Makiažas turi puošti. Deja, bet neretai jis ne pagražina, o sugadina moters įvaizdį. Ir viskas tik dėlto, kad nepaisoma (o gal net nieko nežinoma) apie gražaus makiažo taisykles ir subtilybes. Štai kelios dažniausiai daromos makiažo klaidos ir kaip jų išvengti!

 

makiazas

12 makiažo klaidų, kurios sendina:

 
  • Pasirenkami per tamsūs lūpų dažai. Bėgant metams, lūpos praranda putlumą, o tamsūs dažai jas dar labiau susiaurina. Rausvai violetinė arba rožinė spalva, kita vertus, sukuria putlių lūpų iliuziją. Taip pat ir perbraukimas lūpų blizgiu. Norint ryškesnio įvaizdžio, rekomenduojama rinktis blizgius, drėkinamuosius lūpų dažus. Lūpų apvado atspalvis turi sutapti su lūpų dažų, ypač vengti per tamsaus lūpų apvado.
 
  • Netinkamo atspalvio makiažo pagrindas. Per šviesus ar per tamsus makiažo pagrindas atrodys nenatūraliai lyg kaukė. Todėl, renkantis naują makiažo pagrindą, rekomenduojama visada jį išbandyti prieš dažantis ant nedidelio veido plotelio. Spalva turi sutapti su jūsų odos spalva.
 
  • Antakių nepriežiūra. Bėgant metams, antakiai retėja, ypač jeigu anksčiau turėjote įprotį labai juos išpešioti. Tarpus užpildyti antakių priemone, kuri yra viena atspalviu šviesesnė arba tamsesnė negu natūralūs jūsų plaukai.
 
  • Skaistalų naudojimas ne tose vietose. Skaistalais reikėtų švelniai perbraukti išilgai skruostikaulių, po akies viduriu, braukiant šiek tiek kilti į viršų.
 
  • Apatinio voko ryškinimas akių apvadu (pieštuku). Paryškinus apatinę blakstienų augimo liniją akys atrodo mažesnės, o paryškinus viršutinę liniją – didesnės. Tačiau reikia atsiminti, kad tiesios, ryškios linijos suteikia veidui griežtumo. Viršutinę blakstienų augimo liniją rekomenduojama paryškinti rudu arba pilku apvadu ir po to spalvą dar šiek tiek pablukinti. Taip pat dažyti ir riesti tik viršutines blakstienas.
 
  • Naudojimas per daug makiažo pagrindo, maskuojančių priemonių, pudros. Storas makiažo pagrindo ar maskuojančios priemonės sluoksnis subėga į raukšleles ir atkreipia dėmesį net į mažiausius odos trūkumus. Natūralesnį įvaizdį padeda kurti lengvos konsistencijos makiažo kremai, kremai su atspalviu, BB kremai. Makiažą užbaigti tapšnojant su drėgna kempinėle vietose, kur yra daugiau raukšlių, kad oda sugertų daugiau makiažo priemonių ir atrodytų gaivesnė.
 
  • Tamsių ir rusvų atspalvių skaistalai. Ryškesnių, rausvesnio atspalvio skaistalai suteiks veidui pilnumo, todėl atrodysite jaunesnės ir energingesnės. Rekomenduojama rinktis kreminius skaistalus, kurie ne tik dažo, bet ir papildomai drėkina odą.
 
  • Netinkamas maskuojančios priemonės atspalvis. Per šviesus maskuojančios priemonėms atspalvis gali dar labiau paryškinti patamsėjusius paakius. Pamėlusius paakius geriausiai neutralizuoja persikinio arba gelsvo atspalvio priemonės.
 
  • Makiažo užbaigimui naudojama biri pudra. Norėdamos išvengti odos blizgėjimo dauguma dailiosios lyties atstovių papudruoja veidą papildomai. Tačiau iš tikrųjų reikėtų ne pudruoti, o naudoti odos riebalus sugeriančias veido servetėles, kurios priešingai nei pudra, neišryškina raukšlelių. Jeigu vis tiek norite pudruotis, tai bent jau naudokite pudrą tik ant smakro ir nosies.
 
  • Blizgūs akių šešėliai. Blizgučiai neretai subėga į akių vokų raukšleles ir jas paryškina. Todėl rekomenduojama juos keisti į matinius akių šešėlius, o blizgučius naudoti tik akių kampučiuose, kad įvaizdis būtų ryškesnis.
 
  • Per daug veido kontūravimo priemonių. Dėl per ryškaus veido kontūravimo veidas gali atrodyti pavargęs ir senesnis nei yra. Šiandien vis labiau populiarėja natūralus įvaizdis. Kai moteris jaučiasi savimi, tada ji gali viską.
 
  • Nesirūpinimas savo oda. Gali atrodyti, kad oda rūpintis nebūtina, jei vis tiek viskas paslepiama po makiažo sluoksniu. Tačiau tai netiesa! Kai veido oda sveika, tai ir makiažas atrodo geriau, be to, jo reikia mažiau. Labai svarbu kiekvieną rytą ir vakarą švariai nuvalyti odą, tonizuoti ir drėkinti bei naudoti kitas priemones specifinėms odos problemoms spręsti.