Moterys neprakaituoja, jos blizga. Tačiau net jei tai būtų tiesa natūralų blizgėjimą jos stengiasi panaikinti visais įmanomais būdais. Ypač tai aktualu vasarą, kai termometro stulpeliai kopia vis aukštyn. Tada vienintelė priemonė, kurią rekomenduojama tepti pakankamai storu sluoksniu – nuo saulės spindulių saugantis kremas arba losjonas. Vasarą apstu renginių ir kitų malonių įvykių, kai norisi būti šiek tiek ryškesnėmis. Tačiau priešingai nei saulės spinduliai, nuotaiką neretai gadina nubėgęs makiažo pagrindas, paakiai išsitepę akių pieštuku arba tušu, pernelyg lipnūs lūpų blizgesiai. Kaip dažytis, kad makiažas nenubėgtų po kelių valandų?

 

"vasaros gražuolė"

  • Prieš kitas makiažo priemones veido odą T zonoje ir kitur, kur veidas pradeda greičiausiai blizgėti, patepti žirnio dydžio makiažo grunto be aliejų.
 
  • Norint, kad makiažas laikytųsi visą dieną, veidą maždaug 15 cm atstumu reikėtų apipurkšti specialiu kosmetiniu fiksatoriumi.
 
  • Akių šešėliai karštą dieną dažnai subėga į vokų raukšles ir nepatraukliai atrodo. Kad tai nenutiktų, vokus prieš dažant taip pat rekomenduojama patepti lašeliu makiažo grunto – dažai nenubėgs.
 
  • Vandeniui, prakaitui ir karščiui atsparus antakių vaškas yra geresnis pasirinkimas negu kitos dekoratyvinės kosmetikos priemonėms, skirtoms ryškinti antakiams. Vaško konsistencija tirštesnė, todėl geriau laikosi ant odos.
 
  • Karštą vasarą akių šešėlių geriau vengti. Išraiškingą žvilgsnį galima susikurti ne tik su šešėliais, bet ir kūno spalvos akių kontūro plunksnele. Plunksnele nubrėžti kontūrą palei apatinius akių vokus. Žvilgsnis akimirksniu atrodys skaistesnis, žvalesnis, akys didesnės.
 
  • Makiažo pagrindą ant odos paskirstyti kosmetiniu šepetėliu, braukiant kryžmai. Svarbu: kosmetikos priemonių naudoti mažiau nei šaltuoju metų laiku. Tokiu būdu dažomas veidas tolygiai pasidengs makiažo priemone, taip pat nenubėgs dryžiais, kaip paprastai nutinka karštą dieną, kai veidas pradeda prakaituoti.
 
  • Užtepus makiažo pagrindą, viską užfiksuoti permatoma pudra. Makiažo šepetėliu reikėtų kiek stipriau papudruoti tose vietose, kurios linkusios greičiausiai riebaluotis.
 
  • Karštą ir drėgną vasaros dieną taip pat galima naudoti prakaitą sugeriančias servetėles. Idealu, jei tokios servetėles yra visada po ranka. Servetėlės pašalina riebalų perteklių nuo odos paviršiaus. Reguliariai naudojant visą dieną oda atrodys skaisti ir sveikai švytinti.
 
  • Šiltymečiu įprastus lūpų dažus rekomenduojama pakeisti į lūpų dažus su flomasterio tipo aplikatoriumi, kuris ne tik suteikia sodrią spalvą, bet ir ilgiau išlieka bei nepalieka lipnumo jausmo ant lūpų.
 
  • Lūpų dažai ilgiau išliks, patepus jau padažytas lūpas permatoma pudra. Be to, pudra neleis lūpų dažams tapti per daug lipniems.
 
  • Rinktis vandeniui atsparią kosmetiką.
 
  • Svarbiausia ir pagrindinė taisyklė vasarą – mažiau yra geriau. Priemones tepti labai plonu sluoksniu. Ji galioja ne tik dekoratyvinei kosmetikai, bet ir odos priežiūros priemonėms, todėl drąsiai galima sumažinti kasdien naudojamo kremo kiekį. Kremas ar kitas odos drėkiklis šiltuoju metų laiku turėtų būti labai lengvas, be aliejų.
 
  • Birius skaistalus keisti į kreminius, nes birūs gali pernelyg išryškinti riebaluotis linkusias vietas. Kreminius skaistalus galima paskirstyti pirštais ir taip sukurti labai natūralų įspūdį.
 
  • Vasara – geriausias metas išbandyti ryškias spalvas. Daugelis vasarą nešioja ryškesnius drabužius, renkasi labiau akį traukiančius aksesuarus. Prie tokios aprangos labiau dera ir šiek tiek ryškesnis akių arba lūpų makiažas. 2015 metais madingiausia spalva paskelbta „marsala“ – sodraus, juodųjų serbentų prieskonį turinčio raudonojo vyno spalva. Taip pat vis dar populiarios citrininė, mėtinė, melsva, rausva, auksinė ar sidabrinė spalvos.
 
  • Veidas atrodys dar skaistesnis, lyg ką tik po atostogų, skruostus ir akių srityje šiek tiek papudravus šviesą atspindinčia pudra.