Tikrasis moters grožis – tai gebėjimas puikiai jaustis savo kūne. Kūno grožis neatsiejamas nuo odos, ypač veido, sveikatos. Patarimų, kaip turėti odą be trūkumų, apstu knygose, žurnaluose, internete, televizijoje. Regis, žmonės yra pasiruošę padaryti bet ką, kad tik turėtų švelnią kaip persikas ir glotnią, kaip pakoreguotą kompiuterinėmis programomis, odą. Tačiau iš tiesų idealią odą nėra taip sunku turėti, kaip daugeliui atrodo. Viskas, ko odai reikia – tai nuolatinė priežiūra. Pigmentinės dėmės, strazdanos, nelygus odos tonas – dažniausiai pasitaikančios problemos, kurios neleidžia džiaugtis gyvenimu ir pasitikėti savimi.

 

"pigmentacija"

Gydytojai rekomenduoja spręsti šias problemas lazerio procedūromis, tačiau jos yra labai brangios, todėl ne kiekvienam prieinamos. Pati gamta siūlo išeitį. Natūralios priemonės veikia lėčiau, tačiau ilgainiui galima džiaugtis pagražėjusia išvaizda.

 

Visų pirma reikia suprasti, kodėl pasikeičia odos pigmentacija. Tada galima pasirinkti geriausias priemones problemai spręsti.

 

Ultravioletiniai spinduliai skatina melanino gamybą organizme. Kai kurie kiti aplinkos veiksniai taip pat skatina arba mažina melanino gamybą. Dėlto ilgainiui gali išsivystyti viena iš odos pigmentacijos rūšių: hiperpigmentacija arba hipopigmentacija. Hiperpigmentacija arba melazma – tai odos spalvos pokyčiai, kai melanino gaminasi daugiau ir ant odos susiformuoja rudos ir gelsvai rudos spalvos dėmės. Hipopigmentacija arba baltmė (vitiligo) atsiranda tada, kai sumažėja melanino ir ant odos atsiranda šviesių dėmių.

 

5 pagrindinės odos pigmentacijos sutrikimų priežastys:

 
  • Karštis – vienas dažniausių aplinkos veiksnių, sukeliančių pigmentacijos sutrikimus. Per ilgas buvimas sutrikdo melanino gaminančių ląstelių veiklą ir ant odos atsiranda tamsesnių dėmių.
 
  • Traumos. Kartais, kai žaizdos sugyja, vis tiek lieka nedidelis uždegimas. Toje vietoje gali atsirasti pigmentinių dėmių.
 
  • Tam tikri vaistai gali turėti šalutinį poveikį, skatinantį odos pigmentaciją.
 
  • Kai kurios ligos gali lemti odos spalvos pokyčius, pavyzdžiui, gelta ir cianozė. Sergant gelta oda įgauna gelsvą atspalvį, o cianoze – melsvą atspalvį dėl deguonies trūkumo kraujyje.
 
  • Stresas ir emocinės traumos kai kuriems asmenims gali sutrikdyti melanino išsiskyrimą odos ląstelėse.
 

12 būdų, kai naminėmis priemonėmis atsikratyti pigmentinių dėmių:

 
  • Bulvių sultimis arba košele patepti pigmentines dėmes, spuogus, randus ir kitus odos trūkumus.
 
  • Citrinos ir medaus kaukė yra veiksminga, nes citrina natūraliai balina ir valo odą, o metus maitina ir gydo. Šiek tiek citrinos sulčių sumaišyti su šaukšteliu medaus ir mišiniu ištepti veidą, išskyrus akių ir lūpų sritį. Po 15 minučių nuplauti su šiltu vandeniu. Kaukė netinka, jei oda yra jautri.
 
  • Ciberžolės ir citrinų sulčių kaukė veiksminga, tačiau jos negalima tepti iš karto po saulės vonių. Paruošti paprasta: šaukštelį ciberžolės miltelių sumaišyti su šiek tiek citrinų sulčių. Mišiniu patepti pažeistas odos vietas. Po 15 minučių nuplauti šiltu vandeniu.
 
  • Raudonasis svogūnas naikina pigmentines dėmes, strazdanas ir kitus odos trūkumus. Išspausti tarkuoto svogūno sultis ir jomis patepti pažeistas odos vietas. Po 10 minučių nuplauti su šiltu vandeniu.
 
  • Agurkas veiksmingai šviesina odą. Šaukštelį agurkų sulčių sumaišyti su tiek pat medaus ir citrinų sulčių. Kaukę užtepti ant pažeistų vietų arba visos odos ir nuplauti su šiltu vandeniu po 15 minučių.
 
  • Alavijo ir vitamino E kaukė. Alavijas ramina ir gydo odą, naikina pigmentines dėmes ir kitus trūkumus. Skatina ląstelių lupimąsi, skaistina ir atjaunina odą. Rekomenduojama kiekvieną vakarą, likus pusvalandžiui iki miego, pažeistas vietas patepti alavijo geliu, sumaišytu su vitaminu E, gražinančiu veido odą.
 
  • Pomidoro, avižinių dribsnių ir jogurto kaukė naudinga tuo, kad pomidoras ir jogurtas natūraliai balina ir stangrina odą, o avižiniai dribsniai šveičia. Kaukė iš šių produktų padeda atsikratyti pigmentinių dėmių.
 
  • Obuolių sidro actas šviesina odą ir sutraukia poras. Pažeistas odos vietas galima valyti vandeniu skiesto acto tirpalu.
 
  • Avokaduose esantys fermentai padeda naikinti pigmentines dėmes, tačiau kai kuriems žmonėms gali sukelti alergiją. Ant pažeistų odos vietų užtepti avokado minkštimo košelės. Nuplauti su šiltu vandeniu po 15 minučių.
 
  • Santalo eterinis aliejus lygina raukšles, skaistina odą, naikina pigmentines dėmes, randus nuo spuogų, mažina sausumą ir niežėjimą. Prieš tepant eterinį aliejų ant odos reikia sumaišyti su pasirinktu tirpikliu (pavyzdžiui, alyvuogių aliejumi).
 
  • Rožių vanduo – universali priemonė beveik nuo visų odos problemų. Jį galima naudoti kaip toniką, nusiprausus veidą. Rožių vanduo minkština odą ir suteikia odai natūralaus švytėjimo. Jis apsaugo odą nuo pigmentinių dėmių atsiradimo ir naikina jau esančias.
 
  • Į mitybą įtraukti žalios spalvos lapinių daržoves (turi daug vitamino A, kuris naudingas odai) ir granatus, kurie taip pat turi maistinių medžiagų, kurios skatina odos atsinaujinimą ir naikina pigmentines dėmes.