Ar įmanoma per maždaug mėnesį užsiauginti plaukus? Tikrai taip! Žinoma, reikia būti realistiškiems ir labai prižiūrėti savo garbanas! Laiko patikrintų būdų, kaip puoselėti savo plaukus yra labai daug ir geriausia, kad jie tikrai yra veiksmingi.

 

plaukai

11 patarimų, kaip per 30 dienų užsiauginti ilgus ir stiprius plaukus:

 
  • Reguliariai pakirpti plaukų galiukus. Nekerpami plaukai pradeda lūžinėti, skilinėja galiukai, todėl atrodo, kad jie nepaauga visai. Norint turėti sveikus ir ilgus plaukus, reikia reguliariai lankytis pas kirpėją. Galiukus galima patrumpinti ir visai net daug ar net išbandyti kirpimą karštomis žirklėmis, kuris, kaip teigiama, užlydo suskilinėjusius plaukų galiukus ir jie nebesišakoja.
 
  • Visada naudoti kondicionierių. Pasirinkti jūsų plaukų tipui tinkantį kondicionierių ir nepamiršti jo naudoti kiekvieną kartą trenkant galvą.
 
  • Paskatinti plaukų augimą, naudojant „magiškus“ ingredientus (svogūnų ir česnakų sultys, indiškieji agrastai (amla), muilinės akacijos, obuolių sidro actas, kokosų pienas).
 
  • Kas savaitę palepinti plaukus aliejais ir kaukėmis. Pasirinkti jūsų plaukų tipui tinkančią kaukę  ir naudoti kartą per savaitę.
 
  • Medvilninius pagalvių užvalkalus pakeisti į šilkinius. Šilkiniai arba satininiai pagalvių užvalkalai yra sveikiau plaukams, nes yra mažesnė trintis tarp pagalvės ir plaukų ir todėl jie neskatina plaukų lūžinėjimo.
 
  • Taisyklingai džiovinti plaukus. Džiovinti plaukų džiovintuvu tik tada, kai plaukai yra 60 % sausi. Nenaudoti per daug karštos oro srovės, naudoti nuo karščio saugančias priemones ir džiovintuvą laikyti 20 cm atstumu nuo plaukų.
 
  • Leisti galvos odai ir plaukams kvėpuoti. Svarbiausiai labai stipriai nerišti plaukų, nes tada plaukai gali pradėti lūžinėti ir skilinėti. Prastai augti plaukai gali dėl bakterinių infekcijų, todėl galima reguliariai panaudoti antibakterines plaukų priežiūros priemones. Taip pat rekomenduojama nešioti galvos apdangalus, kurie saugo nuo ultravioletinių spindulių ir šalčio.
 
  • Stebėti, ką dedate į burną. Plaukams ypač naudingas vitaminas H arba biotinas, kurio gausu pieno produktuose, sūriuose, kiaušiniuose, visų rūšių riešutuose, kiaulienoje, virtose kepenyse, salrdinėse, lašišose, žiediniuose kopūstuose ir avokaduose.
 
  • Netrinkti plaukų kiekvieną dieną. Trenkant plaukus kasdien, jie gali išsausėti ir prarasti savo natūralius aliejus. Taip pat patariama masažuoti plaukus švelniai ir atsargiai juos šukuoti.
 
  • Sumaišyti svogūnų sultis su kokosų aliejumi. Svogūnų sultys gali padėti net nuo židininio nuplikimo (alopecia arearata). Svogūnai reguliuoja plaukų augimo ciklą ir maitina plaukų svogūnėlius. Kokosų aliejus drėkina sausus plaukus, aprūpina juos vitaminu E ir laurine rūgštimi. Kokosų aliejų galima pakeisti migdolų ir garstyčių aliejumi.
 
  • Turėti kantrybės. Plaukai per naktį neužauga. Tačiau stresas daro neigiamą poveikį. Vidutiniškai plaukai per mėnesį paauga 1 – 1,5 cm, todėl neturėkite nerealių lūkesčių, bet daug kantrybės. Laukiant, kol užaugs plaukai iki norimo ilgio, jais reikia labai rūpintis ir lepinti.