Ar žinojote, kad vasaris paskelbtas sveikatingumo mėnesiu? O ką jūs padarėte naudingo savo kūnui ir sielai paskutinį mėnesį? Vasaris tradiciškai siejamas su meilės parodymu kitiems ir pagreitėjusiu mylinčių širdžių plakimu, bet nereikėtų užmiršti ir meilės sau, būti aktyvesniems, grūdintis ir stengtis laikyti kojas šiltai. Nors vasaris jau persirito į antrą pusę, sužinokite, ką dar galite suspėti padaryti iki kito mėnesio pradžios!

 

sveikatingumas

12 patarimų, kaip išlikti sveikiems vasarį:

 
  • Suplanuoti atostogas svajonių vietoje. Net, jei nepavyko šią žiemą susiorganizuoti kelionės į šiltus ir saulėtus kraštus, tai dar nereiškia, kad atostogų niekada nebus. Pamažu artėja vasara – atostogų laikas ir jau dabar metas pradėti galvoti ir planuoti svajonių atostogas. Anksti planuoti keliones apsimoka, nes galima rasti pigesnių viešbučių, kelionių pasiūlymų. Be to, žinojimas, kad laukia atostogos, turėsite daugiau motyvacijos dirbti.
 
  • Tinkamai apsirengti. Kai aplinkui siaučia visokie neaiškūs virusai, labai svarbu tinkamai apsirengti, kad nebūtų per šalta, neperkaistumėte ir neperšlaptų avalynė. Orai vis dar žvarbūs, tad nereikėtų namie palikti šaliko, kepurės ir pirštinių. Tačiau taip pat svarbu rengtis ne tik gražiai, bet ir kurti savo stilių. Stiliaus kūrimas – kūrybinga veikla, leidžianti atsiskleisti asmens individualumui.
 
  • Dažniau išeiti pasivaikščioti. Nesvarbu, kad gamta šią žiemą pilka, nėra nei sniego, nei ledo, ir dažnai lyja, bet vis tiek turėtumėte dažniau išeiti iš namų, pasivaikščioti, pabūti gamtoje ir su savo mintimis. Pati vasario gamta skatina pasinerti į gilesnius apmąstymus, meditaciją.
 
  • Užsiimti žiemos sportu. Net ir tokią žiemą kaip ši galima užsiimti žiemos sportu, tik reikės kiek daugiau pastangų. Pavyzdžiui, galima dažniau apsilankyti uždaroje ledo arenoje ir išmokti čiuožti pačiūžomis ar žaisti ledo ritulį arba galima išvykti slidinėti į kalnus, kol dar nesibaigė slidinėjimo sezonas užsienyje.
 
  • Sudalyvauti žiemiškoje fotosesijoje. Žiemišką atmosferą kuria ne tik snaigės, krintančios iš dangaus, lygus it veidrodis ledas ir sniego gniūžtės. Žiemišką atmosferą taip pat kuria stilinga žiemiška apranga, karštos kakavos puodelis, svajingas ir susimąstęs žvilgsnis. Galiausiai žiemišką fotosesiją galima surengti toje pačioje ledo arenoje!
 
  • Pasišildyti prie ugnies. Jei gyvenate nuosavame name, žiemą dažniau užsikurkite židinį, o jei bute – žvakių. Ugnis ne tik sušildo patalpas, bet ir paskleidžia malonų degančių malkų ar natūralaus bičių vaško aromatą, o juk – tai taip žiemiška!
 
  • Apsilankyti pirtyje arba saunoje. Po pirtelės galima išbėgti į lauką ir pabėgioti basomis po žolę arba net panirti į ledinį ežero vandenį. Pirtis ir maudynės žiemą padeda grūdinti organizmą, todėl jokie virusai nebus baisūs!
 
  • Pagulėti karštoje vonioje. Jeigu pirties neturite arba nenorite kažkur toli vykti, kad galėtumėte į ją nueiti, galite namuose pasiruošti vonią su aromatine druska. Vonios kambaryje galima užsidegti žvakių. Pagulėję tokioje vonioje jausitės atgavę jėgas, pašalinę stresą, tarsi naujai atgimę.
 
  • Vartoti vitaminą D. Žiemą mums labai trūksta natūralios šviesos, kurioje gaminasi vitaminas D, todėl rekomenduojama išsitirti, ar turite vitamino D trūkumą ir tada pradėti vartoti maisto papildus be jo. Vitamino D koncentraciją kraujyje taip pat gali padėti padidinti šviesos terapijos seansai.
 
  • Atnaujinti namus. Namams suteikti daugiau ryškių spalvų, perstumdyti baldus ar net pasidaryti remontą. Vasaris yra geriausias laikas atsisveikinti su tuo, kas sena ir nereikalinga, išmesti nenaudojamus daiktus ir atsikratyti nereikalingų prisiminimų.
 
  • Įsigyti kambarinių augalų. Nusipirkite ir pasimerkite gyvų gėlių. Auginkite kambarinius augalus. Jei nemėgstate pasivaikščiojimų lauke, gyvi augalai namuose padės praskaidrinti nuotaiką. Mūsų kūnui labai svarbu palaikyti ryšį su gamta. Kaip mes sąveikaujame su augalais, nebuvo iki galo ištirta, tačiau teigiamas poveikis buvo įrodytas.
 
  • Lavinti save. Užsiregistruokite į dieninius ar internetinius kursus, pradėkite mokytis to, apie ką visada svajojote. Turiningai praleiskite dar likusios žiemos vakarus.