„Laimė, o ne auksas ar prestižas, yra svarbiausia valiuta“, – teigė amerikiečių ir žydų psichologas Tal Benas-Shararas. Iš tikrųjų žmonės visai netrokšta būti tiesiog turtingi, jie nori būti laimingi. Pasaulio žiniasklaida mus įtikinėja, kad turtai atneš mums laimę, bet ne visada taip yra. Be abejo, pinigai gali padėti pasiekti tam tikrų tikslų, padaryti gyvenimą smagesniu, tačiau reikia nepamiršti, kad net brangiausių daiktų turėjimas negarantuoja svajonių išsipildymo.

 

pinigai

15 dalykų, kurie yra svarbesni nei pinigai:

 
  • Patirtys. Kažką apkabinti. Kažką pabučiuoti. Kažkam parašyti laiką, kuriame papasakoti, kaip jaučiatės. Nubėgti (nueiti) maratoną. Praleisti visą dieną ruošiant ypatingą vakarienę, kurią paskui valgysite žvakių šviesoje. Mylėtis. Susidurti su savo didžiausiomis baimėmis akis į akį. Visos šios patirtys mus daro laimingu žmogumi.
 
  • Išmintis. Niekada nereikėtų nustoti mokytis naujų dalykų. Išmintis prasideda tada, kai suvokiate, kiek mažai žinote. Reikia daug laiko, kad kažką naujo išmoktumėte ar kad net taptumėte įgudusiu kažką daryti. Bet galiausiai, kai pavyks išmokti, tai suteiks daug laimės.
 
  • Santuoka. Kito žmogaus priėmimas visu kūnu ir siela keičia suvokimą apie gyvenimą, suteikia pilnatvės jausmą. Visiškai atsiverti kitam – didelis iššūkis, dėl kurio ilgainiui mes tampame geresnėmis savo pačių versijomis.
 
  • Draugystės. Reguliarus bendravimas su žmonėmis, kurie jums rūpi, padeda labiau vertinti gyvenimą. Su draugais praleistos akimirkos ir patirtys vertos daugiau nei krūvos pinigų.
 
  • Fizinė sveikata. Už pinigus sveikatos nenusipirksi. Tačiau ją išsaugoti padės sportas, sveika ir subalansuota mityba, sėslaus gyvenimo būdo keitimas aktyvesniu. Geri higienos įgūdžiai.
 
  • Psichinė sveikata. Labai svarbu mokėti sveikai išreikšti savo emocijas. Svarbu rasti žmonių, su kuriais būtų galima pasikalbėti apie savo problemas arba kurie būtų turėję panašių patirčių. Jei reikia, ieškoti profesionalios pagalbos. Pinigai yra nereikšminti, palyginus su gera psichine sveikata.
 
  • Asmeninės aistros. Rekomenduojama užsiimti veikla, kuri jaudina ir suteikia pasitenkinimo savimi jausmą. Kartais darymas to, kas patinka, ilgainiui net atneša pajamų!
 
  • Bendravimas. Gebėjimas išreikšti savo jausmus ir mintis jautriai auditorijai yra išties neįkainojamas. Gera dalytis savo vidiniu pasauliu su kitais.
 
  • Pasitikėjimas savimi. Pinigai ateina ir išeina. Mokėjimas pasirūpinti savimi ir išsisukti iš nepalankiai susiklosčiusios padėties padeda išspręsti net kebliausias problemas, net tada, kai stinga pinigų.
 
  • Saugumas. Pastangos sukurti saugią aplinką, kuri apsaugotų mus nuo nesėkmių ateityje ir būtų rami užuovėja, kai gyvenimas pakrinka, tada net ir didžiausius sunkumus įveikti būtų lengviau.
 
  • Pagalba kitiems. Daugeliui žmonių pagalba kitiems suteikia daug džiaugsmo ir laimės, ko nenusipirksi už jokius pinigus. Paprasčiausias būdas padėti kitiems – savanoriauti.
 
  • Asmeninis tobulėjimas. Kiekvienas žmogus turi nesuskaičiuojamą galybę galimybių patobulėti kaip asmenybė. Galima tobulinti savo elgesį, įsitikinimus ir t. t. Darbas su savimi visada praverčia ateityje, nes sustiprina pasitikėjimą savimi ir pagerina požiūrį į pasaulį.
 
  • Dėkingumas. Nustojus geisti naujų daiktų ir jausti dėkingumą už tai, ką turite čia ir dabar, jūsų pasaulio suvokimas kardinaliai pasikeičia. Atsiranda daugiau pasitenkinimo gyvenimu.
 
  • Hobiai. Dauguma žmonių, paskendę kasdieninėje rutinoje, nė nesusimąsto, ar jų pasirinkimai jiems suteikia laimės, o kai nori pasijusti laimingi, jie pradeda pirkti naujus daiktus. Tačiau reikėtų elgtis kitaip: sustoti ir pagalvoti, kas iš tiesų teikia didžiausią gyvenimo džiaugsmą. Didelį pasitenkinimą gali sukelti ilgi pasivaikščiojimai, stalo žaidimai su partneriu, kolekcionavimas ir pan.
 
  • Dvasingumas. Knygų skaitymas, apmąstymai, meditacija, malda nekainuoja nieko, bet gali suteiktų ramybės, džiaugsmo.