Šv. Kalėdų laikotarpis daugeliui žmonių kelia didelę įtampą. Norite susikurti harmoningą šventinę aplinką namuose? Štai keletas fengšui patarimų, kaip susikurti jaukią švenčių atmosferą ir patirti maksimaliai daug džiaugsmo. Fengšui padeda kurti ramią ir harmoningą energiją ir mėgautis šventėmis be streso. Juk didžiosios metų šventės turi skleisti gerąją energiją – tiek namuose, tiek širdyje, tiek kitose įmanomose vietose. Tačiau, geriausia tai, kad fengšui patarimai yra lengvai įgyvendinami!

 

"kalėdos, fengšui"

12 patarimų šv. Kalėdoms pagal fengšui:

 
  • Pasirinkti tinkamiausią vietą Kalėdų eglei statyti pagal fengšui. Pagal fengšui tam tikras namų zonas galima sustiprinti atitinkančiais dekoro elementais. Eglė priklauso medžio fengšui elementui, todėl ją reikėtų statyti zonoje, kurios yra toks elementas. Geriausia Kalėdų eglę statyti rytų (sveikata ir šeima), pietryčių (gausa ir pinigai) ir pietų (šlovė ir reputacija) zonose.
 
  • Pasirinkti tinkamiausias Kalėdų eglės dekoracijų spalvas. Jeigu dėl namų išplanavimo neįmanoma Kalėdų eglės pastatyti šiose zonose nieko blogo, tačiau tuomet ją reikėtų puošti tam tikrų spalvų dekoracijomis. Šiaurė (karjera) – vandens ir metalo elementų spalvos (mėlyna, pilka, juoda, balta). Šiaurės rytai (saviugda) – ugnies ir žemės elementų spalvos (raudona, rožinė, geltona, žemės spalvų tonai). Pietvakariai (meilė) – tokios pačios spalvos kaip šiaurės rytuose. Vakarai (kūrybingumas) – žemės ir metalo elementų spalvos (pilka, balta, žemės spalvų tonai). Šiaurės vakarai (socialiniai ryšiai) – tokios pačios spalvos kaip vakaruose. Centras (širdis) – tokios pačios kaip šiaurės rytų ir pietvakarių spalvos.
 
  • Dekoracijų kryptis turėtų rodyti į viršų. Girliandas ir lemputes kabinti taip, kad jie kristų klostėmis, kurios atrodytų lyg šypsenėlės. Dekoracijas kabinti, išdėlioti akių lygyje, kad jos nuolatos džiugintų kambaryje esančių žmonių akis.
 
  • Paįvairinti apšvietimą. Apšvietimas iš viršaus ilgainiui atima žmogaus energiją, kelia nerimą, vargina akis, gali sukelti galvos skausmą arba pyktį. Jaukią ir atpalaiduojančią šventinę atmosferą padeda sukurti elegantiškos žvakės, stalinės lempos ir šviestuvai, skleidžiantys šviesą iš apačios į viršų.
 
  • Rinktis žalią spalvą. Pagal fengšui žalia spalva reiškia gijimą. Ji mažina arba išsklaido įtampą, kurią ramią ir jaukią aplinką. Vėsi ir rami žalia spalva padeda sukurti su pusiausvyrą su ugnies, karščio elementu, raudona spalva. Prieš šventes namai gali būti dekoruojami pušų ir kitų visžalių augalų šakelėmis, girliandomis. Žalios spalvos dekoraciją gali pakabinti prie įėjimo iš lauko pusės – ji išvaikys neigiamas energijas ir prišauks laimę ir sėkmę.
 
  • Bendradarbiauti. Galima paprašyti būsimų svečių, prisidėti prie Kalėdų eglutės puošimo. Švenčių metu žmonės noriau dalinasi savo meile, rūpesčiu ir šiluma. Draugų būryje papuošti eglutę būtų kur kas smagiau nei tą daryti vienam.
 
  • Stengtis viską supaprastinti. Per daug spalvų, maisto, garsų, veiklos gali turėti priešingą poveikį nei tikėtasi – gali labai išvarginti. Todėl verta palaukti šiek tiek ilgiau nei paprastai prieš pradedant puošti Kalėdų eglę ir namus šventinėmis dekoracijomis. Be to, rekomenduojama atsisakyti smulkmenų ir puošmenų, kurios nepatinka, yra nemielos. Harmoniją ir pusiausvyrą atkurti ir įkaitusią atmosferą atvėsinti padeda vandens vaizdai arba net tikri fontanai. Taip pat vėsumos suteikia metalas ir iš jo pagamintos detalės.
 
  • Įrėminti įsimintiną nuotrauką. Kalėdoms laukiate svečių ir jie ketina paviešėti bent keletą dienų? Nuotrauką su jais galima įrėminti mediniuose rėmeliuose (pagal fengšui medis asocijuojasi su šeima ir draugais) ir padėti į svečių kambarį. Ši maža smulkmena tarsi dar labiau suartins, suteiks intymumo. Svečiai pasijus itin laukiami.
 
  • Pasirinkti jaukią atmosferą kuriančius aromatus. Cinamonas yra atpalaiduojantis ir raminantis šv. Kalėdų kvapas. Kai kuriuose šaltiniuose jis net laikomas vyrų afrodiziaku, nesąmoningai skatinančiu juos išlaidauti. Pušų, kiparisų ir eukaliptų kvapai valo atmosferą nuo neigiamų energijų. Gvazdikėlių ir sotvarų aromatas padeda kurti ramią ir harmoningą aplinką. O gvazdikėliai, susmaigstyti į apelsinus, ir padėti virtuvėje arba valgomajame kambaryje pritraukia į namus gausą, pinigus bei džiaugsmą.
 
  • Aplinką puošti augalais. Puansetijos, naudojamos kaip kalėdinės dekoracijos, žada stebuklus ir magiją. Keturiuose namų kampuose pakabintos amalų šakelės išvalo atmosferą nuo negatyvumo, pykčio, streso ir įtampos. Valgomajame kambaryje pakabintos amalų šakelės, tikima, atneš pinigų ir sėkmę ateinančiais metais. Pagal senovinį anglų paprotį per šv. Kalėdas reikia pasibučiuoti po amalu – tai atneš laimę ir amžiną meilę.
 
  • Atsinaujinti patiems. Kai ima atrodyti, kad tų šv. Kalėdų jau per daug ir nesinori nieko, reikėtų pabandyti atgauti jėgas vienumoje. Kasdien rasti laiko išeiti pasivaikščioti lauke, skirti mažiems malonumams bent 10 minučių per dieną.
 
  • Pasilepinti. Kokia šventė, jei neleidžiate sau atsipalaiduoti ir pernelyg save ribojate? Per šventes verta pasimėgauti mėgstamu maistu. Skanus maistas ir gėrimai taip pat padeda atkurti harmoniją ir pusiausvyrą. O puodelis karšto gėrimo su šildančiais prieskoniais (imbieru, cinamonu, anyžiais ir muskatais) sušildys ir grąžins jėgas po ilgo pasivaikščiojimo lauke.