Rudenį oda susiduria su daugybe iššūkių. Lauke jai kenkia šalti, vėjuoti ir lietingi orai. Uždarose patalpose – dulkės, šildymo sistemos ir namie naudojamos buitinės cheminės medžiagos. Ar žinojote, kad daugelį odos problemų gali padėti priemonės, kurias siūlo rudeninė gamta? Pabandykite pasigaminti patys!

 

14 grožio priemonių iš rudens gėrybių:

 

grožis

  • Obuolių kaukė veidui nuo aknės. Smulkiai sutarkuoti raudoną obuolį, sumaišyti su medumi ir kauke ištepti švariai nuvalytą veidą. Palaikyti 15 minučių. Po to nuplauti su vėsiu vandeniu. Kaukė skaistina odą ir padeda išvengti spuogų.
 
  • Organinės obuolių rūgštys padeda išsaugoti odos stangrumą ir skaistumą. Todėl valgant daugiau obuolių pagerėja odos būklė. Obuoliai turtingi odai naudingų vitamino A, vario ir vitamino C. Vitaminas C skatina kolageno gamybą. Kolagenas – tai baltymas, padedantis išsaugoti jaunatvišką odos išvaizdą. Varis skatina melanino išsiskyrimą ir saugo nuo kenksmingų saulės spindulių.
 
  • Obuolių sultys naikina pigmentines dėmes. Obuolių minkštimo arba sulčių kaukės gali sumažinti odos niežulį, egzemą ir sausumą.
 
  • Tarkuotų obuolių arba sulčių kaukė gali padėti atsikratyti pleiskanų, sustiprinti plaukus ir suteikti jiems natūralaus žvilgesio.
 
  • Moliūgų maistinė vertė yra didelė, todėl – tai puikus ingredientas priemonės nuo raukšlių. Moliūgų kaukės padeda panaikinti nedideles raukšleles.
 
  • Moliūgų sėklos turtingos cinko. Cinkas apsaugo nuo aknės. Turintiems odos problemų rekomenduojama į mitybą įtraukti šių sėklų. Jų galima dėti į salotas, sriubas, jogurtus, košes.
 
  • Moliūgų kaukė kūnui lygina, skaistina ir stangrina odą. 120 ml virtų moliūgų tyrės sumaišyti su 120 ml kokosų aliejaus ir puse šaukštelio malto cinamono. Masė turi būti kambario temperatūros. Kaukę masažuojamaisiais judesiais ištepti visą kūną. Palaukti 10 minučių, kol pradės veikti aktyviosios medžiagos ir nuplauti su maloniai šiltu ar vėsiu vandeniu.
 
  • Didelis vitamino C kiekis moliūguose skatina kolageno gamybą. Kolagenas suteikia odai natūralaus švytėjimo ir elastingumo. Moliūgų kaukės švelniai šveičia ir ramina odą. 120 ml moliūgų tyrės išplakti su kiaušiniu, šaukštu medaus ir pieno. Kaukę tepti ant švariai nuvalyto veido. Nuplauti po 20 minučių su šilto vandeniu.
 
  • Moliūguose gausu vitamino A ir kalio, kurie gerina galvos odos būklę. Norint paskatinti plaukų augimą rekomenduojama gerti moliūgų sultis. Moliūgų kaukė drėkina ir stiprina plaukus. 480 ml moliūgų tyrės sumaišyti su šaukštu jogurto, medaus ir kokosų aliejaus. Kauke ištepti plaukus ir palikti 15 minučių. po to plaukus ištrinkti kaip paprastai (su šampūnu ir kondicionieriumi). Moliūgai turtingi vitamino E, omega 3 ir 6 riebiųjų rūgščių suteikia plaukams natūralaus žvilgesio.
 
  • Figų sezonas taip pat džiugina rudenį. Jas galima naudoti ne tik maistui, bet ir grožio procedūroms. Dvi figas sutrinti ir sumaišyti su šiek tiek pieno. Kaukę tepti ant veido ir palaikyti 1 – 2 minutes. Po to nuplauti veidą su vandeniu ir sausai nušluostyti.
 
  • Svarainių arba cidonijų kaukė drėkina, maitina odą, padeda apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų lauke ir namuose, padeda, kai oda išsausėja dėl centrinio šildymo namuose. Reikės: pusės apvirtos cidonijos arba svarainio, ketvirčio avokado, 1 – 2 šaukštų migdolų miltų, šaukštelio saldžiųjų migdolų, makadamijų arba vynuogių kauliukų aliejaus, 3 lašų snapučių (padeda atkurti pusiausvyrą), levandų (ramina) arba apelsinų (valo) eterinių aliejų. Visus ingredientus sutrinti. Kaukę tepti ant švariai nuvalyto veido. Kaukę laikyti 15 – 20 minučių. Po to nuplauti veidą vėsiu vandeniu.
 
  • Kriaušės gali pagerinti riebios odos būklę. Kriaušę sutarkuoti ir sutrinti su šaukštu grietinės ir medaus. Kaukę tepti ant švariai nuvalyto veido. Kaukę laikyti 15 – 20 minučių. Po to nuplauti veidą vėsiu vandeniu. Siekiant geriausių rezultatų, rekomenduojama kaukę naudoti tris kartus per savaitę. kriaušių kaukė padeda reguliuoti riebalinių liaukų veiklą, valo ir mažina poras ir suteikia natūralaus švytėjimo.
 
  • Kriaušės tinka ne tik riebiai, bet ir sausai bei pleiskanojančiai odai. Jose yra natūralių drėkiklių, kurie neleidžia odai prarasti per daug vandens ir ją papildomai drėkina. Todėl kriaušių kaukės rekomenduojamos visam kūnui. Jų dažnai dedama į kūno losjonų sudėtį ir pan. Reguliariai vartojant kriaušių sulčių oda gali tapti lygesnė ir glotnesnė.
 
  • Kriaušės tinka lūpų priežiūrai. Kriaušių ekstrakte yra pieno rūgšties, kuri saugo jautrią lūpų odą ir užtikrina ilgą drėkinimą.
 
  • Garbanotiems ir dažytiems plaukams turėtų tikti kaukė iš kriaušės bei sojų pupelių aliejaus. Kriaušę sutarkuoti, sumaišyti su aliejumi. Kaukę tolygiai paskirstyti ant švarių, drėgnų plaukų. Po valandos plaukus ištrinkti su švelniu šampūnu.