• Nuo 2006 metų, UNESCO iniciatyva, minima pasaulinė šviesiaplaukių diena.
 

sviesiaplaukiai

  • Daugiausiai mėlynakių šviesiaplaukių gyvena Skandinavijos ir Baltijos šalyse. 10 šalių, kurioje tokių žmonių gyvena daugiausiai (išvardyti eilės tvarka) – Suomija, Švedija, Estija, Latvija, Lietuva, Norvegija, Danija, Lenkija, D. Britanija ir Rusija).
 
  • Pirmoji teorija, kada pradėta minėta pasaulinė šviesiaplaukių diena siekia 2006 metus, kai JAV buvo pirmą kartą surengti „Briliantinio batelio“ apdovanojimai, skirti pagerbti pačias talentingiausias, intelektualiausias, sėkmingiausias, stilingiausias ir moteriškiausias šviesiaplaukes.
 
  • Antrojoje teorijoje teigiama, kad šią šventę iniciavo dvi šviesiaplaukės teisininkės iš Jungtinių Amerikos Valstijų, neapsikentusios to, kad joms specialiai sudaromos kliūtis siekti karjeros viršūnių ir gauti tokią pačią algą kaip vyrai, nors tokios pačios kliūtys vyrams nėra sudaromos.
 
  • Trečiojoje teorijoje teigiama, kad pasaulinė šviesiaplaukių atsirado XXI amžiuje, kai kino ekranuose pasirodė filmas „Užsispyrusi blondinė“ (angl. „Legally Blonde“, 2001 m.) su Reese Witherspoon. Filmas buvo toks populiarus, kad buvo paskelbta šventės data kitą dieną po premjeros kino teatruose!
 
  • Mokslininkai teigia, kad XXII amžiaus pabaigoje natūralūs šviesiaplaukiai taps retenybe visame pasaulyje. Per pastaruosius 50 metų jų skaičius žmonių populiacijoje sumažėjo 14 %. Prieš šimtą metų šviesiaplaukių buvo maždaug 40 % daugiau. Dažniausiai šviesiaplaukių vaikų susilaukia tėvai, kurių abiejų plaukai yra šviesūs. Tamsiaplaukiams tėvams šviesiaplaukiai vaikai labai retai gimsta.
 
  • Jeigu šviesiaplaukiai iš tikrųjų išnyks, tai greičiausiai paskutinis natūralus blondinas Žemėje gims arba Skandinavijos, arba Baltijos šalyse, nes jose yra didžiausias skaičius natūralių šviesiaplaukių.
 
  • Blondinė – tai moteris arba mergina, kurios plaukai yra šviesaus atspalvio. Tačiau taip pat šiam žodžiui priskiriamos tam tikros charakterio savybės, moteriškos manieros ir tam tikras mąstymo, pasaulio suvokimo būdas.
 
  • Džentelmenai renkasi ne tik blondines. Plaukų spalva – tai tik vienas moters išvaizdos komponentas. Tai, kad vyrams labiau patinka blondinės tėra senas stereotipas, toks pats mitas, kaip tas, neva visos blondinės yra kvailos. Galbūt ne šviesiaplaukės, o būtent vyrai sukvailėja ir pameta galvą, kai šalia stovi žavi blondinė? Galbūt vyrams šviesūs plaukai asocijuojasi su moteriškumu, vaisingumu, todėl jos atrodo kaip tinkamesnės partnerės negu brunetės susilaukti daug vaikų ir taip pratęsti giminę?
 
  • Natūrali odos, akių ir plaukų spalva priklauso nuo melanino. Tai pigmentas, kuris susidaro ant melanocitų (tam tikrų odos ląstelių ir akies rainelės). Plaukų spalva priklauso nuo melanino kiekio, dviejų jo (juodų ir geltonų) formų sąveikavimo, jų granulių dydžio ir gylio odoje. Juodi plaukai dominuoja prieš šviesius plaukus, o juodi ir šviesūs – prieš raudonus.
 
  • Žymiausia pasaulyje blondinė, be abejo, buvo Holivudo aktorė Marilyn Monroe. Tais laikais ji buvo laikoma grožio standartu. Aktorė sužavėjo milijonus gyventojų visame pasaulyje savo moteriškomis kūno formomis, jausmingomis ir putliomis lūpomis, „katės“ akimis, putliais, lyg vaikiškais skruostais ir platininiu plaukų atspalviu. Marilyn Monroe buvo pirmasis Holivudo sekso simbolis ir tai viską paaiškina. Kitos garsios blondinės, padariusios didelę įtaką žmonių grožio suvokimui – Grace Kelly, Briggite Bardot, Catherine Deneuve, Kim Basinger ir daugelis šių laikų populiarių „Victoria‘s Secret“ modelių.