Kodėl vieniems žmonėms numesti daug svorio ir pagerinti fizinę formą nėra labai sudėtinga, o kiti vargsta metų metus, bandydami pasiekti normalų KMI (kūno masės indeksą)? Jeigu sunku nuosekliai siekti tikslų, rekomenduojama ne ieškoti naujo trenerio ar dietos, bet keisti mąstymą apie sveiką gyvenseną (mitybą ir sportą).

 

"svorio metimas"

Štai 12 svarbiausių asmenybės bruožų, padedančių siekti tikslų:

 
  • Mankšta paverčiama įpročiu. Žmonės, kurie nuosekliai sportuoja, laikosi sveikos gyvensenos principų ir pasiekia gerų rezultatų, ne visada jaučiasi motyvuoti. Norint kiekvieną rytą atsikelti 5 valandą reikia kai ko daugiau negu tik motyvacijos. Nenukrypti nuo pasirinkto kelio jiems padeda tai, kad sportas ir sveika mityba jiems tapo įpročiais. Daryti mankštą jiems yra taip pat įprasta, kaip rytą ir vakarą išsivalyti dantis. Praleidę treniruotę, jie jaučiasi tarsi būtų išmušti iš vėžių – kažkas negerai.
 
  • Jie orientuoti į naudą, kurią gauna sveikai gyvendami. Kokias mintis dažniausiai sukelia sportas ir sveika mityba? Daugelis prisipažįsta, kad nekenčia sporto, pratimai yra labai sunkūs, o sveikas maistas yra prėskas ir beskonis. Tačiau tie, kurie sėkmingai siekia užsibrėžtų tikslų, stengiasi įžvelgti naudą ir privalumus, kuriuos gauna sveikai gyvendami. Jie supranta, kad tai nėra lengva, bet nekreipia į tai dėmesio. Jie mąsto pozityviai, kad, gyvendami sveikai, bus puikios fizinės būklės, stiprūs, pasitikintys savimi ir laimingi. Sportas gali kelti džiaugsmą, jei pats žmogus taip galvoja.
 
  • Jie patys save skatina imtis veiksmų. Net ir geriausios fizinės formos žmonės kartais jaučiasi nekaip treniruodamiesi. Kartais gali būti nepatogu ar sunku, tačiau sėkmingai siekiantys savo tikslų žmonės žino, kad verta truputėlį pakentėti skausmą ar kitus nemalonius pojūčius. Sportuojant smegenys išskiria laimės hormonus (dopaminą), todėl pasijuntama geriau, pagerėja miego kokybė ir bendra savijauta. Tada, kai būna sunku, reikia pasistengti galvoti apie privalumus ir vyti šalin negatyvias mintis.
 
  • Jie nepasiduoda. Žmonės, kuriems pavyksta pasiekti gerų rezultatų, į nesėkmes žiūri kaip į galimybę mokytis ir tobulėti. Neigiamą situaciją jie paverčia teigiama. Kiekvienas turėtų suprasti, kad kelyje į sveiką gyvenseną, bus neišvengiamai susiduriama su sunkumais. Tačiau net tada, kai, regis nusisuka visas pasaulis, nereikia pasiduoti. Reikia stengtis išlikti stipriems, atspariems gyvenimo smūgiams ir niekada neprarasti tikėjimo, kad sunkūs laikai vieną dieną baigsis. Tada bus galima džiaugtis ne tik dailesnėmis kūno linijomis, bet ir pagerėjusia sveikata.
 
  • Jie yra užsispyrę. Jie geba atsilaikyti prieš draugų, reklamos ir kitų įtaką. Nekreipdami dėmesio į skambias ir ryškias reklamas prekybos centruose, jie eina tiesiai prie sveikų, nekaloringų ir liesų produktų skyriaus. Jie užsispyrę siekia savo tikslų, kai draugai įkalbinėja pavalgyti, nors jie nėra alkani, arba nesportuoti, nes šiandien lyja.
 
  • Jie mėgsta konkuruoti. Net jei norinčių varžytis aplinkui nėra, jie pradeda varžytis patys su savimi. Tokių žmonių tikslas yra nugalėti, įveikti save ir parodyti kitiems, ką iš tikrųjų jie gali.
 
  • Jie yra perfekcionistai, turintys pomėgį viską kontroliuoti. Tokie žmonės atidžiau skaičiuoja kalorijas, rečiau nusižengia sveikos mitybos taisyklėms, laikosi griežto treniruočių grafiko ir režimo. Nenuostabu, kad jie greičiau pasiekia trokštamą rezultatą, negu tie, kurie bando sulieknėti, nesilaikydami griežto grafiko.
 
  • Jie moka pyktį išnaudoti savo tikslams siekti. Kelia pyktį, kad šiuolaikinė maisto pramonė siūlo produktus, įdarytus konservantais, dirbtiniais dažikliais ir transriebalų rūgštimis. Tai sveikas pyktis, kuris gali veikti kaip motyvacinė priemonė. Galima boikotuoti kompanijas, gaminančias greitmaistį. Nusiųsti jiems laišką, kuriame išdėstyti savo nuomonę apie jų produkciją. Kažkas pasakė, kad jums tikrai nepavyks sulieknėti? Supykite ir įrodykite, kad jie yra neteisūs. Kažkas pavadino tinginiu? Pradėkite ruoštis maratonui, o po jo įkelkite nuotraukas į socialinį tinklą. Tegul visi pamato! Įdomu, kad geresnių rezultatų dažniau pasiekia žmonės, turintys polinkį į priklausomybę. Įrodyta, kad reguliarus sportas gali sumažinti potraukį nesveikiems maisto produktams ir kitoms priklausomybėms.
 
  • Jie yra savanaudiški. Moksliškai įrodyta, kad žmonės, kurie yra egocentriški ir linkę investuoti daugiau į save, o ne į kitus, labiau rūpinasi savimi, todėl gali greičiau numesti svorio. Tad verta labiau save mylėti ir rinktis sveiką maistą tiek valgant namuose, tiek viešosiose maitinimo įstaigose, pradėti sportuoti.
 
  • Jie nėra prisitaikėliai. Rekomenduojama laikytis sveikos mitybos taisyklių ir per daug nesižavėti naujomis, madingomis dietomis bei lieknėjimo būdais. Linkę prisitaikyti žmonės linkę išbandyti viską, kas ant bangos. Dažnas dietų keitimas alina organizmą ir nepadeda pasiekti gerų rezultatų.
 
  • Turi gerą humoro jausmą, moka pasijuokti iš savęs. Nesėkmės jų nesugniuždo. Suklupę jie atsistoja ir bando toliau, tol, kol galų gale pavyksta.
 
  • Socialinis drugelis. 2011 metų tyrimas atskleidė, kad draugiški ir komunikabilūs žmonės pasiekia geresnių rezultatų. Neretai jie pradeda rašyti tinklaraštį, kuriame dalinasi savo patirtimi ir jausmais, metant svorį. Šis dienoraštis padeda pamatyti savo klaidas ir jų nebekartoti. Tinklaraščio skaitytojų palaikymas ir paskatinimas padeda neprarasti optimizmo ir toliau siekti tikslų.