas.
 
  • Medicinine prasme bambos yra pirmieji mūsų gyvenimo randai. Nors bamba gali atrodyti patraukliai, bet techniškai – tai randas. Ji susidaro tada, kai virkštelė, per kurią motinos įsčiose maitinamas vaikas, nukerpama ir surišama į mazgą.
 
  • Visos bambos yra unikalios. Mūsų bambose yra tokia gausybė įvairių rūšių bakterijų, kad kiekvienas žmogus turi skirtingą jų sudėtį. Atrasta apie 2400 skirtingų bakterijų, gyvenančių mūsų bambose. Įdomu tai, kad bambose kartais randama tokių bakterijų, kurių anksčiau būdavo randama tik Japonijos dirvožemyje, net jeigu tas žmogus niekada nėra lankęsis Tekančios Saulės šalyje.
 
  • Dauguma bambų iš pradžių būna iškilios. Tačiau, laikui bėgant, įdumba. Tik 10 % suaugusių asmenų vis dar turi iškilusią į paviršių bambą.
 
  • Augantis nėščiosios pilvas gali išversti įdubusią bambą ir ji vėl taps tokia, kaip kūdikystėje. Nėštumo metu moters pilvas plečiasi, kad jame galėtų tilpti augantis vaisius, todėl kartais gali iššokti įdubusi bamba. Dažniausiai po nėštumo bamba atsistato į pradinę būseną.
 
  • Tyrimai rodo, kad išsikišusios bambos laikomos mažiau patrauklesnėmis. Patrauklesnės atrodo nedidelės, T raidės formos arba vertikalios bambos.
 
  • Plastinė krūtų didinimo operacija gali būti atliekama per bambą. Pjūviai, atliekant daugelį medicininių operacijų, įskaitant krūtų didinimą, daromi per bambą. Taip daroma, norint paslėpti randą.
 
  • Pradurta skylutė auskarui bambai gyja labai ilgai. Bambos auskarai atrodo prašmatniai, bet reikėtų prisiminti, kad skylutė gis labai lėtai ir ilgai (vidutiniškai 6 – 12 mėnesių). Jeigu ja nėra tinkamai rūpinamasi, gali kilti rimta infekcija.
 
  • Nešvarumai bamboje kelia šleikštulį. Nesilaikant geros higienos, bamboje kaupiasi nešvarumai iš drabužių pluošto, plaukų, negyvų odos ląstelių. Kadangi vyrai paprastai turi daugiau plaukų pilvo srityje, tai ir jų bambose kaupiasi daugiau nešvarumų.
 
  • Pats keisčiausias pasaulyje hobis: bambos nešvarumų kolekcija. Australui Grahamui Barkeriui priklauso didžiausia bambos nešvarumų kolekcija. Už tai 2000 metais jis net pelnė Gineso rekordą, o menininkė Rachel Betty Case iš šių bambos nešvarumų net gamina mielus meškučius.
 
  • Žiūrėjimas į bambą kaip viena iš meditacijos formų. Krikščionys graikai ant šventojo Atono kalno praktikavo šį metodą, norėdami pasiekti dieviškąją nušvitimą.
 
  • Tai erogeninė zona. Dėl didesnio jautrumo bamba ir sritis aplink ją laikoma erogenine zona. Heteroseksualius vyrus gali jaudinti matyti apnuogintą moters bambą, nes tada išryškėja moters liemuo, kūno linijos. Moteris pademonstruoja savo kūno grožį ir vaisingumą.
 
  • 1960 metais buvo draudžiama rodyti bambą televizijos ekrane. Aktorė Barbara Eden, atlikusi pagrindinį vaidmenį seriale „Mano svajonių džinė“, turėjo dėvėti bambą dengiančią suknelę televizijos vadovų nurodymu.
 
  • Bamba atskleidžia asmenybę. Išorinė: stiprus charakteris, mėgsta dėmesį, atkakli, sąžiningas santykiuose. Didelė ir gili: dosnus, apdairus, geras vadybininkas. Negili ir maža: atsargus, skeptiškas, paslaptingas. Ilga ir einanti žemyn: inteligentiškumas, gudrumas, inovatyvumas. Ovali: per didelis jautrumas, nekantrumas, introversija, smalsumas. Plati: atsargumas, sąžiningumas santykiuose, narsa.