Aplinkui yra daug įvairių toksinų: jie gali būti ore, kuriuo kvėpuojame, vandenyje, kurį geriame, maiste, kurį valgome. Net ant išmaniųjų telefonų paviršiaus yra tiek purvo su bakterijomis, kad jis pajėgtų rimtai susargdinti. Kasdien toksinai kaupiasi organizme, kol galiausiai jų kiekis tampa toks didelis, kad žmogus sunkiai suserga. Todėl svarbu atpažinti ženklus, įspėjančius, kad laikas ne tik atlikti pavasarinį namų valymą, bet ir išvalyti organizmą.

 

toksinai

10 ženklų, kad jūsų organizmas užterštas:

 
  • Vidurių užkietėjimas. Valgant bet kokį maistą, nori nenori, tenka suvalgyti daug chemikalų (konservantų, dažiklių, dirbtinių skonio stipriklių). Žarnynui tenka dviguba užduotis: ne tik suvirškinti suvalgytą maistą, bet ir pašalinti toksinus. Kai toksinų prisikaupia per daug, pradeda varginti vidurių užkietėjimas ir skrandžio sutrikimai. Šiuo atveju gali padėti ekologiško maisto valgymas, alkoholio ribojimas ir gėrimas pakankamai vandens.
 
  • Smegenų rūkas. Galvos svaigulys, sumišimo jausmas, nesugebėjimas sukoncentruoti dėmesio net rytais po gero nakties miego, rodo organizmo užterštumą kenksmingais toksinais. Šie toksinai sukelia reakcijas, kurios neleidžia organizmui įsisavinti vitaminų ir mineralų, būtinų normaliam funkcionavimui.
 
  • Prakaitavimo stabdyti nepadeda jokie dezodorantai; nemalonus prakaito kvapas. Net po rytinio dušo ir dezodoranto panaudojimo nenustoja varginti nemalonus kvapas? Taip gali nutikti, jei organizmas yra labai užterštas toksinais! Šie toksinai, kai yra virškinami, skleidžia dujas ir kvapas, bandydami pasišalinti per odos poras ir sukelia nemalonų kvapą.
 
  • Skausmingi sąnariai ir raumenys. Jeigu šio tipo skausmų priežastis nėra lankymasis sporto klube, gali būti, kad dėlto kalti toksinai. Kūno skausmai gali signalizuoti kažkokį nediagnozuotą uždegimą, bet, jeigu jokios kitos priežasties, kodėl galėjo kilti uždegimas nėra, rekomenduojama pabandyti detoksikuoti organizmą.
 
  • Odos problemos. Oda yra didžiausias kūno organas ir ją labai dažnai pažeidžia aplinkos tarša Tokie produktai kaip šampūnai, kondicionieriai, muilai, losjonai taip pat gali turėti kenksmingų chemikalų, kurie ilgainiui gali sukelti odos bėrimus, aknę, egzemą.
 
  • Sunku užmigti. Viena vertus, toksinų perteklius sukelia didelį nuovargio jausmą, bet, kita vertus, jis gali pakenkti miego kokybei. Didelis toksinų kiekis gali sutrikdyti miego ritmą kontroliuojančio hormono, kortizolio, išsiskyrimą, todėl gali būti sunku užmigti. Nemiga ilgainiui sukelia rimtų sveikatos problemų, todėl, pajutus, kad tampa sunku užmigti, reikėtų pabandyti išvalyti organizmą.
 
  • Augantis svoris. Jei, net lankantis sporto klube ir laikantis dietos, svoris nenustoja augti, gali būti, kad dėlto kalti hormonai. Toksinai gali daryti poveikį kai kuriems hormonams organizme, taip pat tiems, kurie padeda palaikyti normalų kūno svorį. Šiuo atveju gali padėti ekologiško maisto dieta ir detoksikacija.
 
  • Nemalonus burnos kvapas. Tai virškinimo sutrikimų simptomas. Jis atsiranda, kai virškinimo sistema nepajėgia normaliai suvirškinti kažko, ką žmogus suvalgė. Taip pat tada, kai kepenys nebepajėgia susidoroti su toksinų apkrova. Šiuo atveju vienintelis būdas atsikratyti problemos – šalinti toksinus.
 
  • Trapūs ir negražūs kojų nagai. Dėl gravitacijos toksinai dažniausiai kaupiasi apatinėje kūno dalyje ir labiausiai nukenčia kojų nagai. Pėdos didžiąją dalį dienos praleidžia tamsiose kojinėse ir batuose, kur susidaro palankios sąlygos grybeliui veistis. Grybelis gydomas receptiniais tepalais, bet taip pat rekomenduojama ir išvalyti organizmą.
 
  • Plaukų slinkimas. Plaukų slinkimą gali sukelti ne tik kasdien mūsų organizmą veikiantys toksinai, bet ir arsenas, švinas, talis (randamas cigarečių dūmuose) – didelės šių sunkiųjų metalų koncentracijos gali net būti mirtinos. Todėl į plaukų slinkimą nereikėtų numoti ranka ir skubiai apsilankyti pas gydytoją.
 

Trumpi patarimai, kaip išvalyti organizmą:

 
  • gerti pakankamai vandens: vanduo padeda išplauti toksinus iš organizmo;
  • toksinai labai kenkia kepenims. Kad kepenys išliktų sveikos, rekomenduojama gerti kiaulpienių arbatą arba patiekalus gardinti petražolėmis, kalendromis, tikruoju margainiu;
  • praktikuoti jogą. Ji gerina kūno cirkuliaciją ir padeda atsikratyti toksinų;
  • po vakarienės, prieš einant miegoti, išsivalyti dantis. Nepamiršti naudoti liežuvio valiklio;
  • valgyti tik švarų, neperdirbtą ir ekologišką maistą;
  • į kasdienę mitybą įtraukti probiotikus;
  • naudoti tik natūralias kosmetikos priemones be kvapų ir kitų toksinų.