Ateitį pranašauti bandyta visais laikais. Deja ar laimei, kai kurios prognozės taip niekada ir neišsipildė. Štai keletas iš jų!

 

pranasystes

13 ateities pranašysčių, kurios neišsipildė:

 
  • Automobiliai – tai tik laikina užgaida. 1903 metais JAV Mičigano taupomojo banko prezidentas įspėjo Henry Fordo teisininką Horace Rackhamą saugoti savo pinigus: „Arklys liks, o automobilis – tai tik naujovė, trumpalaikė užgaida“.
 
  • Žmogaus smegenys nespės reaguoti kartu su automobiliais. 1904 metais dienraštis „The New York Times“ pranešė apie debatus Paryžiuje tarp smegenų specialisto ir gydytojo apie tykančius pavojus važiuojant automobiliui dideliu greičiu, nes smegenys neva nespėja. Važiuojant automobiliu 35 km per valandą greičiu esą smegenys nebespėja laiku reaguoti, todėl katastrofų kelyje neįmanoma išvengti!
 
  • Viskas bus gaminama iš plieno. Thomas Edisonas išrado elektros lemputę, bet kai kuriais atžvilgiais jis labai apsiriko. 1911 metais duodamas interviu laikraščiui „Miami Metropolis“ išradėjas kalbėjo, kad XXI a. kūdikiai bus sūpuojami plieniniuose lopšiuose, jų tėvai sėdės ant plieninių kėdžių prie plieninio valgomojo stalo, moterų buduaras bus apstatyti plieniniais baldais, nulakuotais raudonmedžio ar kitos medienos spalva.
 
  • Muzikos įrašai sunaikins bet kokius muzikos gebėjimus. 1906 metais kompozitorius Johnas Philipas Sousa įspėjo pasaulį apie mechaninės muzikos grėsmę žmonėms ir straipsnyje užsipuolė mašinas, kurios grojo simfonijas eilinių žmonių namuose. Jis apgailestavo, kad vis mažiau bus nuperkama liutnių, nes muzikos grotuvai užims jų vietą. Kompozitorius pranašavo, kad ateityje nebeliks nei kam mokytis muzikos, nei vokalo ar grojimo muzikos instrumentais mokytojų ir apskritai šis menas bus sunaikintas.
 
  • Elektra – tai tik laikina užgaida. Taip pasakė Junius Morganas savo sūnui J. P. Morganui, kai J. P. pasamdė Thomasą Edisoną išvedžioti elektros laidus jo dvare, tapusiame pirmąja privačia rezidencija Niujorke, turinčią elektros apšvietimą.
 
  • Visos moterys bus milžinės. 1950 metais „Associated Press“ rašytoja Dorothy Roe, neva remdamasis moksliniais įrodymais, pranašavo, kad apie 2000 metus visos moterys bus vidutiniškai 182 cm ūgio, bet jų proporcijos bus idealios, nes ateities moterys valgys subalansuotą maistą, gaus pakankamai vitaminų, mineralų, baltymų bei minimaliai riebalų.
 
  • Ateityje norint išvalyti namus reikės tik laistymo žarnos. Waldemaras Kaempffertas, mokslo skilties žurnale „New York Times“ redaktorius, 1950 metais rašė, kad ateityje baldai ir jų apmušalai, kilimai, užuolaidos, staltiesės, nesibraižančios grindys bus pagaminti iš sintetinių medžiagų arba vandeniui atsparaus plastiko, todėl norint išvalyti namus tereikės viską nuplauti vandeniu iš žarnos. Namuose grindų viduryje bus įrengta drenažo sistema, kurią po plovimo, bus galima paslėpti po sintetiniu kilimu, o viską sausai išdžiovins karšto oro srovė.
 
  • Žmonės gyvens amžinai. 1922 Winstono Churchillio draugas, įtakingas teisininkas F.E. Smith rašė, kad medicinos progresas lems, kad jau 2030 metais žmonės taps nemirtingi arba, kitaip tariant, bus išrastos medicininės injekcijos, kurios leis žmonėms gyventi iki 150 metų.
 
  • Telefonai niekada neprigis. 1876 metais „Western Union“ prezidentas, Williamas Ortonas, telefoną pavadinu žaisliuku, kai Alexanderis Grahamas Bellas pasiūlė jam pirkti patentą už 100 tūkst. dolerių.
 
  • Ypač tie telefonai, kurie veikia kaip kompiuteriai. 2007 metais „Microsoft“ generalinis direktorius Steve Ballmeris teigė nemanantis, kad „iPhone“ gaus didelę rinkos dalį.
 
  • Televizorius nebus kažkas labai populiaraus ir masiško. 1946 metais „Century Fox“ kino kompanijos vadovas Darrylas Zanuckas pranašavo, kad televizoriai visiems nusibos jau po pusės metų ir niekas jų nebepirks, nes žmonės pavargs spoksoti į šią faneros dėžę.
 
  • 2000 metų sausio 1 d. vidurnaktį pasaulis žlugs. Buvo manoma, kad, kai ateis 2000-ieji ir laikrodžiai pradės rodyti „00“, automatiškai visame pasaulyje susinaikins visi duomenys ir ištiks finansinis krachas.
 
  • Žmonės norės apsipirkti tik tradicinėse parduotuvėse. 1966 metais „Time“ publikavo straipsnį, kuriame pranašavo, kad nuotoliniam apsipirkimui ateina galas, nes moterims patinka išeiti iš namų, bendrauti su prekeiviais bei galimybė pakeisti savo nuomonę.