Prieš 20 metų Paryžiuje pirmą kartą buvo surengta kaimynų diena ir nuo tada sulaukė tokios tarptautinės sėkmės, kad ši šventė pradėta švęsti ne tik visose Europos Sąjungos šalyse, bet ir toli už jos sienų. Gegužės 24 dieną dabar švenčia daugiau nei 30 milijonų žmonių iš daugiau nei 49 skirtingų valstybių visame pasaulyje!

 

kaimynai

11 priežasčių, kodėl verta pažinti savo kaimynus:

 
  • Ramybė. Gyventi tarp kaimynų bus ramiau, jeigu jūs mėgsite ir gerbsite vieni kitus, ypač tuos, kurie gyvena arčiausiai. Gerbiami kaimynai rečiau įsiveržia į kito erdvę, triukšmauja arba kitaip netinkamai elgiasi, kelia mažiau streso aplinkiniams.
 
  • Saugumas. Geri kaimynai visada stebi ir saugo ne tik savo, bet ir kitų nuosavybę. Taigi, gyvenimas tarp draugiškų kaimynų, gali padidinti saugumo lygį jūsų gyvenvietėje ir net sumažinti nusikalstamumą.
 
  • Galimybė ko nors pasiskolinti buičiai. Kaimynai yra tie žmonės, kurie gali paskolinti druskos ar cukraus, kai šie produktai baigiasi pačiu netinkamiausiu metu, kastuvą ar žoliapjovę sodo darbams ar net katę, kai prisiveisia namuose pelių!
 
  • Darbų pasidalijimas. Galima kartu sodinti bendrą sodą, pasitarti, kokių spalvų gėles sodinti kieme, kartu suorganizuoti nebenaudojamų daiktų išpardavimą bendrame kieme, pasiskirstyti dienomis, kada kas pjauna žolę ir atlieka kitus darbus bendro naudojimo plotuose.
 
  • Smagus bendras laisvalaikis. Kaimynų vaikai gali žaisti kartu, nenutoldami nuo namų. Su kaimynais galima rengti vakarėlius ar tiesiog smagius pasisėdėjimus, tiesiog susitikus pasikalbėti, pasitarti, pajuokauti – ir diena atrodys šviesenė.
 
  • Parama šeimai. Geri kaimynai gali laikinai pagloboti vaikus, kai tėvams prireikia kur nors išeiti.
 
  • Pagalba, išvykus atostogauti. Kaimynai gali užmesti akį į jūsų nuosavybę, kai esate išvažiavę atostogauti, patikrinti pašto dėžutę, pavedžioti šunį, palaistyti gėles ir pan.
 
  • Geri patarėjai. Kartais geriausią patarimą, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, gali išgirsti būtent iš kaimynų lūpų. Nereikėtų turėti neigiamų išankstinių nusistatymų apie kaimynus, nes jie gali net tapti gerais draugais.
 
  • Platesnis socialinis ratas. Šiais laikais žmonės bendrauja vis mažiau, turi nedaug draugų, jaučiasi labai vieniši, o dar ir su kaimynais nenoriai bendrauja. Reikėtų stengtis būti draugiškesniems, nevengti persimesti vienu kitu žodeliu su kaimynais už tvoros ar bendroje laiptinėje, nes žmogus – juk socialinė būtybė ir jam bendravimas reikalingas kaip oras.
 
  • Pagalba buityje. Kaimynai gali būti nepakeičiami, kai reikia padėti buityje. Ypač tada, kai dėl garbingo amžiaus ar sveikatos būklės, kai kuriuos kasdienius darbus atlikti sunkiau. Pavyzdžiui, važiuojant apsipirkti, galima nupirkti ką nors ir kaimynams, nesunku stabtelėti prie pašto paimti siuntinį ir pan.
 
  • Gali padėti, net siekiant karjeros. Kaimynai gali turėti vertingų pažinčių, kurios gali padėti susirasti jums geresnį arba naują darbą. Taip pat jie gali padėti rasti naujų klientų jūsų smulkiam verslui.