Ar galima dėti lygybės ženklą tarp lieknas ir sveikas? Daugelis žmonių tikriausiai pasakytų taip ir net neįtartų, kad jie yra patikėję mitais apie lieknumą. „Tu toks(-ia) liekna, tikriausiai gali valgyti tiek desertų, kiek norisi“, – dažnai galima išgirsti sakant liekniems žmonėms. Pasirodo, tai yra vienas iš mitų apie lieknumą. Jų yra kur kas daugiau.

 

"lieknumas"

15 mitų apie lieknumą:

 
  • Galima sulieknėti ir gerti alkoholinius gėrimus. Alkoholiniai gėrimai yra labai kaloringi, tad kam juos apskritai vartoti, jei norite sulieknėti? Svaigiųjų gėrimų vartojimas svorio metimą tik dar labiau apsunkina.
 
  • Jeigu esame tai, ką valgome, tai liekni žmonės apskritai nevalgo. Netiesa, nes kai kurie žmonės yra liekni iš prigimties. Ir jie yra tokie patys žmonės, kaip ir visi kiti. Jiems taip pat reikia maisto ir skysčių, kad būtų energingi, sveiki ir žvalūs.
 
  • Lieknas virėjas nekelia pasitikėjimo. Profesionalumas ir išlavintas skonis nepriklauso nuo kilogramų. Visų pirma reikėtų paragauti patiekalų, kad būtų galima susidaryti tikslesnę nuomonę.
 
  • Būti per lieknam yra neįmanoma. Deja, būti per lieknu yra įmanoma. Dažniausiai pernelyg sulystama dėl sunkios ligos, patyrus emocinę traumą ar kt.
 
  • Nudistais gali būti tik liekni žmonės. netiesa! Visi gali būti nudistai ir, pavyzdžiui, nuogi išsimaudyti vandens telkinyje vasarą. Tačiau ne visi tą padaryti išdrįsta, bet toli gražu ne dėl savo kūno sudėjimo.
 
  • Kiekvienas gali būti lieknas. Iš prigimties visi žmonės yra skirtingų formų ir dydžių. Be to, gali skirtis ir jų kaulų struktūra ir kitos anatominės ypatybės. Todėl net numetę tiek pat svorio žmonės atrodo skirtingai.
 
  • Žymiosios manekenės Kate Moss gyvenimo devizas: „Nėra nieko skaniau už jausmą, kad esi liekna“. O kaip šokoladas, pyragaičiai, ledai ir kiti skanumynai? Kas išdrįstų pasiginčyti dėlto, kad jie yra nemažiau skanūs?
 
  • Tik lieknos moterys gali dėvėti aptemptus džinsus. Žinoma, norint vilkėti tokį drabužį reikia drąsos ir pasitikėjimo savimi, tačiau jį gali dėvėti bet kokio sudėjimo moterys, taip pat ir jaustis gražios ir seksualios.
 
  • Jeigu nori būti graži, privalai sulieknėti. Tikrasis grožis priklauso nuo širdies, o ne nuo drabužių dydžio.
 
  • Liekni žmonės gali valgyti tiek deserto ir greito maisto, kiek širdis geidžia. Moksliniame žurnale apie nutukimą „Obsesity“ aprašomas tyrimas, kaip cukrus kenkia organizmui. Todėl net jei žmogus, valgantis daug pridėtinio cukraus, nepriauga svorio, jis gali turėti didelių sveikatos problemų, medžiagų apykaitos sutrikimų, aukštą kraujo spaudimą, padidėjusį cholesterolį. Dėl cukraus gali pablogėti odos būklė. Tas pats galioja ir greitam maistui – net jei valgant tokį maistą ir nepriaugama svorio, jis vis tiek kenkia organizmui ir didina širdies ligų, vėžio ir Alzheimerio riziką.
 
  • Liekniems žmonėms nereikia sportuoti. Fizinis aktyvumas būtinas visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų kūno sudėjimo. Sportas ne tik padeda numesti svorio, bet ir yra naudingas visoms organizmo funkcijoms. Jis gerina kraujotaką, širdies veiklą, stiprina raumenis bei sąnarius.
 
  • Liekni žmonės valgo nepakankamai arba turi kokių nors valgymo sutrikimų. Tokių žmonių, kurie nevalgo, kad būti liekni arba serga anoreksija ir bulimija, be abejo, yra. Kita vertus, lieknumas taip pat nereiškia ir to, kad žmogus maitinasi sveikai. Labai daug itin lieknų žmonių mėgsta sočiai pavalgyti ir net suvalgo daugiau, nei aplinkiniai galvotų pagalvoti, kad jie suvalgo.
 
  • Liekni žmonės nėra labai stiprūs. Jei jie sportuoja, jie gali būti labai stiprūs ir turi ištreniruotus raumenis.
 
  • Lieknumas – tai geros sveikatos rodiklis. Ne visi liekni yra sveiki. Net ir būdami liekni jų organizme gali būti per daug riebalinio audinio (paslėptų arba visceralinių riebalų), kurio perteklius sukelia įvairias ligas. Nors visiems žmonėms būtina turėti šiek tiek riebalų, kurie apsaugotų vidinius organus ir kauptų energiją, tačiau sėslus gyvenimo būdas, nuolatinis persivalgymas ir natūralūs senėjimo procesai gali lemti visceralinių riebalų kaupimąsi organizme. Šio tipo riebalai kaupiasi aplink vidaus organus ir išskiria pavojingus uždegiminius toksinus. Paslėptų riebalų perteklius didina lėtinių ligų išsivystymo riziką.
 
  • Sulieknėję tapsite laimingesni. Laimės jausmas yra žmogaus galvoje, todėl apkūnokas žmogus gali būti linksmas ir laimingas, o lieknas – paniuręs ir nuolatos prastos nuotaikos. Tikriausiai tai labai siejasi su aukščiau išdėstytu mitu, kad liekni žmonės nebūtinai yra sveiki.