Viena paslaptingiausių spalvų, be abejo, yra violetinė. Šią spalvą gaubia daug mitų ir legendų. Tai spalva, kuria rengėsi ir vis dar rengiasi išminčiai, mistikai, būrėjai, o dabar rengsis ir stilingiausi pasaulio miestų gyventojai, nes ryškiai violetinė arba ultravioletinė spalva paskelbta 2018 metų spalva!

 

violetine

14 įdomių faktų apie violetinę spalvą:

 
  • Kasmet spalvų žinovai „Pantone“ diktuoja madas, todėl labai laukiama, kokią spalvą jie paskelbs metų spalva. Madingiausia praeitų metų spalva buvo sodri žalia spalva, o ateinančių 2018 metų spalva – ryškiai violetinė. Šis atspalvis asocijuojasi su kosmosu, paslaptingumu. Rekomenduojama ateinančiais metais įsigyti bent vieną ryškiai violetinės spalvos drabužį ar aksesuarą, jei nenorite atsilikti nuo mados.
 
  • Moterims ir vyrams, kurių odos tipas yra šiltas (rudens ir pavasario tipai) labai tinka violetinė spalva. Žiemos spalviniam tipui tinka mėlynai violetinis, bet netinka raudonai violetinis atspalvis. Pavasario spalviniam tipui tinka raudonai violetinis atspalvis, o vasaros spalviniam tipui – drumzlinai mėlyna violetinė. Rudens spalviniam tipui tinka baklažanų spalva, kuri taip pat yra vienas iš violetinės atspalvių.
 
  • Spalvos vienareikšmiškai daro įtaką žmogaus psichikai. Tai nepaneigiamas faktas. Psichologai sako, kad žiūrint į bet kokį atspalvį žmogaus smegenys išskiria unikalią cheminę reakciją, kurie veikia emocijas ir net intelektualinius gebėjimus. Violetinė – ne išimtis. Į šią spalvą psichologai atkreipia ypatingą dėmesį, nes ji yra tarpinė spalva tarp raudonos ir mėlynos.
 
  • Violetinėje spalvoje harmoningai dera šaltis ir karštis, moteriškumas ir vyriškumas, in ir jan. Tai spalva, atkurianti pusiausvyrą.
 
  • Psichologijoje violetinės spalvos pagrindinis simbolis – pelėda, siejama su išmintimi ir misticizmu. Viduramžių mituose violetinė spalva yra atgailos spalva. Daugelyje religijų, įskaitant krikščionybę, violetinė – tai susilaikymo, abstinencijos spalva, todėl visi kardinolai mūvi žiedą su violetiniu ametistu.
 
  • Violetinė spalva išgaunama, sumaišius raudoną su mėlyna. Todėl ši spalva – tai dviejų visiškai priešingą poveikį turinčių spalvų simbiozė. Raudonos spalvos stiprybė ir energija persipina su mėlynos spalvos proto ramybe ir tai veikia galutinį rezultatą.
 
  • Skirtingų violetinių atspalvių reikšmė priklauso nuo to, kokia spalva dominuoja. Jeigu galutinė spalva yra labiau mėlyna (tamsiai violetinė) – tai ryški galios ir grubumo apraiška. Tačiau alyvinė arba šviesiai violetinė spalva gali nuraminti net stipriausias neurozes.
 
  • Violetinė spalva gali turėti teigiamą poveikį, priimant globalinius planus, padeda sugalvoti genialių idėjų. Violetinė gali suaktyvinti meninius gabumus ir turėti švelnų, ne visiems akivaizdžiai pastebimą, raminamąjį poveikį.
 
  • Violetinė spalva taip pat siejama su intuicija, kai ribos tarp realybės ir fantazijos beveik išsitrina. Gali padėti, jei vargina neurozės, vegetacinė kraujagyslių distonija, panikos priepuoliai ir nerimo sutrikimai. Teigiama, kad žiūrėti į violetinę spalvą naudinga trumparegiams: žiūrint į šią spalvą bent kelias minutes per dieną gali šiek tiek pagerėti regėjimas.
 
  • Violetinė spalva įneša daugiau jautrumo. Ji gali veikti kaip įkvėpimo šaltinis. Tie, kurie renkasi violetinę spalvą, nori sužavėti priešingos lyties atstovus.
 
  • Neigiama violetinės spalvos įtaka psichologijoje gali būti per didelis jausmų ir pojūčių kontroliavimas, perdėtas pedantiškumas. Ką reiškia violetinė, kai joje yra daugiau raudonos spalvos? Toks atspalvis rodo nebrandumą, net infantilumą. Dažniausiai šį violetinės atspalvį renkasi paaugliai, kurie dar nėra iki galo atradę savęs.
 
  • Violetinė laikoma oficialia feminizmo spalva. Tai spalva, kurią mėgsta idealistai, nes ji akimirksniu padeda padidinti pasitikėjimą savimi, savigarbą. Ši spalva tinka ir nėščiosioms, nes siejama su paslaptimi ir paslėptu jausmingumu. Tačiau violetinė spalva turi gana didelį psichologinį krūvį, todėl nerekomenduojama tokios spalvos drabužiais rengti vaikus, kadangi ji gali sumažinti pulsą.
 
  • Reikia paminėti, kad violetinė spalva skatina jausmingumą, labai didelį jautrumą, polinkį į kraštutinumus. Galbūt dėlto šią spalvą dažnai mėgsta ir renkasi homoseksualūs asmenys.
 
  • Kiekviena spalva, kiekvienas atspalvis yra unikalus, todėl renkantis aprangą, aksesuarus ar interjero detales, būtina įsiklausyti į savo jausmus. Rekomenduojama „perleisti“ spalvą (pavyzdžiui, violetinę ar kitą) per save, įsiklausyti į save ir tada patys suprasite, kas jus veikia geriausiai, o kokios spalvos skatina gūžtis ir vengti bendravimo su kitais.